Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja obudowy Genesis Titan 800

  • Opublikowano: niedziela, 01, lipiec 2018 05:58
  • 01 Lip

Spis treści

Kiedy spojrzy się na dzisiejsze komputery i porówna z tymi, które były na rynku 15-cie lat temu, wielu dzisiejszych graczy doznałoby wstrząsu. Szare, niejakie obudowy sprzed lat, w żaden sposób nie przystają do modeli z podświetlanymi wentylatorami, przeszklonymi bokami itp. elementami, które ma dziś każda obudowa peceta. Dziś powiem Wam, co ma do zaoferowania skrzynka Titan 800 przygotowana przez Genesis, jedną z najpopularniejszych marek na rynku akcesoriów dla graczy.

Titan 800 w pełni zasługuje na swoją nazwę. Obudowa ma spore rozmiary, o czym przekonałem się jak tylko zobaczyłem karton, w którym dostarczono ją do mnie. Wyobraźcie sobie karton, w którym zapakowano skrzynkę o wysokości i długości prawie 50 cm. To od razu też pokazuje, że skrzynki nie upchniemy byle gdzie. Należy ona do grupy Midi Tower, a to oznacza, że trzeba przygotować miejsce, gdzie taki olbrzym będzie mógł stanąć. Pamiętajcie, że trzeba też uwzględnić miejsce na swobodny przepływ powietrza chłodzącego.

obudowa genesis titan 800 1 20180630 1745960688

Genesis Titan 800

W środku opakowania oprócz obudowy Titan 800 znajduje się oczywiście zestaw montażowy i prosta poglądowa instrukcja montażu.

Konstrukcja

Konstrukcja skrzynki jest prosta i bardzo podobna do Titan 660 Plus, którą wcześniej już recenzowałem. Podobnie jak w tamtym przypadku, tak i tu obudowę wykonano łącząc ciemne tworzywo z stalą walcowaną na zimno. Nie ma tu żadnych udziwnień, nie licząc oczywiście przedniego panelu, który musi się prezentować dobrze, by przyciągać wzrok. Wykonano go z ciemnego akrylu, w którym w górnej części umieszczono zatokę na napęd optyczny. Poniżej producent umieścił dwa podświetlane wentylatory o średnicy 120 mm. W dolnej części przedni panel wyposażono w „skrzydełka” rozszerzające obudowę nadając jej unikalnego wyglądu. Oba wentylatory przymocowane są do przedniego panelu a nie do konstrukcji obudowy. Zaskakujące prawda? Kolejnym zaskoczeniem może być to, że nie mają one filtru przeciwkurczowego, powietrze które do nich dociera przechodzi przez boczne „skrzydełka”. Od razu też zaznaczę, przedni panel jest przymocowany na stałe, nie odrywajcie go więc na siłę. Nieregularny kształt przedniej części, to kolejna rzecz, która odróżnia Titan 800 od Titan 660 Plus.

obudowa genesis titan 800 4 20180630 1099135104

Boczne "skrzydełka" z filtrami na przedniej ścianie obudowy

Na górze znajduje się włącznik oraz interfejsy, pozwalające na podłączenie słuchawek, komórki, dysku zewnętrznego itp. Producent do dyspozycji użytkownika oddał w tym miejscu cztery porty USB (i to kolejna z różnic w porównaniu do modelu 660 Plus), przy czym dwa nich wykonano w standardzie 3.0. Tutaj też znajdują się diody sygnalizacyjne informujące o pracy dysku i samego komputera. Górna część obudowy jest płaska nie licząc umieszczonego w niej wentylatora. Jest on chroniony filtrem z siatki, który jest mocowany do obudowy przy pomocy magnesów. Specjalne wgłębienie powoduje, że nie wystaje on nad powierzchnię obudowy. Wygląda to dobrze, a łatwe zdejmowanie i zakładanie filtra ułatwia jego czyszczenie. Lewy bok to jednolity kawałek blachy, natomiast prawy ma duży otwór zakryty przezroczystą plexi, która odsłania całą zawartość skrzynki. To kolejna różnica, przypomnę, że poprzednia skrzynka miała cały bok wykonany z przezroczystego tworzywa. Tam jednak było ono ciemne, a tu mamy białe, przezroczyste. Również w Titan 800 producent poprzez specjalne wyprofilowanie prawego boku zapewnił więcej miejsca na poprowadzenie przewodów pod tacką montażową.

obudowa genesis titan 800 7 20180630 1010397071

Tył obudowy

Z tyłu w metalowej konstrukcji wycięto otwór na interfejsy płyty głównej karty rozszerzeń. Te ostatnie są wyłamywane, co oznacza, że jeśli zrezygnujemy z rozszerzenia zostanie po nim dziura. Nad otworem na interfejsy płyty głównej tradycyjnie umieszczono wentylator. Zamontowano go w taki sposób, by wyciągał ciepłe powietrze znad procesora i wypychał je na zewnątrz. Na samym dole tej części obudowy znajduje się miejsce na zasilacz. Jest to wydzielona komora, przeznaczona tylko na ten jeden element. W miejscu gdzie będzie wentylator zasilacza umieszczono otwory zasłonięte metalową siatką mesh, której zadaniem jest filtrowanie potencjalnych zanieczyszczeń wciąganych do środka. Ponieważ Titan 800 ustawiono na czterech, całkiem sporych nóżkach, wentylator zasilacza ma sporo miejsca na zaciąganie powietrza spod obudowy. Podstawy wykończono miękką, ale cienką gumą, która ma tłumić potencjalne drgania generowane przez napędy czy wentylatory.

obudowa genesis titan 800 13 20180630 1997009859

Wentylatory zamontowane w pobliżu procesora

Z przodu obudowy widać, że Genesis zastosował tradycyjne rozwiązanie, z którym można spotkać się w wielu skrzynkach. Wnętrze podzielono na dwie części oddzielone od siebie metalową półką, na której znajduje się miejsce na dwa wentylatory. Są tam również otwory wentylacyjne, które w przypadku braku wentylatorów mają zapewnić przepływ powietrza chłodzącego. W środku Titan 800 przygotowano miejsce na dwa napędy 5.25”, dwa 3.5” oraz dwa 2.5”. Te ostatnie montowane są w górnej części, natomiast 3.5” w dolnej. Wszystkie napędy mocowane są na zwykłe śrubki. Nie ma tu kieszeni, w które wkładalibyśmy dyski, nie ma szybko złączek, zatrzasków itp. elementów ułatwiających życie. Pozostaje śrubokręt i mrówcza praca wkręcania śrub.

obudowa genesis titan 800 15 20180630 1768562376

Miejsce na montaż napędów

Na płycie montażowej producent wytłoczył informację o kompatybilnych płytach głównych, które można zamontować wewnątrz. Oczywiście w tacce mocującej przygotowano różne otwory do przeprowadzenia przewodów na tył. Tak jak w większości obudów, otworów tych nie zabezpieczono w żaden sposób. Na szczęście przewody nie będą się przesuwać, nie grozi więc im przetarcie. Na pewno jednak wszyscy czulibyśmy się bezpieczniej, gdyby Genesis w jakiś sposób zabezpieczył krawędzie tych otworów. Trzeba jednak przyznać, że niewielu producentów obudów stosuje takie zabezpieczenia. W każdym razie, z tyłu mamy ok. 5-15 mm przestrzeni na poprowadzenie przewodów.
W środku, dostępna przestrzeń pozwala na zamontowanie karty graficznej o długości do 380 mm oraz chłodzenia procesora o maksymalnej wysokości 160 mm. Gdyby ktoś chciał zastosować chłodzenie wodą, to chłodnicę można zamontować tylko w dolnej części obudowy. Mamy tam do dyspozycji 240 mm.

obudowa genesis titan 800 11 20180630 1637075682

Wnętrze Genesis Titan 800

Ogólnie konstrukcja Titan 800 nie różni się wiele od Titan 660 Plus. W obu skrzynkach nie przewidziano miejsca na chłodzenie cieczą, w tylnej części brakuje charakterystycznych otworów, przez które wprowadzane są przewody z płynem do środka komputera. Jeśli więc będziecie chcieli skorzystać z takiego systemu chłodzenia, trzeba niestety rozważyć jego montaż w środku.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube