Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja nawigacji Mio Pilot 15LM

  • Opublikowano: niedziela, 11, listopad 2018 04:45
  • 11 Lis

Spis treści

Jedną z najstarszych marek na rynku nawigacji samochodowych jest tajwańska Mio. I jak się okazuje, ciągle sobie dobrze radzi. Pomimo rosnącej konkurencji ze strony nowych producentów nawigacji, jak również map onlinowych dostępnych na smartfonach, ciągle producent ten wypuszcza nowe modele. Jednym z najnowszych jest Pilot 15LM, z którym miałem okazję zapoznać się. Więc jak to mam w zwyczaju, dzielę się swoją opinią na jego temat.

Urządzenie zapakowano w tradycyjne, biało pomarańczowe pudełko, na którym umieszczono zdjęcie przedstawiające nawigację. Napisy umieszczone na kartoniku informują o 45 mapach europejskich krajów, które zainstalowano w urządzeniu, a małe infografiki informują o podstawowych cechach. Najważniejszą z nich, moim zdaniem, jest wieczysty dostęp do aktualizacji map. Jeszcze kilka lat temu, za coś takiego producenci żądali opłaty – dziś mamy to w cenie urządzenia. Oznacza to, że raz kupiona nawigacja, zawsze będzie miała aktualne mapy. Pod warunkiem oczywiście, że zadbamy o ich aktualizację.

nawigacja mio pilot 15lm 1 20181110 1199799099

Pudełko z nawigacją

W środku znajduje się standardowa zawartość: nawigacja, ładowarka samochodowa, przewód microUSB i oczywiście uchwyt do montażu urządzenia na szybie. Ten ostatni składa się z dwóch części, płytki trzymającej Pilot 15LM i przyssawki z ramieniem. Jak w większości przypadków, ta ostatnia ma dźwignię zwiększającą docisk do szyby.

Konstrukcja

Nawigacja jest niewielka. Wyświetlacz ma przekątną 5” i chociaż zamknięto go w grubej ramce, to i tak rozmiary urządzenia są niewielkie – ok. 8.5x13 cm i grubość ok. 1.5 cm. Obudowę wykonano z ciemnego, chropowatego tworzywa. Całość ma surowy charakter, co przejawia się w ostrych krawędziach. Oczywiście nie da się nimi skaleczyć, ale daleko im do miękkich zaokrągleń, jakie można spotkać w innych modelach tego typu urządzeń.

nawigacja mio pilot 15lm 2 20181110 1390039292

Nawigacja z akcesoriami

Na górnej krawędzi, z lewej strony znajduje się przycisk włączający nawigację. Wydzielono go z reszty obudowy pomarańczowym kolorem. Chyba trochę na wyrost, bo i tak po zamontowaniu urządzenia na szybie, przycisk ten jest niewidoczny. Najczęściej, włączając elektroniczne mapy, sięgamy do nich ręką na oślep pamiętając gdzie jest przycisk i szukając go palcami. Ale skoro ktoś postanowił go pokolorować, nie narzekajmy. Wszystkie interfejsy umieszczono na lewym boku. Oprócz gniazda zasilania znajduje się tam też gniazdo na kartę pamięci microSD. Oprócz nich jest tam też miejsce na słuchawki. Widać też przygotowaną do usunięcia inną zaślepkę pod małe okrągłe gniazdo, być może mikrofonowe, być może zewnętrznej anteny GSM czy GPS. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Z tyłu obudowy, w pobliżu gniazda zasilania umieszczono przycisk resetu.

nawigacja mio pilot 15lm 5 20181110 1732436911

Mio Pilot 15LM

Nawigacja jest mała, skromna, ale przez to na swój sposób elegancka. Konstrukcja jest bardzo prosta, na boku z interfejsami widać śruby łączące górną i dolną część obudowy. Jest to chyba pierwsza nawigacja, ze skręcaną obudową, która trafiła w moje ręce. Jednak pomimo takiego złożenia obudowy, nic nie skrzypi, nic się nie wygina, nie ma żadnych luzów.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube