Asus Blue Cave

Router jak... pralka

Więcej...

Onyx Boox Max 2

Czytnik w rozmiarze MEGA

Więcej...

Adaptery sieciowe Green Cell

Zasilanie bez względu na wszystko

Więcej...

Philips LCD Curved Ultrawide

Elegancki monitor z zakrzywionym ekranem

Więcej...

ADATA P20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test nawigacji Garmin nuvi 3490

  • Opublikowano: wtorek, 16, październik 2012 18:45
  • 16 Paź

test nawigacji garmin nuvi 3490 2 20121016 1093352031Kilka lat temu postanowiłem kupić nawigację. Sporo jeżdżę, więc uznałem że wydatek jest uzasadniony, zwłaszcza że nawigacja na telefonie, nie jest najlepszym rozwiązaniem. W każdym razie kiedy podjąłem decyzję stanąłem przed trudnym wyborem. Co wybrać? Na co się zdecydować?

Automapa, TomTom, Garmin, Mio …Różni producenci, różne ceny. Ostatecznie zdecydowałem się na TomToma. Teraz, po prawie 4 latach użytkowania stwierdziłem, ze dokonałem bardzo dobrego wyboru. Dlaczego tak późno? Bo trafiła do mnie nawigacja Garmina model nuvi 3490 i dostałem szansę porównania dwóch nawigacji pracujących jednocześnie. Efekty były naprawdę zaskakujące.

Zacznę jednak od początku czyli samego urządzenia. Garmin produkuje urządzenia niezwykle płaskie. Do nuvi możemy się podłączyć za pomocą portu microUSB umieszczonego z boku. Włącznik tradycyjnie jak to w nawigacjach bywa umieszczono na górnej krawędzi. Zasilanie odbywa się za pomocą odpowiedniego złącza umieszczonego w uchwycie. Kabel zasilający podłączamy do uchwytu, w uchwycie montujemy nawigację, przewód umieszczamy w gnieździe zasilania 12V w naszym samochodzie i załatwione. Uchwyt jest dwuczęściowy, mocowany na przyssawkę wyzwalaną dźwignią. I to moim zdaniem jest lepsze rozwiązanie niż w moim TomTomie, gdzie wykorzystano pokrętło jako mechanizm wysysający powietrze spod przyssawki. Co prawda w przypadku Garmina uchwyt oddala bardziej nawigację od szyby, a tym samym zwiększa się kąt martwy naszego pola widzenia, niemniej i tak urządzenie montujemy w takim miejscu, by jak najmniej nam to przeszkadzało. Sama nawigacja to solidnie zbudowane urządzenie, którego ramkę stanowi aluminium. Przedni panel dotykowy wykonany jest z odpornego zarówno na zarysowania, jak i na odciski palców tworzywa. To akurat jest ważne, bo mając doświadczenia z tabletami, wiem jak odciski palców na ekranie mogą go zeszpecić. Tutaj takiego problemu nie ma.

Podobne artykuły