Tracer Torn

Bojowa mysz w natarciu

Więcej...

Lenovo Yoga 920-13IKB Glass

Uniwersalizm pełną gębą

Więcej...

Lioncast LX20

Proste ale dobre słuchawki dla graczy

Więcej...

A4TECH Bloody B180 RGB

Klawiatura z szeroką gamą podświetleń

Więcej...

Sennheiser GSP 500

Sennheiser to również słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test nawigacji Mio Spirit 8670 LM

  • Opublikowano: niedziela, 11, wrzesień 2016 07:36
  • 11 Wrz

Spis treści

Nie tak dawno opowiedziałem Wam o nawigacji Mio Spirit 8500 - ciekawej propozycji jednej z najbardziej znanych firm na rynku tego typu akcesoriów. Dziś opowiem Wam o kolejnym modelu, trochę bardziej zaawansowanym. Posłuchajcie (a właściwie poczytajcie) o Mio Spirit 8670 LM.

Wizualnie ta nawigacja nie różni się niczym od modelu, który opisałem Wam wcześniej. Również akcesoria znajdujące się w pudełku (które jest identyczne - różnica jest tylko w nazwie produktu) są identyczne. Jej niezaprzeczalnym atutem jest duży - 6.2"-calowy ekran. 

Zacznę jednak od początku...

W zestawie z nawigacją otrzymujemy uchwyt przegubowy z przyssawką, płytkę z oprogramowaniem oraz oczywiście zasilacz samochodowy. Przewód o długości ok. 2 metrów w zupełności wystarczy do tego, by przymocować nawigację do szyby i poprowadzić kabel w taki sposób, by nie przeszkadzał w czasie jazdy.

nawigacja mio spirit 8670 lm 21 20160910 1087753521

Pudełko z nawigacją

Obudowę wykonano z ciemnego, matowego tworzywa, na którym nie widać osadzającego się kurzu. Konstrukcja ma grubość ok. 17 mm co przy tak dużym rozmiarze ekranu powoduje, że urządzenie wydaje się bardzo cienkie. Jest ono jednak sztywne, nie wygina się. Pod tym kątem konstrukcja jest solidna. Szeroka ramka mocno przytrzymuje wyświetlacz, a zaokrąglone krawędzie powodują, że Spirit 8670 LM dobrze trzyma się w dłoni. Z prawej strony obudowy umieszczono gniazdo microUSB - zasilające oraz gniazdo kart pamięci. Włącznik w postaci długiego wąskiego przycisku umieszczono z tyłu po lewej stronie. Takie usytuowanie jest wygodniejsze do włączania, niż przycisk umieszczony pod wyświetlaczem lub na górnej krawędzi, jak to jest w przypadku np. starszych modeli TomTom-a. Specjalne wgłębienie powoduje, że włącznik jest łatwo wyczuwalny. Z tylu widać otwory, za którymi ukryto głośniki.

nawigacja mio spirit 8670 lm 24 20160910 1121332621

Zestaw, który dostajemy

Całość wykonano z dużą starannością i dbałością o jakość. Podobnie jak w przypadku modelu Spirit 8500 LM czuje się, że ma się w rękach dopracowane urządzenie.


Spójrzmy teraz jak prezentuje się specyfikacja tej nawigacji:

• Procesor: ARM Cortex-A7 CPU 800MHz
• GPS Chipset: SiRFStar III wbudowany
• Technologia TMC
• Ekran dotykowy
• Wyświetlanie w kolorze
• Rozdzielczość: 800 x 480
• Wielkość: 15.7cm (6.2")
• Szerokość (mm): 101.5
• Wysokość (mm): 17.7
• Grubość (mm): 173.1
• Waga (gr): 275
• Bezterminowa aktualizacja map
• Bezterminowa aktualizacja baz fotoradarów
• Tekst do wypowiedzenia(TTS)
• Asystent pasa ruchu
• IQ Routes™
• Widok skrzyżowań w 3D
• LearnMe Pro™
• Tryb pieszy
• Planowanie podróży
• W pobliżu
• Znajdź mój samochód
• Symulacja trasy w tunelu
• Telefonowanie bez użycia rąk dzięki Bluetooth®

nawigacja mio spirit 8670 lm 29 20160910 1634494844

Widok na porty zasilania i gniazdo kart pamięci

Specyfikacja nie różni się zbytnio od modelu Spirit 8500 LM. Oba urządzenia korzystają z tego samego procesora - ARM Cortex-A7 CPU 800MHz. Jest to 32 bitowy mikroprocesor zaprojektowany specjalnie dla urządzeń mobilnych. Ma on co prawda już swoją historię, bo w końcu wprowadzono go na rynek w 2013 roku, ciągle jednak jak widać daje radę. Jednym z jego plusów jest energooszczędność.
W przeciwieństwie do Spirit 8500, ten model korzysta (wg specyfikacji) z technologii TMC. Jest to europejski standard przesyłania informacji o ruchu drogowym. Dzięki niemu nawigacja otrzymuje informacje o remontach na drodze, korkach itp. przeszkodach. Ma to wpływ na trasę, jaka jest wyliczana przez oprogramowanie. Plusem jest to, że TMC nie wymaga żadnych opłat za abonament czy transfer danych.
Oferowana rozdzielczość 6-calowego ekranu - 800x480 - jest taka sama w obu modelach nawigacji. Nie jest to wiele, ale w zupełności wystarcza do tego by zaprezentować mapę, charakterystyczne punkty i oczywiście przyciski sterujące.

nawigacja mio spirit 8670 lm 4 20160910 1708087099

Ekran główny nawigacji

Oprócz opisanej wcześniej technologii TMC, w Spirit 8670 LM wykorzystano kilka innych rozwiązań (które zastosowano również w przytaczanej już drugiej nawigacji Mio):
- IQ Routes - funkcja ta na bieżąco korzysta z informacji, które zbiera system od milionów użytkowników. Dzięki tym danym nawigacja jest w stanie szybko stworzyć najlepszą trasę dojazdu do wybranego celu,
- LearnMe Pro - jest to narzędzie, które monitoruje styl jazdy kierowcy, zapoznaje się z nim i proponuje trasy dostosowane do jego preferencji,
- Asystent pasa ruchu i widok skrzyżowań w 3D - ta funkcja powoduje zmianę widoku mapy, dzięki czemu zorientowanie się w tym gdzie jechać, i którego pasa się trzymać, jest znacznie łatwiejsze,
- Asystent Parkowania - jest to ciekawe rozwiązanie, które automatycznie wyświetla listę dostępnych miejsc parkingowych, gdy pojazd znajduje się 1 km od celu,
- Telefonowanie bez użycia rąk - nawigacja dzięki połączeniu bezprzewodowemu może być zsynchronizowana z telefonem dzięki czemu może też być wykorzystana jako zestaw głośnomówiący.

nawigacja mio spirit 8670 lm 14 20160910 1415664303

Zamontowana nawigacja

Jak widać, z nawigacji możemy też korzystać wybierając się w pieszą wędrówkę. Jednak to co jest największym atutem urządzeń Mio (albo jednym z największych) to bezterminowa aktualizacja map i bazy fotoradarów. Przyznam, że konieczność płatnej aktualizacji map na TomTom-ie, którego do tej pory używałem mocno mnie irytowała, ponieważ pobierając nowe mapy nie mogę tak naprawdę zweryfikować jakie zmiany zostały wprowadzone i jakie nowe ulice pojawią się na moich mapach.


Spójrzmy teraz jak się z tą nawigacją jeździ

Zanim jednak opowiem o swoich wrażeniach z jazdy z Spirit 8670 LM przypomnę oprogramowanie, przy pomocy którego możemy konfigurować urządzenie. Jak nietrudno się domyślić producent oferuje tą samą aplikację - Mio Desktop - co w przypadku Spirit 8500 LM. Podobnie jak poprzednio, program uruchamia się w uboższej wersji gdy nawigacja jest niepodłączona i rozkwita opcjami dopiero gry rozpozna podłączone do komputera urządzenie.
Pod kątem funkcjonalnym program nie różni się praktycznie wcale. Oprócz możliwości ustawienia języka i skonfigurowania automatycznej aktualizacji mamy też możliwość zarządzania zdjęciami, subskrypcjami, zainstalowanymi mapami, możemy zaplanować trasę itp. Cały czas mamy też możliwość sprawdzenia swojej trasy bazując na zapisanych w urządzeniu dziennikach.

nawigacja mio spirit 8670 lm 28 20160910 1695857527

Tak startuje MIO Spirit 8670 LM

Pierwsze uruchomienie zajmuje chwilę, ponieważ urządzenie musi uruchomić oprogramowanie. W pierwszych krokach jesteśmy proszeni o kilka informacji potrzebnych do konfiguracji - nr urządzenia potrzebny do rejestracji (jest na pudełku), język, rodzaj miar itp. Bardzo szybko też łączy się z satelitami pozycjonując się na dostępnych mapach - oczywiście pod warunkiem, że jesteśmy w zasięgu satelit GPS.

nawigacja mio spirit 8670 lm 5 20160910 1939909100

Kilka z dostępnych w nawigacji funkcji

Główny ekran, poza małym wyjątkiem, nie uległ zmianie. Cały czas mamy dwa duże i cztery małe kafelki, ale tu jeden z małych kwadracików opisano "Telefon". Po jego wybraniu wyświetla się okno z przyciskami Ulubione, Kontakty, Ostatnie połączenia i Wybierz Numer. Oczywiście by móc korzystać z Spirit 8670 jako zestawu głośnomówiącego trzeba mieć włączony Bluetooth zarówno w smartfonie, jak i nawigacji. Niestety, jak na mój słuch (może wiek, już robi swoje) głośność nawigacji jest zbyt mała. Prowadzenie rozmowy podczas jazdy w moim samochodzie - może mam za głośny pojazd (Skoda Octavia), a może faktycznie z moim słuchem coś nie tak - było dość trudne. Na szczęście w dowolnej chwili możemy rozmowę przełączyć na smartfon (lub z powrotem na nawigację), co w przypadku gorszej jakości dźwięku może uratować rozmowę.

nawigacja mio spirit 8670 lm 1 20160910 1062583456

Funkcje telefoniczne dostępne w nawigacji

Pozostałe funkcje, nie uległy zmianie. Tak więc duże kafelki pozwalają przełączyć się na wyszukiwanie i mapę, a małe oprócz zainicjowania połączenia telefonicznego pozwalają przejść do lokalizacji "ulubionych" - zapisanych w pamięci urządzenia - eksploracji mapy i innych ustawień. Wśród tych dodatkowych znajdują się takie pozycje jak plan trasy, w pobliżu, moja pozycja itp. W przypadku POI zdefiniowano kilka kategorii, które możemy wywołać jednym kliknięciem w kafelek. To co mi się spodobało, to możliwość dodania kolejnych takich kafelków z nowymi kategoriami z bogatej listy, jaką przygotował producent.

 

 

Wyszukiwanie docelowej lokalizacji nie odbiega od sposobu, który jest stosowany w innych nawigacjach. Wybieramy więc najpierw miasto, a potem ulicę. Opcjonalnie możemy podać kod pocztowy lub współrzędne geograficzne. Podobnie jak w przypadku Spirit 8500 LM, tak i tu możemy wyszukiwać określony obszar. Ponownie jednak wytknę małe niedociągnięcie - w polu wyszukiwania pojawia się podpowiedź, co mamy wprowadzić, jednak kolor jej czcionki jest tak jasny, że prawie niewidoczny. Ogólnie mam wrażenie, że kontrast wyświetlacza w tym przypadku został ustawiony za nisko. I żadne ustawienia nie podciągają go do góry. W przypadku jazdy pod słońce stawał się on niewidoczny. Dopiero zmiana położenia, kąta pochylenia nawigacji, rozwiązało ten problem. Na plus mechanizmu wyszukiwania należy zaliczyć to, że klawiatura ekranowa podświetla tylko te przyciski, które w danej chwili pasują do nazwy ulicy czy miasta. Zaznaczę jednak, że nie jest to coś co tylko Mio oferuje. Co prawda moja nawigacja TomTom tego mechanizmu nie ma, ale ma ona już swoje latka, a wszystkie, a przynajmniej większość nowych nawigacja, takie ułatwienie już stosuje.
Ekran mapy podczas jazdy podzielono na trzy części. W górnej jego części znajduje się mała belka z ikoną ekranu startowego, jej naciśnięcie przeniesie nas do opisanych wcześniej kafelków. Po prawej stronie znajduje się pasek z informacjami o, nazwijmy to parametrach podróży. Jest tam informacja o aktualnej prędkości, godzinie, godzinie dotarcia do celu i odległości, jaka pozostała do przebycia. Niestety, oznaczenia tu zastosowane nie są intuicyjne, trzeba się domyślić lub wyszukać w instrukcji (jej pobranie z Internetu nie jest łatwe).
W trakcie wyszukiwania trasy nawigacja podaje od razu kilka opcji: najszybszą, najkrótszą i ekonomiczną. Wyświetlając propozycje tras, program od razu informuje o długości trasy oraz szacunkowym czasie jazdy. Wystarczy kliknąć w wybraną trasę, następnie przycisnąć przycisk "nawiguj" by urządzenie wytyczyło drogę. Czas obliczania trasy jest bardzo krótki. Przykładowo z Gdańska do Białegostoku program wyznaczył trzy trasy (najszybszą, najkrótszą i ekonomiczną) w kilka sekund.

nawigacja mio spirit 8670 lm 16 20160910 1412785369

Mapa wyświetlana na urządzeniu

Chcąc zmienić parametry trasy wystarczy puknąć w ekran by wyświetliły się opcje ustawień. W ten sposób możemy przejść do ustawień dźwięku, dodania punktu orientacyjnego, poszukania objazdu, powiększenia czy zmiany opcji trasy. Te ostatnie są o tyle istotne, że pomagają dostosować trasę do naszych preferencji. Służy do tego opcja Zaawansowane planowanie, w którym możemy skorzystać z historycznych danych prędkości, zapisanych schematów jazdy kierowcy czy zapisanych prędkości jazdy. W opcjach trasy definiujemy również własne alarmy POI, obszary, których chcielibyśmy unikać, typy dróg jakimi chcielibyśmy się poruszać itp.

capture 001 24082016 201503

capture 004 25082016 204624

capture 005 25082016 204659

Przykładowe zrzuty ekranowe z aplikacji MIO Desktop

Komunikaty o zbliżających się POI (a przede wszystkim fotoradarach) pojawiają się w dolnej części ekranu. I to co jest najważniejsze, wyświetlają się tak długo dopóki nie miniemy takiego punktu. Cały czas podawana jest zmieniająca się ciągle odległość. W przypadku fotoradarów jest to naprawdę przydatna opcja. Po prawej stronie w kółku wyświetla się informacja o dopuszczalnej na danym odcinku drogi prędkości. Jeśli tej prędkości nie przekraczamy, jest ono blade, słabo widoczne. Jeśli jednak zwiększymy prędkość i przekroczymy dopuszczalne kilometry na godzinę, kółko staje się wyraźne, dając jasno do zrozumienia, że łamiemy przepisy.

Starałem się znaleźć opcję odpowiadającą za ustawienia i konfigurację TMC. Niestety, nie znalazłem takiej opcji, a próba klikania w kafelek - Ruch drogowy - powodowała wyświetlenie komunikatu: Usługa niedostępna. Rozwiązanie to w Polsce jest dostępne do 2010 roku, ale wielu użytkowników tej nawigacji borykało się z problemem nie działającej usługi. Ale to było na początku, po sześciu latach nie powinno już być problemu. Ciekawe jest to, że na liście urządzeń obsługujących technologię TMC, którą publikuje MIO na swoje stronie nie ma modelu Spirit 8670 LM. Z drugiej strony, z tyłu obudowy jest nadrukowane logo TMC... Jak to więc traktować?

nawigacja mio spirit 8670 lm 25 20160910 1451902874

Tył nawigacji - widoczne logo technologii TMC, włącznik oraz głośnik

Podobnie jak inne nawigacje, tak i ta ma wbudowaną baterię. Tak jak w przypadku Spirit 8500 LM, w specyfikacji nie ma o niej mowy, ale jest. Akumulator pozwala na pracę przez ok. godzinę. Nie jest to dużo, zwłaszcza jeśli będziemy chcieli wykorzystać nawigację w trybie pieszym - spacerowym. Wystarczy jednak by podczas jazdy odłączyć na chwilę urządzenie, by np. podładować telefon.


Podsumowanie

Po wcześniejszych doświadczeniach ze Spirit 8500 LM, biorąc do ręki model Spirit 8670 LM wzbogacony o zestaw głośnomówiący i technologię TMC spodziewałem się dużej rewolucji. Niestety, wielkiego zaskoczenia nie było - ale też nie mogło być skoro obie nawigacje są do siebie bliźniaczo podobne. Cały czas jest to urządzenie wysokiej jakości, dobrze i funkcjonalnie zaprojektowane. Nawigacja jest łatwa w obsłudze, szybko wyznacza trasy dając do wyboru kilka opcji i jedyną jej wadą może być tylko cena. W porównaniu do Spirit 8500 LM, ten model jest droższy o ok. 110 złotych - chcąc się w niego zaopatrzyć, musimy wydać ok. 800 złotych.

nawigacja mio spirit 8670 lm 22 20160910 1048009295

MIO Spirit 8670 LM

Plusy Minusy

duży ekran
szybkie odnajdywanie pozycji
możliwość wybrania różnych tras
rozbudowane oprogramowanie na PC

brak technologii TMC
cena

Moja Ocena:

robot blogotech ocena 4

Komentarze   

# Marek 2016-10-09 15:05
Mam tą nawigację w wersji Truck i również uważam że głośność w czasie jazdy nawet przy maksymalnym ustawieniu jest zbyt słaba choć mam doskonały słuch. Natomiast TMC działa jednak wbrew zapewnieniom wsparcia technicznego Mio konieczne jest oddzielenie antenki od kabla zasilającego tak aby cała antenka znajdowała się na desce rozdzielczej samochodu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2016-10-10 06:26
o tej antence nie wiedziałem - jak będę miał okazję spróbuję to przetestowac
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marek 2016-11-28 19:07
Po dłuższym czasie testowania i próbowania różnych wariantów doszedłem do wniosku że jeszcze lepszy odbiór komunikatów TMC jest w przypadku gdy tą antenkę przymocujemy całą do szyby np. za pomocą przyssawek lub kawałka taśmy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Przemek 2016-12-15 20:23
Witam. Marku napisz proszę jak nawigacja sprawuje się w jeździe po Europie sam. ciężarowym. Od stycznia zaczynam na międzynarodówce i szukam dobrej nawigacji. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2016-12-15 22:32
To może zainwestuj w nawigację Mio z wideorejestrato rem? Masz 2 w 1, do nawigacji jest dołączona karta microSD 16GB. Niedługo pojawi się tu test tej nawigacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Marek 2016-12-22 21:14
Witaj. Niestety po dłuższym użytkowaniu nie polecę nawigacji Mio Truck kierowcy dużego samochodu. Gdy cel nasz leży na jakimś zakazie ruchu dla ciężarówek Mio za żadne skarby nie wyznaczy nam trasy do tego celu informując jedynie że nie można wyznaczyć trasy do wybranego celu podczas gdy Becker lub Tomtom poinformują kierowcę o takim ograniczeniu pozostawiając decyzję kierowcy. A to bardzo poważna wada nawigacji Mio zwłaszcza podczas jazdy dużym atutem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Krzysztof 2017-03-21 12:12
Posiadam tę nawigację od początku roku.
Mam do niej szereg zastrzeżeń.
Jako aktualną mapę Mio podaje tę oznaczoną symbolem 2016.09, czyli niby wrzesień 2016.
Akumulator jest dość słaby, po niewielu dniach bez używania wyładowuje się.
Wybierając miejsce docelowe poprzez podanie adresu domyślnie akceptuje miejscowości tylko z Polski, mimo wgranych map całej Europy.
Aplikacja "stowarzyszona" z nawigacją, czyli MioMore Desktop jest mocno niedopracowana, by nie rzec fatalna.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Krzysztof 2017-03-21 12:40
Cytuję Krzysztof:
Posiadam tę nawigację od początku roku.
Mam do niej szereg zastrzeżeń.
Jako aktualną mapę Mio podaje tę oznaczoną symbolem 2016.09, czyli niby wrzesień 2016.
Akumulator jest dość słaby, po niewielu dniach bez używania wyładowuje się.
Wybierając miejsce docelowe poprzez podanie adresu domyślnie akceptuje miejscowości tylko z Polski, mimo wgranych map całej Europy.
Aplikacja "stowarzyszona" z nawigacją, czyli MioMore Desktop jest mocno niedopracowana, by nie rzec fatalna.


Fragment przekreślony jest nieprawdziwy - trzeba umieć wybrać inny kraj :lol:
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-03-22 16:42
Hej, jeśli nie wyłączasz nawigacji, nie dziw się, że bateria się wyczerpuje. Urządzenie zostaje w stanie czuwania i zużywa energię. Popatrz na smartfona - nie używasz, a też traci baterię :).
Co do aplikacji - wszystko zależy od tego czego od niej oczekujesz. Pamiętaj, że to ma byc dopelnienie produktu a nie produkt. Produktem jest nawigacja. Byc może nie uruchomiłeś aplikacji z podłączoną nawigacją - wtedy otwierają się dodatkowe funkcje - moim zdaniem funkcjonalnośc jest dobra, mógłby byc lepszy interfejs, ale... zawsze i wszędzie można zrobic panel sterującey lepszy, prawda? :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Piotr 2017-10-25 17:43
witam..ogólnie. powiem krótko moja nawigacja trafiła do serwisu po dwóch trasach do Włoch i mam jej dosyć po takim krotkim czasie uzytkowania. Źle wydane pieniądze. Zobaczymy jak wróci po naprawie bo na dzień dzisiejszy nie polecam jej NIKOMU!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Reksio 2017-05-04 14:53
mam pytanie jak uruchomić automape z kardy sd nie usuwając oryginalnej mio
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2017-05-05 06:54
To może byc trudne :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# RK 2017-06-28 12:25
Jest możliwe uruchomic automape.
Na karcie z formatem fat32 instalujesz automape i wklejasz plik Cobia500 ,plik jest na chomiku.Masz przy starcie nawigacji do wyboru dwie mapy z ikonami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Lech 2018-01-26 11:37
Kupiłem nawigację samochodową Mio Spirit 8670. Okazało się w trakcie użytkowania, że jeśli ta nawigacja jest jakiś czas nieużywana, a więc jest rozładowana, to podłączając ją do ładowarki samochodowej (kupionej w komplecie z tą nawigacją) Mio dalej nie działa. Wymaga z 1-2 dni ładowania w samochodzie i dopiero wtedy zaczyna działać. A więc korzystając z niej sporadycznie i jadąc np. za granicę możemy być pozbawieni nawigacji i mieć spory kłopot.

Czy inne nawigacje działają podobnie ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2018-01-26 18:28
Ja takiego problemu nie miałem. Używam Mio i nawet jeśli jest rozładowana do zera, po podłączeniu do ładowarki samochodowej odpala się. Irytuje mnie jedynie to, że na starcie poajwai się za każdym razem licencja, którą muszę zaakceptowac :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mariusz 2018-06-04 16:22
U mnie musi być podłączona cały czas bo bez podłączenia wytrzyma max 20 min.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mariusz 2018-06-04 16:19
Informacja o fotoradarach nie działa, nie mogę zaktualizować map (kupiłem ją w 2017).Pieniądze wywalone w błoto
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# adam 2018-11-04 09:44
słaba nawigacja obsługa beznadzieja nie potrafię się do niej pyrzyzwyczajic prowadzenie tras fatalne ustawianie samochodu ciężarowego kazdorazowo przy nowej trasie poważny błąd mam jej dojść niemożna sprawdzić na mapie gdzie jedziemy powiekdszeni i przybliżenie map nic niewidać sprubujcie powiększyc i odalić jaka droga nr nie widać .najgorsza nawigacja jaką miała kierowca dużego z 12 letnim doświadczeniem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# adam 2018-11-04 09:48
w czasie jazdy cieżko z parkingami nie podaje punktów poi stacji trzeba klikac i sprawdzac w osobnym okienku za ile stacja strasznie nie wygodne brak ustawianie prędkości z jaka sie poruszamy i obliczanie przybliżonego czasu ma swoją prędkość tragedja odradzam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube