foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Kiedy kilka lat temu pojawiły się pierwsze projektory multimedialne, nikt nie spodziewał się, że w ciągu kilku lat, olbrzymie urządzenia zmniejszą się do takiego rozmiaru, który pozwoli schować je do kieszeni. W moje ręce trafił projektor Philipsa model PPX3410, który co prawda do kieszeni nie za bardzo wejdzie - ale też dużo mu do tego nie brakuje - ma za to inne plusy (i minusy). Jeśli chcecie się przekonać jakie, przeczytajcie mój test tego urządzenia. 

projektor philips picopix 3410 1 20140502 1859878319

Producent zadbał o to, by projektor dotarł do nas w jednym kawałku. Umieścił go w twardym kartonowym pudełku i nie zapomniał o umieszczeniu na nim znaczka „No.1 in Europe”. To czy faktycznie PicoPix 3410 zasługuje na ten znaczek okaże się za chwilę. W każdym razie na opakowaniu oprócz informacji czysto marketingowych mamy również rysunek prezentujący interfejsy umieszczone z tyłu projektora oraz informację o tym, co razem z projektorem otrzymamy w komplecie. Całe wyposażenie, czyli: zasilacz, pilot, przewód miniUSB/USB, przewód miniHDMI/ HDMI oraz pokrowiec ukryto pod umieszczonym w pudełku PPX3410.
Projektor to mała kostka o wymiarach 105x105x31, 5 mm. Obudowę wykonano z tworzywa – górną powierzchnię z białego połyskliwego, natomiast boki i dół z ciemnego. Cała ciemna część została wystylizowana na plaster miodu, którego niektóre komórki są otworami wentylacyjnymi. Z prawej i lewej strony pod obudową ukryto głośniki, z lewej dodatkowo znajduje się wylot ciepłego powietrza. Na górnej powierzchni umieszczono duży przycisk, który służy do przemieszczania się po menu i zatwierdzaniu wybranych opcji, pokrętło regulujące ostrość obrazu oraz przycisk cofający ostatnio wybraną akcję. Z przodu umieszczono obiektyw. Jest on umieszczony głęboko w obudowie, co chroni go przed zabrudzeniem, ale jednocześnie utrudnia czyszczenie w przypadku, gdy już do tego dojdzie. Z lewej strony umieszczono port USB, natomiast z prawej przełącznik suwakowy, przy pomocy którego włączamy projektor. Tutaj też znajdziemy gniazdo A/V. Z tyłu natomiast zlokalizowano gniazdo zasilania, miniUSB, gniazdo kart pamięci SD, miniHDMI oraz gniazdo słuchawkowe.

projektor philips picopix 3410 5 20140502 1405509506Dół projektora jest lekko zaokrąglony, dzięki czemu opiera się on na specjalnej gumowej podkładce w kształcie prostokąta. W jego środku znajduje się uchwyt do montażu projektora na stelażu. Oprócz tego znajdziemy tutaj również gniazdo połączeniowe Pico Station.
Mała, kompaktowa obudowa prezentuje się dobrze. Widać, że Philips zadbał o jakość wykonania, o czym świadczą: dobra jakość materiałów i dobrze spasowana obudowa. Nie ma się, do czego przyczepić. No może z wyjątkiem obiektywu – przydałaby się jakaś klapka, która chroniłaby przed jego zanieczyszczeniem.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube