foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Projektory, które do tej pory odwiedzały moje skromne progi miały jedną wspólną cechę: były małe albo bardzo małe. Ale jak na pewno wiecie na rynku są również projektory całkiem spore. Przykładem jest Philips Screeneo, o którym Wam dziś opowiem.

Olbrzym nadchodzi

Screeneo naprawdę ma spore rozmiary: 339 x 287 x 148 mm i całkiem niezłą wagę. Co prawda producent nie podał jej w swojej specyfikacji, ale zrobiłem to - postawiłem projektor na wadze. Pokazała 6 kilogramów. Jak widać jest to niezły klocek. Zanim jednak go opiszę powiem co dostajemy w pudełku. Oprócz samego projektora producent zaoferował szczęśliwemu posiadaczowi torbę transportową - sztywną, solidną, z paskiem na ramię - na pewno przyda się jeśli będziemy chcieli z nim podróżować. W opakowaniu znalazłem jeszcze okulary do filmów i zdjęć 3D (niestety tylko jedne) oraz pilota. Takiego kontrolera nie powstydziłby się żaden nowoczesny telewizor.
Obudowa projektora jest lekko skośna, wskazuje to (co wcale nie jest prawdą, o czym później opowiem) na konieczność zastosowania pochyłego stolika. Patrząc na projektor z góry zobaczymy prostokąt z zaokrąglonymi rogami, który z jednej strony ma rząd przycisków, a z drugiej gładką błyszcząca powierzchnię. Mniej więcej w połowie tej powierzchni zaprojektowano wgłębienie, które powoli robi się coraz głębsze, by osiągnąć swoje maksimum po stronie z przyciskami. I tam też umieszczono obiektyw.

projektor philips screeneo hdtp1590tv 10 25 20151024 1806806290

Philips Screeneo w pełnej okazałości

Boki projektora, na całym obwodzie otoczono siatką mesh, która nadaje Screeneo wygląd dużego, płaskiego głośnika. Z przodu projektora (albo z tyłu, zależy którą stronę uznamy za przód, a decyzja wcale nie jest łatwa) za srebrną maskownicą z logo producenta ukryto cztery podstawowe porty: USB 2.0, HDMI, gniazdo kart pamięci i gniazdo słuchawkowe. Tutaj też znajduje się pokrętło ręcznego sterowania ostrością. Pomysł schowania ich za srebrną belką, która przesuwa się w dół, jest ciekawy i mi osobiście się podoba. Biorąc jednak pod uwagę interfejsy dostępne z tyłu, zastanawiam się, czy te z przodu są potrzebne. Bo z tyłu oprócz gniazda zasilania mamy dwa porty USB 2.0, S/PDIF, 2 gniazda HDMI, VGA, LAN, wyjściowe audio typu chinch, TV antenowe, AV IN i TRIG OUT (złącze zdalnego ekranu). Jak widać jest tego całkiem sporo. Praktycznie nie ma chyba urządzenia medialnego, którego nie dałoby się tu podłączyć, a jak widać po wyjściach audio, możemy też podłączyć głośniki zewnętrzne, które dodadzą odpowiednie efekty dźwiękowe. Nad interfejsami zamontowano uchwyt ze skóry, który pomaga transportować urządzenie. Przyznam, że miałem obawy czy ciężar nie spowoduje urwania rączki, ale pomimo szarpania, potrząsania itp, trzymał mocno.

projektor philips screeneo hdtp1590tv 10 34 20151024 1478214294

Przyciski sterujące Philips Screeneo

To jednak jeszcze nie wszystko. Na spodzie znajduje się gniazdo zasłonięte klapką, w którym możemy umieścić... No właśnie... To największa zagadka, z którą niejeden użytkownik tego projektora się zmierzył. Gniazda tego nie opisano w instrukcji, nie opisano również w instrukcji serwisowej. Prawdę mówiąc producent sam nie wie do czego to miało być. Podobno do jakiegoś rozszerzenia, które nigdy nie powstało. A co ono miało robić, to wie chyba tylko projektant, który zniknął w pomroce dziejów. I wszystko byłoby (teoretycznie) OK , gdyby nie to, że klapka jak na mój gust zbyt łatwo się otwiera. Zdarzyło mi się kilka razy, że sama wypadła, chociaż to może być akurat kwestia wyrobienia w egzemplarzu testowym. Uzupełniając opis podstawy Screeneo dodam, że przygotowano tam miejsce na śruby montażowe do zamocowania projektora np. na suficie (no.. nie bezpośrednio).

projektor philips screeneo hdtp1590tv 10 31 20151024 1361571478

Gniazdo na moduł, którego nie ma i raczej nie będzie

Jak już wiecie sterowanie może być realizowane na dwa sposoby: przy pomocy przycisków umieszczonych na górze projektora lub pilota. Oczywiście ten ostatni ma więcej funkcji (bo ma więcej przycisków). Przy pomocy przycisków na projektorze możemy wrócić do strony startowej, cofnąć się poziom wyżej, przesuwać się aktywnym polem w poziomie i w pionie, zatwierdzać wybór i oczywiście włączać projektor. Bardziej szczegółowo opowiem o tym w części poświęconej obsłudze, a teraz sprawdźmy co Screeneo ma, a czego nie zdradza przy oględzinach zewnętrznych. Krótko mówiąc, przejdźmy do specyfikacji.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube