Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test routera mobilnego TP-LINK M5350 3G

  • Opublikowano: niedziela, 02, luty 2014 08:07
  • 02 Lut

Spis treści

Rozwój telefonii komórkowej spowodował, że dostęp do Internetu stał się łatwiejszy. Praktycznie każdy, kto korzysta ze smartfonu może podłączyć się do sieci. Często łatwiej podłączyć się do Internetu ze smartfona niż z laptopa. Użytkownikom tych ostatnich mogą pomóc mobilne routery, które coraz częściej pojawiają się w ofercie producentów. W moje ręce trafił model TP-LINK M5350 3G, postanowiłem więc sprawdzić jak on się zachowuje, co oferuje i oczywiście dzielę się z Wami swoimi wrażeniami.

router mobilny tp-link m5350 3g 1 20140201 1151790133

Jak wszystkie produkty TP-LINKa, również i ten zapakowano w charakterystyczne, białe pudełko. Umieszczona na górnej powierzchni grafika prezentuje router, wiemy więc czego się spodziewać po otwarciu. Z kolei umieszczone w dolnym rogu ikonki informują o głównych cechach urządzenia – łączności bezprzewodowej, miejscu na kartę SIM, wbudowanej baterii i gnieździe na kartę pamięci microSD. Z kolei na jednym z boków umieszczono kod QR, który po zeskanowaniu przy pomocy odpowiedniej aplikacji na smartfonie przeniesie nas na stronę internetową routera.
Tymczasem w środku znajdziemy adapter USB do zasilania z sieci 230V, przewód USB i oczywiście router. Jeśli liczycie na kabelek sieciowy, niestety rozczaruję Was. TP-LINK załączył również trochę papierowej dokumentacji – jak dla mnie to trochę za dużo, można by oszczędzić te parę drzew.
Wracając do routera – wyglądem przypomina mydło, jest zbliżonej wielkości i podobnie zaokrąglone na krawędziach. Wykonano go z czarnego chropowatego tworzywa, które w górnej części wyposażono w mały wyświetlacz. W prawym dolnym rogu znajduje się włącznik – miejsce, w którym go umieszczono specjalnie wyprofilowano, by był łatwo osiągalny, a jednocześnie by nie nastąpiło przypadkowe wciśnięcie. Z przodu, na bocznej krawędzi znajduje się port microUSB – tędy zasilamy router i ładujemy akumulator. Żeby schować karty SIM i pamięci musimy otworzyć obudowę, wyjąć akumulator i odsłonić znajdujące się pod nim gniazda. Akumulator to litowo-jonowe ogniwo o pojemności 2.000 mAh. Gniazdo kart pamięci pozwala na zainstalowanie w nim kart o pojemności do 32 GB. Jest to więc całkiem spory pendrive, którego zawartość możemy udostępnić w sieci.

router mobilny tp-link m5350 3g 3 20140201 1499458537M5350 to prawdziwy kieszonkowy router. Bez problemów zmieści się w kieszeni. Brak anteny zewnętrznej może wpłynąć na mniejszy zasięg, na pewno jednak oszczędzi nam to ewentualnego jej uszkodzenia.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube