ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test Vinyl USB Cassette Player MA408

  • Opublikowano: niedziela, 22, luty 2015 05:32
  • 22 Lut

Spis treści

Cyfrowy zapis utworów przyniósł nam całkiem nową jakość muzyki. Czystszy i barwniejszy dźwięk wydobywający się z empetrójek, smartfonów i innych odtwarzaczy cyfrowych jest o niebo lepszy od tego, co słyszeli nasi rodzice czy dziadkowie słuchając kaset magnetofonowych lub płyt winylowych. Jest jednak grupa audiofilów, która przechowuje takie płyty tęskniąc do szumów i trzasków generowanych przez adaptery czy magnetofony. Wielu chciałoby też zapisać w wersji elektronicznej utwory, które są dostępne tylko na takich płytach lub taśmach. Można to oczywiście zrobić w firmach które się tym zajmują profesjonalnie, ale można to też zrobić samemu przy pomocy jednego z najnowszych urządzeń Manty - Vinyl USB Cassette Playera MA408. Opowiem Wam co to urządzenie oferuje.

manta vinyl usb cassette player ma408 1 20150221 1300299816

Vinyl USB Cassette Player MA408 to urządzenie, które łączy w sobie cztery funkcje: adaptera, magnetofonu, odtwarzacza mp3 i nagrywarki. Krótko mówiąc - prawdziwy kombajn. I faktycznie, po wyjęciu z pudełka można zauważyć, że w tym przypadku żaden marketingowiec nie skłamał - wszystkie cztery funkcje są realizowane.
Na pierwszy rzut oka wybija się oczywiście duży talerz adaptera z ramieniem i igłą oraz przedni panel, na którym umieszczono wyświetlacz, przyciski sterujące, porty i gałki potencjometrów. Takie połączenie starego z nowoczesnym. Przyglądając się bliżej zauważymy w adapterze wszystkie mechanizmy, które są charakterystyczne dla tego typu urządzeń. Obok ramienia z igłą znajduje się dźwignia, która unosi ją do góry. Głowicę musimy ręcznie przesunąć nad płytę, ale przy pomocy dźwigni możemy ją delikatnie opuścić na płytę. Obok umieszczono przełącznik automatycznego zatrzymywania, ustawienie go w pozycji ON spowoduje zatrzymanie się płyty po odtworzeniu ostatniego utworu. Jak każdy adapter, tak i ten przystosowany jest do odtwarzania płyt o różnej wielkości. Przy pomocy kolejnego przełącznika zlokalizowanego koło ramienia z igłą możemy zmienić prędkość obracania się talerza wybierając jedną z trzech dostępnych: 33 1/3, 45 i 78 obrotów na minutę. Na potrzeby singli producent dołączył krążek centrujący, który ma swoje gniazdo obok płyty, nie ma więc obawy, że go zgubimy.

manta vinyl usb cassette player ma408 3 20150221 1013217372

Magnetofon zlokalizowano na prawym boku urządzenia. Przy jego gnieździe znajduje się duży przycisk, przy pomocy którego możemy przewijać kasetę do przodu (wciśnięcie przycisku do połowy) lub spowodować jej wysunięcie. Za gniazdem magnetofonowym znajduje się owalna osłona z siatki, za którą ukryto głośnik. Identyczny znajduje się na drugim boku.
Przejdźmy teraz do przedniego panelu, który wyposażono w dwie duże gałki potencjometrów umieszczone po bokach. Ta po lewej odpowiada za włączenie urządzenia i jednocześnie reguluje głośność. Druga odpowiada za głośność nagrywania. Pomiędzy nimi znajdują się symetrycznie rozmieszczone wokół wyświetlacza przyciski. Te po lewej stronie odpowiadają za przechodzenie pomiędzy folderami, ich usuwanie, wybór źródła dźwięku i uruchamianie nagrywani, natomiast te po prawej odpowiadają za przemieszczanie się pomiędzy utworami, uruchamianie i stopowanie odtwarzania. Obok przycisków znajdują się gniazda na wtyki jack 3.5mm. Po lewej stronie jest to gniazdo wyjściowe - do słuchawek lub głośników, po prawej natomiast jest gniazdo wejściowe. Niebieski wyświetlacz prezentuje szczątkowe informacje, takie jak wybrany typ pracy urządzenia: Tape, USB, Phono, Card, numer folderu itp..

manta vinyl usb cassette player ma408 22 20150221 1302852567

Symetrię przedniego panelu psują umieszczone po lewej stronie gniazda USB i kart SD oraz mieszczony po prawej stronie przełącznik suwakowy, przy pomocy którego wybieramy tryb pracy.
Urządzenie prezentuje się elegancko, ale przy bliższych oględzinach widać, że jest ono wykonane z niskiej jakości materiałów. Elementy są spasowane dobrze, ale w niektórych miejscach czuć nadmierne luzy, które psują ogólne wrażenie. Kieszeń magnetofonowa, konstrukcyjnie zbliżona jest do tego co mamy w radiach samochodowych, sprawia jednak wrażenie trochę topornej.
Warto zaznaczyć, że pomysł polskiego producenta nie jest oryginalną koncepcją, która powstała w umysłach projektantów Manty. W sieci, w zachodnich sklepach, można znaleźć takie same urządzenia oraz wersje bardziej rozbudowane - wyposażone w radio. Tradycyjnie więc Manta zakupiła "chińszczyznę" i sprzedaje ją pod swoją marką - do czego, od razu zaznaczę, ma prawo.

Komentarze   

# Bartek 2016-08-19 16:37
Szkoda, skoro autor testu narzekał na brak interesujących danych w specyfikacji, sam nie podał z jakim bitrate'em powstały pliki mp3.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2016-08-21 18:30
Fakt, moje niedopatrzenie :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# dave 2016-09-05 18:53
że niby vinyle są trudno dostępne? no bez jaj ;p
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube