ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test obudowy Zalman R1 White

  • Opublikowano: niedziela, 12, luty 2017 13:28
  • 12 Lut

Spis treści

Nowoczesny wystrój mieszkań wymaga nowoczesnych akcesoriów komputerowych. Jednym z nich jest oczywiście obudowa, w której chowamy wszystkie podzespoły naszego peceta. Nie każda jest projektowana pod kątem graczy, nie każda ma ciemny kolor i agresywny kształt. Niektóre, takie jak R1 White, są bardziej neutralne i doskonale wpasowują się w modernistyczny wystrój mieszkania. Dlaczego tak sądzę?

Już po opakowaniu widać, że Zalman ten model obudowy dedykuje innym użytkownikom. Szary karton pozbawiony krzykliwych oznaczeń, lejącej się krwistej czerwieni, wybuchów itp. nie przyciągnie wzroku rasowego gracza. To samo dotyczy skrzynki, która została przygotowana w nietypowym, rzadko stosowanym kolorze - białym. Jedno jest jednak pewne - Zalman w tym przypadku podąża za "ekologiczną modą", która wymaga od producentów stosowania opakowań, które w jak najmniejszym stopniu wpływają na środowisko. W środku oprócz R1 White jest oczywiście komplet akcesoriów montażowych: śrubek, szyn do dysków oraz jeden speaker.

obudowa zalman r1 white 1 20170212 1360662064

Obudowa Zalman R1 White

Konstrukcja

Konstrukcja skrzynki to połączenie stali i tworzywa (z przewagą tego ostatniego). Panel przedni posiada eleganckie, metalizowane drzwiczki, za którymi ukryto dwie zatoki na napędy optyczne 5.25" i jeden 3.5". Pod nimi umieszczono wentylator 120 mm chroniony filtrem przeciwkurzowym. Nad fabrycznie zamontowanym wiatrakiem przygotowano miejsce na kolejny wentylator, tym razem do samodzielnego zamontowania przez właściciela obudowy. Znajduje się tu też przełącznik, który pozwala na zmianę prędkości obrotowej wentylatora (do dyspozycji są trzy tryby: low, high i stop). Ruchomą przesłonę zasłaniającą przedni panel wykonano z tworzywa i miękkiej maty tłumiącej, którą drzwiczki wymoszczono od środka. W czarnym, miękkim materiale umieszczono metalowy element, który przyciągany przez magnes zamontowany na głównej konstrukcji skrzynki zapewnia dobry docisk klapki do frontu.

obudowa zalman r1 white 4 20170212 1358703906

Interfejsy z przodu obudowy

Na górze obudowy, w przedniej części umieszczono przycisk power, port USB 3.0, dwa porty USB 2.0, gniazdo mikrofonowe, słuchawkowe, przycisk reset oraz diodę, która informuje o stanie pracy dysku. Za gniazdem z interfejsami znajduje się przesłona, która podobnie jak drzwiczki w przypadku frontu obudowy zasłania miejsce na dwa wentylatory, z których jedno zostało zajęte przez zamontowany fabrycznie wentylator. Z jednej strony wygląda to elegancko, z drugiej przesłona zasłania wylot wentylatora zmniejszając skuteczność systemu chłodzącego. Dookoła niej znajduje się wyżłobienie, w którym będzie zbierał się kurz.
Boczne ściany wykonano z tworzywa. W lewej zamontowano przezroczystą przesłonę, która pokazuje wnętrze komputera w czasie pracy. Drugi bok ma wyprofilowanie, które łamie płaską powierzchnię oferując jednocześnie trochę więcej miejsca pod płytą montażową.

obudowa zalman r1 white 5 20170212 1755278332

Demontowalna przesłona górnych wentylatorów

Tył R1 White nie różni się od tego co możemy zobaczyć w innych obudowach. Na dole przygotowano miejsce na zasilacz ATX, nad nim znajduje się siedem slotów na karty rozszerzeń (niestety, trzeba je wyłamywać), panel interfejsów płyty głównej oraz dwa otwory na przewody systemu chłodzenia wodą. Pod nimi zamontowano wentylator wyciągowy 120 mm.
Stabilność skrzynki zapewniają cztery, wykonane z gumy nóżki o wysokości ok.2 cm. Zapewnią one dobre tłumienie potencjalnych drgań obudowy. Oczywiście, w miejscu gdzie znajduje się wentylator zasilacza umieszczono filtr przeciwkurzowy.

obudowa zalman r1 white 12 20170212 1640252132

Nóżki obudowyoraz filtr przeciwkurzowy pod zasilaczem

Całość prezentuje się elegancko, chociaż przyznam, że biały kolor nie jest czymś co chciałbym widzieć w przypadku swojej obudowy. Ten kolor niestety nie kryje żadnych rys, kurzu itp. zanieczyszczeń. Moim zdaniem R1 White bardzo szybko straci swoją elegancką biel stając się prawdopodobnie R1 Grey.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube