ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test nawigacji MiVue Drive 65 LM

  • Opublikowano: niedziela, 19, luty 2017 07:14
  • 19 Lut

Spis treści

Osoby, które mnie znają wiedzą, że należę do grupy ludzi, która przemierza samochodem setki kilometrów w ciągu miesiąca. Duża intensywność tego rodzaju podróży wymaga dwóch rzeczy: optymalnej i bezpiecznej trasy. Jedną zapewni dobra nawigacja, a drugą bezpieczne prowadzenie pojazdu. Na to ostatnie, oprócz zachowania odpowiednich zasad związanych z kierowaniem pojazdu, pośrednio wpływa również wideorejestrator, który nagrywa pokonywaną drogę. Niestety, nie każdy samochód ma wbudowaną nawigację, a to oznacza, że przednia szyba "obklejona" jest gadżetami co nie pozostaje bez wpływu na widoczność, a więc i bezpieczeństwo. Wiedzą o tym projektanci Mio, dlatego zaprojektowali MiVue Drive 65 LM, urządzenie łączące w sobie cechy nawigacji i wideorejestratora. A ja sprawdziłem, czy dobrze wykonali swoje zadanie.

Konstrukcja

Konstrukcyjnie nawigacja nie różni się od innych modeli tego producenta takich jak Mio Spirit 8500 LM czy Mio Spirit 8670 LM, z którymi miałem już do czynienia. Urządzenie ma sporej wielkości ekran - jego przekątna to 6.2 cala. Duży wyświetlacz zapewnia komfort korzystania nie tylko z mapy, ale i wideorejestratora. Obudowę wykonano z ciemnego, matowego tworzywa, na którym nie widać osadzającego się kurzu. Tak więc leniuchy rzadko sprzątający wnętrze pojazdu (do których i ja się zaliczam) będą zadowoleni. Obudowa ma grubość ok. 17 mm co przy tak dużym rozmiarze ekranu powoduje, że urządzenie wydaje się cienkie, zachowuje jednak sztywność - nie wygina się. Szeroka ramka mocno przytrzymuje wyświetlacz, a zaokrąglone krawędzie powodują, że MiVue Drive 65 LM dobrze trzyma się w dłoni. Z lewej strony obudowy umieszczono dwa porty miniUSB rozdzielone gniazdem na karty microSD. Drugie takie gniazdo znajduje się na górnej krawędzi urządzenia. I to jest problem - zdublowane gniazda. W przypadku portów miniUSB, jeden służy do zasilania nawigacji, a drugi do podłączenia tylnej kamery. Z kolei gniazdo USB umieszczone na bocznej krawędzi wykorzystywane jest przez nawigację, podczas gdy to na górze musi być wyposażone w kartę pamięci by wideorejestrator działał.

nawigacja mivue drive 65 lm 7 20170218 1554259875

Jeszcze zapakowana nawigacja

Pamiętajcie: zasilanie podłączamy do dolnego portu miniUSB, kartę pamięci ładujemy do górnego gniazda, jeśli chcemy nagrywać to co dzieje się przed samochodem.
Niestety, ani portów ani gniazd nie oznakowano na tyle czytelnie by bez problemów można było uruchomić urządzenie. Dlatego warto sięgnąć do instrukcji, w której umieszczono odpowiednie informacje.
Z tyłu obudowy, oprócz długiego wąskiego przycisku włączającego urządzenie umieszczono obiektyw wideorejestratora. Przycisk zlokalizowano z lewej strony, w specjalnym wgłębieniu dzięki czemu jest łatwo wyczuwalny - sięga się do niego bez problemu - chociaż jak się przekonałem, nie dla każdego jest to intuicyjne. Z kolei obiektyw zamontowano w ruchomym okularze, dzięki czemu po przymocowaniu urządzenia w uchwycie, możemy dopasować kadr rejestrowany przez wbudowaną kamerę. Z tyłu obudowy widać otwory, za którymi ukryto głośniki i mikrofon.

nawigacja mivue drive 65 lm 8 20170218 1094904455

Widok na obiektyw z tyłu urządzenia

Całość jest wykonana z dużą starannością i podobnie jak nawigacje Spirit prezentuje się elegancko i profesjonalnie. Na plus dla producenta mogę też zaliczyć dorzucenie do zestawu (nawigacja, zasilacz samochodowy, uchwyt na szybę, przewód komunikacyjny USB) karty pamięci microUSB o pojemności 16GB z adapterem SD.

Komentarze   

# Janusz 2017-07-22 08:09
TCM działa ale nie w tym kraju zacofanym. Wystarczy zbliżyć się do granicy zachodniej i już będziemy w posiadaniu informacji o problemach na trasie kilkaset kilometrów do przodu. Jedyny problem to zakup dodatkowego uchwytu do MIO MIVUE 65. Póki co nie ma szans tak, że jeśli ktoś na zamiar korzystać w dwóch pojazdach to odradzam zakup.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube