Logitech MK540 Advanced

Bezprzewodowy zestaw dla każdego

Więcej...

Lanberg RO-030FE

Niskobudżetowy router do prostych zastosowań

Więcej...

Navitel T757 LTE

Tablet z nawigacją

Więcej...

SanDisk Ultra Dual Drive m3.0

Pamięć, któa obsłuży komputer i telefon

Więcej...

TP-Link Deco M9

Router do sieci mesh

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja monitora AOC AGON AG251FZ

  • Opublikowano: niedziela, 03, luty 2019 04:54
  • 03 Lut

Spis treści

Jakiś czas temu przedstawiłem Wam 27-calowy monitor AOC z serii Agon. Niedawno trafił do mnie kolejny model z tej samej serii, tym razem o dwa cale mniejszy. Wydawało mi się, że w ramach tej samej linii produktowej producent nie zaoferuje nic zaskakującego. Wyobraźcie sobie moje zdziwienie, gdy okazało się, że oba monitory mają całkiem istotne różnice. Zobaczcie, co takiego ma Agon AG251FZ, a czego nie ma Agon AG271QG.

Konstrukcja

Konstrukcyjnie oba modele niczym się nie różnią. Tak samo jak wcześniej, przed uruchomieniem musiałem złożyć monitor z trzech części: podstawy, kolumny i ekranu. O ile pierwsze dwa elementy można bez problemów ze sobą połączyć, o tyle kolumnę z ekranem łączy się przy pomocy czterech śrub, które trzeba dokręcić śrubokrętem. Miejsce montażu przygotowano w standardzie VESA, nic nie stoi więc na przeszkodzie, by zamontować wyświetlacz np. na wychylnym ramieniu przymocowanym do ściany. Zwłaszcza, że odpowiednia blacha montażowa dołączana jest w zestawie. Oczywiście takie ramię trzeba sobie zakupić osobno. W komplecie jest też zestaw, całkiem bogaty, przewodów komunikacyjnych. Kupując ten monitor, na pewno nie trzeba się martwić o to, czy będzie czym go podłączyć do komputera. Do każdego interfejsu, który umieszczono na płycie tego urządzenia, zaoferowano odpowiedni przewód.

monitor aoc agon ag251fz 1 20190202 1999991816

Monitor AOC AGON AG251FZ

Pod kątem konstrukcyjnym oba modele są identyczne, co raczej nie dziwi, skoro cały czas mamy do czynienia z tą samą serią. Wiecie już, że monitor ma przekątną 25”. Tak jak w większym modelu, tak i tu matrycę zamknięto w czarnej ramce o szerokości ok. jednego centymetra na bokach i górze i ok. dwóch centymetrów na dole. Na dolnej belce, w środku umieszczono logo producenta, a z prawej strony diodę sygnalizacyjną informującą o statusie pracy urządzenia. Obok nadrukowano pięć grafik przedstawiających funkcjonalność przycisków umieszczonych pod nimi na krawędzi. Przy ich pomocy, poza włączeniem ekranu, można wywołać menu ekranowe (w prawym dolnym rogu) oraz nawigować po nim. Pierwszy przycisk z lewej pozwala przełączać się pomiędzy źródłami sygnału. Oczywiście przy pomocy pozostałych, przy niewidocznym OSD, możemy również zmienić głośność lub profil ustawień.
Oczywiście z tyłu monitor również prezentuje się tak samo, jak jego poprzednik. Plecy wyposażono w „wyspę” w kształcie litery V ciągnącą się przez całą szerokość monitora. To w niej, umieszczono gniazdo kolumny oraz wszystkie interfejsy. Podzielono je na trzy grupy. Dwie z nich zainstalowano od spodu na ramionach V po obu stronach kolumny, natomiast trzecią zlokalizowano z prawej strony (patrząc z przodu monitora). Gniazda z lewej strony kolumny to porty wejściowe: 2xHDMI, DP, DVI, VGA, audio (osobno na słuchawki i mikrofon) oraz miniUSB, natomiast z prawej umieszczono wejście USB 3.0 oraz dwa gniazda wyjściowe dla tego standardu. Z boku natomiast znajdują się wyjścia na słuchawki i mikrofon oraz kolejne dwa porty USB. Jeden z nich wyposażono w układ szybkiego ładowania, dzięki czemu można użyć monitor, jako ładowarki do smartfona, tabletu czy nawet power banku. Jak widać producent zamontował w tym modelu naprawdę sporo interfejsów. Podobnie jak w większym monitorze AGON, z boku zamontowano ruchomy, plastikowy pręt, który wcześniej ze wzgl. na kształt kojarzył mi się ze wskazówką zegarka, a w rzeczywistości jest to haczyk, na którym możemy powiesić słuchawki, gdy z nich nie korzystamy. Rozwiązanie, które bardzo przypadło mi do gustu, i które chętnie widziałbym w każdym monitorze. Zawsze mam problem z tym, gdzie odłożyć słuchawki, a taki wieszak, jest pomysłem, za który daje producentowi dużego plusa.

monitor aoc agon ag251fz 8 20190202 1085579873 monitor aoc agon ag251fz 9 20190202 1815007882

Ekran można podnieść o 13 centymetrów

Innym ciekawym elementem charakterystycznym dla serii Agon jest kolumna. W jej górnej części producent przygotował uchwyt pozwalający na łatwe przenoszenie urządzenia. Co prawda trudno mi sobie wyobrazić sytuację, by ktoś często przenosił monitor, ale skoro już to mamy, to nie pozostaje nic innego tylko się cieszyć. Na dole znajduje się otwór, który pozwala zapanować nad przewodami. Nie zapomniano też o wygodnym dopasowywaniu ekranu. Odpowiednie mechanizmy pozwalają nie tylko przechylać ekran do przodu i do tyłu, ale też obracać wokół osi pionowej. Na dodatek mamy możliwość zmiany wysokości do 13 centymetrów. I tu po raz kolejny producent zrobił ukłon w stronę użytkowników – na kolumnie umieścił podziałkę ułatwiającą ustawienie monitora na odpowiedniej wysokości. Niby nic, niby drobiazg, ale jest i pomaga. Zwłaszcza tam, gdzie z komputera korzysta kilka osób. Oprócz tego wszystkiego, możemy obrócić wyświetlacz o 90 stopni, ustawiając go w pozycji pionowej.
Razem z monitorem – tego nie było w 27-calowym modelu – dostarczany jest kontroler podłączany na microUSB. Jest to mały, prostokątny element wyposażony w osiem przycisków, które pozwalają szybko wywołać menu ekranowe i modyfikować opcje wyświetlania. Jest to wygodniejsze od sterowania przyciskami umieszczonymi na dolnej krawędzi, ale z drugiej strony, jak często zmieniamy parametry pracy ekranu? Ja przyznaję, że bardzo rzadko. Z reguły jak już je ustawię, to musi się naprawdę „COŚ” zdarzyć, bym je zmienił. W każdym razie pilot oprócz obsługi menu oferuje również szybkie przełączenie na jeden z trzech definiowalnych profili.

monitor aoc agon ag251fz 11 20190202 1162711183

Jeden z paneli z interfejsami

Przyznaję, że bardzo wysoko oceniam konstrukcję tej serii. Z jednej strony jest ona bardzo prosta, a z drugiej bardzo funkcjonalna. Kilka ciekawych rozwiązań, które tutaj zastosowano korzystnie wpływają na komfort korzystania z monitora. Nie zapomniano przy tym o wysokiej jakości wykonania. Podobnie jak w przypadku wersji 27-calowej, tak i w tej mniejszej, nie zauważyłem żadnych braków, czy niedociągnięć w wykonaniu i dopasowaniu poszczególnych elementów. Również materiały wykorzystane na obudowę, nie sprawiają wrażenia tzw. niskobudżetowych. Powtórzę to, co napisałem w recenzji AG271QG - nic nie trzeszczy, nic nie skrzypi a mechanizm zmiany wysokości działa lekko i płynie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube