Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test obudowy Zalman Z12 Plus

  • Opublikowano: niedziela, 16, marzec 2014 06:45
  • 16 Mar

Spis treści

Każdy chce, by jego komputer wyglądał elegancko, a jednocześnie by był funkcjonalny. To jak się prezentuje nasz komputer zależy od jego obudowy, która w dużym stopniu przykłada się również do jego funkcjonalności. Jednym z liderów wśród producentów skrzynek komputerowych jest Zalman, którego obudowę oznaczoną symbolem Z12 Plus przybliżę Wam poniżej.

obudowa zalman z12 plus 2 20140315 1959176128

Obudowy Zalmana mają kilka cech charakterystycznych. Jedną z nich jest to, że zawsze są czarne. Czasem są wykonane z tworzywa, czasem z malowanej proszkowo blachy, ale zawsze czarne. Wprowadzając na rynek nowy model, zawsze przygotowuje dwie wersje – podstawową i rozszerzoną. Różnią się one przede wszystkim liczbą zamontowanych wentylatorów. Do mnie dotarła rozszerzona wersja Z12, czyli obudowa typu Midi Tower, Zalman Z12 Plus.
Z12 Plus prezentuje się nowocześnie, ciekawie. Przedni panel to płaska ściana pokryta siatką typu mesh. W górnej części znajduje się pięć maskownic na napędy, przy czym ta na samym dole ma możliwość wycięcia małego okienka na napęd FDD (ciekawe, czy ktoś jeszcze takie stosuje).Pod miejscami na napędy, schowany za siatką znajduje się wentylator, który dba o dobre chłodzenie wnętrza. Na prawej krawędzi, w jej górnej części umieszczono przyciski zasilania oraz resetu. Są one otoczone podświetleniami, które informują o stanie pracy komputera. Poniżej projektant tej obudowy umieścił gniazda słuchawkowe i mikrofonowe oraz dwa porty USB.
Góra to nieregularna powierzchnia, która częściowo zasłonięta jest siatką mesh. Pod nią ukrywa się jeden z zamontowanych przez producenta wentylatorów. Obok niego jest miejsce na kolejny, w który możemy doposażyć obudowę. Z przodu znajduje się mała ukośna zatoka, w której umieszczono kolejne dwa porty USB (w standardzie 3.0) oraz przełącznik suwakowy, który zwiększa lub zmniejsza wydajność systemu chłodzenia. To miejsce doskonale się nadaje na to, by położyć tu i podłączyć smartfona czy dysk przenośny. Prawy bok Z12 Plus to jednolita wyprofilowana na środku blacha, natomiast lewy to płaska ściana z dużym oknem, które pozwala zajrzeć do środka komputera. Oba boki są dość ciasno spasowane, otwarcie skrzynki nie jest takie proste.

obudowa zalman z12 plus 7 20140315 1025424788Z tyłu w górnej części znajduje się wentylator. Jest on dobrze widoczny, ponieważ ma białe płaty. Obawiam się, że po dłuższym użytkowaniu, nie będzie on zbyt estetycznie wyglądał. Co prawda, na tył komputera rzadko zaglądamy, ale… warto to mieć na uwadze. Obok niego umieszczono gniazdo na interfejsy płyty. Pod wentylatorem znajdują się dwa otwory z maskownicami, które umożliwiają wprowadzenie do środka przewodów od systemu chłodzenia cieczą. Poniżej znajdują się miejsca na karty rozszerzeń – jest ich siedem. Na samym dole znajduje się miejsce na montaż zasilacza. Niestety, nie ma tu żadnych prowadnic, które ułatwiłyby jego montaż.
Skrzynka stoi na czterech nogach, wykonanych z gumy. Unoszą one obudowę na wysokość około 3 cm nad podłogą. Podstawa ma szereg otworów, które zasłonięte zostały siatkami filtrującymi. Siatki możemy wyjąć i oczyścić z zanieczyszczeń. Jest też miejsce na montaż kolejnego wentylatora. Krótko mówiąc mamy 3 wentylatory zamontowane i dwa, które możemy zamontować opcjonalnie. Wszystkie mają (lub mogą mieć) średnicę 120 mm.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube