foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Ostatnio wśród producentów projektorów panuje moda na urządzenia kieszonkowe. Firmy prześcigają się w oferowaniu swoim klientom jak najmniejszych urządzeń odtwarzających. Do tej pory przybliżyłem Wam kilka modeli Philipsa i Asusa, a dziś opowiem o multipic 1.2 - projektorze polskiej firmy Overmax.

Projektor zapakowano w nietypowe jak dla tego producenta opakowanie. Do tej pory firma przyzwyczajała swoich klientów do biało-żółtej kolorystyki, a tu proszę - biało-niebieskie. Kwadratowe pudełko o rozmiarze ok. 10x10x5 cm oprócz grafiki prezentującej projektor nie zawiera żadnych rzucających się w oczy informacji, które przybliżałyby możliwości multipic 1.2. Jedynie na spodzie drobną czcionką w 16 językach umieszczono kilka podstawowych informacji o możliwościach urządzenia. W środku znajduje się projektor, instrukcja w kilku językach oraz karta gwarancyjna. Obie w formie całkiem sporych książeczek. Oprócz tego znajdziemy tam też kilka ciekawych akcesoriów. Zasilacz nikogo chyba nie zdziwi, pilot pewnie też nie, ale już mały trójnogi statyw, przyssawka oraz przejściówka jack 3.5mm - 3 gniazda chinch mogą zaskoczyć. To nie są standardowe elementy, które można znaleźć w komplecie z innymi projektorami.
Projektor wykonano z białego plastiku z lekkim półpołyskiem. Górę od dołu odróżnia tylko logo umieszczone na górze i naklejka - tabliczka znamionowa - przyklejona na dole. Obiektyw zasłonięty jest plastikową przesłoną, która po jego odsłonięciu automatycznie włącza projektor. Zasłonięcie okularu oczywiście wyłącza urządzenie. Jest to sygnalizowane przez małą białą diodę umieszczoną na górnej powierzchni.

projektor overmax multipic 12 1 20160723 2072014880

Pudełko z projektorem

Posiadacz tego urządzenia na pewno nie będzie narzekał na brak interfejsów. Producent wyposażył go praktycznie we wszystko co jest możliwe. Jest więc HDMI, gniazdo AV na wtyk typu jack 3.5 mm (do przejściówki, która jest dołączona w komplecie), gniazdo słuchawkowe, również na wtyk typu jack 3.5 mm, gniazdo microUSB, port USB 2.0 i gniazdo na karty pamięci microSD. Jest też oczywiście gniazdo zasilania oraz coś co mnie zaskoczyło - przycisk resetu. Wszystkie te interfejsy zostały rozmieszczone na trzech bokach urządzenia. Każdy z nich ma tez otwory wentylacyjne, które mają zapewnić wentylację wewnętrznych podzespołów. Dodam jeszcze, że na lewym boku umieszczono pokrętło potencjometru regulującego ostrość. Kręci się on z charakterystycznym oporem, nie ma jednak żadnej różnicy czy kręcimy w przód czy w tył. Po prostu obraz wyostrza się, rozmazuje i znów wyostrza.. i tak w kółko.
Zdziwiłem się, że nie ma żadnego otworu, do którego mógłbym przykręcić znajdujący się w komplecie statyw. Okazało się, że do mocowania statywu służy przyssawka. Nakręcamy ją na statyw i mocujemy na spodzie urządzenia. Pomysł ciekawy i prosty, a czy skuteczny opowiem w dalszej części.

projektor overmax multipic 12 10 20160723 1731955673

Projektor na statywie

Jak już wspomniałem w komplecie dostajemy pilota. Jest to cienki kontroler, z wysoko wystającymi przyciskami. Jest ich sporo jednak dość szybko można opanować ich obsługę. Są tam klawisze, które pozwalają szybko wywołać określoną funkcję, ściszyć dźwięk, obrócić ekran itp. Pilot zasilany jest baterią CR2025L i... jest wygodny w obsłudze. Wszystkie przyciski są w zasięgu kciuka, a duże odstępy pomiędzy nimi powodują, że można je dość precyzyjnie wybierać i naciskać. Jest tylko jeden problem związany z tym akcesoriem. Jak je zgubicie, możecie zapomnieć o obsłudze projektora. Nie wiem czy zwróciliście uwagę na to, że na obudowie nie ma żadnych przycisków, które pozwalałyby na nawigowanie po menu.
Białe tworzywo wykorzystane na obudowę nie wygląda niestety najlepiej. Wyraźnie widać, że jest to tania, budżetowa konstrukcja, w której jednak też możemy dopatrzeć się plusów. Projektor możemy spokojnie przenosić w kieszeni, ma wbudowany akumulator i jest uniwersalny jeśli chodzi o możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych. Jedyne co można mu zarzucić pod tym względem to brak gniazd D-Sub czy DVI, biorąc jednak pod uwagę popularność HDMI - nie jest to wielka strata.

projektor overmax multipic 12 8 20160723 1553964461

Interfejsy na jednym boku projektora

Jednak w porównaniu do innych małych projektorów: ZenBeam E1 Asusa czy PicoPix-ów Philipsa, ten model wizualnie prezentuje się dość słabo. Widać na nim wszystkie rysy, ślady po palcach itp. Jak wcześniej zauważyłem jest lepiej wyposażony w różnego rodzaju interfejsy, ale tu może z nim konkurować Philips PicoPix 3414, który też został dość bogato wyposażony pod tym kątem. Bije jednak całą konkurencję własnym dołączonym statywem. Małym, ale przydatnym.

Komentarze   

# Krzysztof 2017-01-26 09:28
Projektor nie ma 800 lumenów - 800 lumenów ma led / ledy które "produkują" światło. Na wyjściu jest 80 lumenów. Dla przykłądu - Acer K132 ma 700 lumenów na wyjściu, ale na ledach uzyskuje ponad 7000. Z sieci pobiera 65W, czyli na akumulatorze jak ten z testu,. podziałał by góra kilka minut.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube