Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test Vinyl USB Cassette Player MA408

  • Opublikowano: niedziela, 22, luty 2015 05:32
  • 22 Lut

Spis treści

Cyfrowy zapis utworów przyniósł nam całkiem nową jakość muzyki. Czystszy i barwniejszy dźwięk wydobywający się z empetrójek, smartfonów i innych odtwarzaczy cyfrowych jest o niebo lepszy od tego, co słyszeli nasi rodzice czy dziadkowie słuchając kaset magnetofonowych lub płyt winylowych. Jest jednak grupa audiofilów, która przechowuje takie płyty tęskniąc do szumów i trzasków generowanych przez adaptery czy magnetofony. Wielu chciałoby też zapisać w wersji elektronicznej utwory, które są dostępne tylko na takich płytach lub taśmach. Można to oczywiście zrobić w firmach które się tym zajmują profesjonalnie, ale można to też zrobić samemu przy pomocy jednego z najnowszych urządzeń Manty - Vinyl USB Cassette Playera MA408. Opowiem Wam co to urządzenie oferuje.

manta vinyl usb cassette player ma408 1 20150221 1300299816

Vinyl USB Cassette Player MA408 to urządzenie, które łączy w sobie cztery funkcje: adaptera, magnetofonu, odtwarzacza mp3 i nagrywarki. Krótko mówiąc - prawdziwy kombajn. I faktycznie, po wyjęciu z pudełka można zauważyć, że w tym przypadku żaden marketingowiec nie skłamał - wszystkie cztery funkcje są realizowane.
Na pierwszy rzut oka wybija się oczywiście duży talerz adaptera z ramieniem i igłą oraz przedni panel, na którym umieszczono wyświetlacz, przyciski sterujące, porty i gałki potencjometrów. Takie połączenie starego z nowoczesnym. Przyglądając się bliżej zauważymy w adapterze wszystkie mechanizmy, które są charakterystyczne dla tego typu urządzeń. Obok ramienia z igłą znajduje się dźwignia, która unosi ją do góry. Głowicę musimy ręcznie przesunąć nad płytę, ale przy pomocy dźwigni możemy ją delikatnie opuścić na płytę. Obok umieszczono przełącznik automatycznego zatrzymywania, ustawienie go w pozycji ON spowoduje zatrzymanie się płyty po odtworzeniu ostatniego utworu. Jak każdy adapter, tak i ten przystosowany jest do odtwarzania płyt o różnej wielkości. Przy pomocy kolejnego przełącznika zlokalizowanego koło ramienia z igłą możemy zmienić prędkość obracania się talerza wybierając jedną z trzech dostępnych: 33 1/3, 45 i 78 obrotów na minutę. Na potrzeby singli producent dołączył krążek centrujący, który ma swoje gniazdo obok płyty, nie ma więc obawy, że go zgubimy.

manta vinyl usb cassette player ma408 3 20150221 1013217372

Magnetofon zlokalizowano na prawym boku urządzenia. Przy jego gnieździe znajduje się duży przycisk, przy pomocy którego możemy przewijać kasetę do przodu (wciśnięcie przycisku do połowy) lub spowodować jej wysunięcie. Za gniazdem magnetofonowym znajduje się owalna osłona z siatki, za którą ukryto głośnik. Identyczny znajduje się na drugim boku.
Przejdźmy teraz do przedniego panelu, który wyposażono w dwie duże gałki potencjometrów umieszczone po bokach. Ta po lewej odpowiada za włączenie urządzenia i jednocześnie reguluje głośność. Druga odpowiada za głośność nagrywania. Pomiędzy nimi znajdują się symetrycznie rozmieszczone wokół wyświetlacza przyciski. Te po lewej stronie odpowiadają za przechodzenie pomiędzy folderami, ich usuwanie, wybór źródła dźwięku i uruchamianie nagrywani, natomiast te po prawej odpowiadają za przemieszczanie się pomiędzy utworami, uruchamianie i stopowanie odtwarzania. Obok przycisków znajdują się gniazda na wtyki jack 3.5mm. Po lewej stronie jest to gniazdo wyjściowe - do słuchawek lub głośników, po prawej natomiast jest gniazdo wejściowe. Niebieski wyświetlacz prezentuje szczątkowe informacje, takie jak wybrany typ pracy urządzenia: Tape, USB, Phono, Card, numer folderu itp..

manta vinyl usb cassette player ma408 22 20150221 1302852567

Symetrię przedniego panelu psują umieszczone po lewej stronie gniazda USB i kart SD oraz mieszczony po prawej stronie przełącznik suwakowy, przy pomocy którego wybieramy tryb pracy.
Urządzenie prezentuje się elegancko, ale przy bliższych oględzinach widać, że jest ono wykonane z niskiej jakości materiałów. Elementy są spasowane dobrze, ale w niektórych miejscach czuć nadmierne luzy, które psują ogólne wrażenie. Kieszeń magnetofonowa, konstrukcyjnie zbliżona jest do tego co mamy w radiach samochodowych, sprawia jednak wrażenie trochę topornej.
Warto zaznaczyć, że pomysł polskiego producenta nie jest oryginalną koncepcją, która powstała w umysłach projektantów Manty. W sieci, w zachodnich sklepach, można znaleźć takie same urządzenia oraz wersje bardziej rozbudowane - wyposażone w radio. Tradycyjnie więc Manta zakupiła "chińszczyznę" i sprzedaje ją pod swoją marką - do czego, od razu zaznaczę, ma prawo.

Komentarze   

# Bartek 2016-08-19 16:37
Szkoda, skoro autor testu narzekał na brak interesujących danych w specyfikacji, sam nie podał z jakim bitrate'em powstały pliki mp3.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2016-08-21 18:30
Fakt, moje niedopatrzenie :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# dave 2016-09-05 18:53
że niby vinyle są trudno dostępne? no bez jaj ;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube