foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Statystyczna polska rodzina ma, co najmniej dwa telewizory. Salon, sypialnia, bardzo często również pokój dziecka wyposażamy w odbiorniki, które przybliżają nam świat transmitując audio i wideo z różnych części naszej planety. Wiele osób nie wyobraża sobie urlopu bez telewizora (coś wiem na ten temat). I to właśnie do tych osób skierowana jest oferta firmy Cabletech, która niedawno wprowadziła do sprzedaży 9-calowy, przenośny telewizor. Miałem przyjemność go testować, postanowiłem więc podzielić się z Wami wrażeniami z testów. 

telewizor cabletech 9 1 20131124 1200919544

Telewizor, a właściwie telewizorek dostarczany jest w niewielkim pudełku, razem z akcesoriami, które mają nam umożliwić wygodne oglądanie TV w każdym miejscu. Znajdziemy tam więc: pilota zdalnego sterowania, zasilacz 230V, zasilacz samochodowy, słuchawki, antenę z przewodem o długości ok. 1.5m, przejściówkę jack 3,5 mm na 3xRCA, zasilacz oraz dokumenty papierowe, czyli instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną.
Telewizor wykonano z dobrej jakości, ciemnego tworzywa, w którym osadzono 9 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 800x400 pikseli. Pod nim znajduje się głośnik, co jest dobrym rozwiązaniem, z uwagi na to, że dźwięk generowany przez przetworniki jest wysyłany prosto w stronę oglądającego. Z prawej strony ekranu umieszczono przyciski sterujące telewizorem, pozwalające na przełączanie kanałów, regulujące głośność, czy wywołujące menu, natomiast z lewej znajduje się czujnik podczerwieni do pilota. Górna krawędź została wyposażona w gniazdo antenowe, do którego podłączamy antenę dołączoną do zestawu (lub inną, którą mamy do dyspozycji). Z kolei na lewej krawędzi umieszczono włącznik oraz pozostałe dostępne porty: wyjście AV jack 3,5mm, wejście AV jack 3,5mm, wyjście słuchawkowe jack 3,5 mm, USB 2.0 i gniazdo miniHDMI. Z tyłu obudowy znajduje się wspornik, który chowany jest w specjalnie wyprofilowanym gnieździe. Oprócz tego z tyłu znajduje się płytka, pod którą ukrywa się akumulator. Po drugiej stronie nóżki znajdują się otwory wentylacyjne, które mają za zadanie zapewnić chłodzenie ukrytej w środku elektroniki.

telewizor cabletech 9 2 20131124 1622698948Pilot jest małą kopią kontrolerów, które są dostarczane z pełnowymiarowymi telewizorami. Przy pomocy przycisków możemy zmienić kanał, regulować głośność, zmienić tryb pracy telewizora – AV lub DVB-T –włączyć telegazetę, przewijać strony itp. Jest też przycisk z napisem Record, a to oznacza, że mamy możliwości rejestrowania oglądanego obrazu na podłączonym dysku. Oczywiście do tego warto mieć dobry sygnał, chyba że nie przeszkadzają nam okresowe zniekształcenia sygnału, które są charakterystyczne dla odbiorników wyposażonych w antenę przenośną. Zasięg działania pilota jest całkiem spory, bez problemów łączył się z telewizorem z odległości 5 metrów. Jest trochę kanciasty, jak dla mnie to mógłby mieć trochę zaokrąglone krawędzie. Ale najważniejsze to, że działa i oferuje całkiem sporo funkcji. Niektóre funkcje dostępne w telewizorze są możliwe do uruchomienia tylko przy pomocy pilota (telegazeta, nagrywanie itp.).

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube