PocketBook Touch HD 3

Czytnik wart grzechu

Więcej...

Audictus Adrenaline

Eleganckie z dobrym brzmieniem

Więcej...

AOC AGON AG251FZ

Monitor zaprojektowany dla graczy

Więcej...

Sennheiser Momentum Wireless Black

Słuchawki na piątkę

Więcej...

Lanberg RO-175GE

Tani router dla każdego

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test monitora AOC AGON AG271QG

  • Opublikowano: niedziela, 07, październik 2018 05:27
  • 07 Paź

Spis treści

Wielu graczy kompletując swój zestaw gamingowy zwraca uwagę przede wszystkim na procesor, pamięć, no i kartę graficzną. Zapominają jednak, że to monitor jest tym urządzeniem, przez które „wchodzą” w świat gry. Od tego, jak on zostanie przygotowany, zależy to, jak łatwo wejdziemy w wirtualną przygodę, jak dobrze wczujemy się w bohatera i jak szybko zauważymy czającego się za rogiem wroga. Producenci na różne sposoby pomagają graczom w tym zadaniu, stosując różne udogodnienia. Monitorem z takimi różnymi dedykowanymi graczom pomocami jest AGON AG271QG oferowany przez AOC.

Ponieważ monitor oferowany jest dla graczy, pudełko w które go zapakowano wzbogacono w odpowiednie grafiki. Takie, które na pewno przyciągną wzrok miłośników cyfrowej zabawy. W środku kartonu oprócz AG271QG znajdziemy też zasilacz, kabel HDMI, przewód DisplayPort, przewód USB, przewód mini jack, podstawę, uchwyt do montażu na ścianie (jest to po prostu odpowiednio przygotowany kawałek blachy) oraz oczywiście dokumentację.
Przed uruchomieniem monitor trzeba przygotować. Nie jest to trudne, do połączenia są tylko trzy elementy: podstawa, kolumna i obudowa. Prosta rzecz, chociaż nie obejdzie się bez śrubokręta. Kolumnę mocujemy do obudowy przy pomocy czterech śrub. Miejsce montażu przygotowano w standardzie VESA, nic nie stoi więc na przeszkodzie, by zamontować wyświetlacz np. na wychylnym ramieniu przymocowanym do ściany. Oczywiście takie ramię trzeba sobie zakupić osobno.

monitor aoc agon ag271qg 1 20181005 1206790668

AOC AGON AG271QG

Konstrukcja

Monitor ma przekątną 27” do czego już na pewno doszliście patrząc na jego symbol. Matrycę zamknięto w czarnej ramce o szerokości ok. jednego centymetra na bokach i górze i ok. dwóch centymetrów na dole. Na dolnej belce, w środku umieszczono logo producenta, a z prawej strony diodę sygnalizacyjną informująca o statusie pracy urządzenia. Obok nadrukowano pięć grafik przedstawiających funkcjonalność przycisków umieszczonych pod nimi na krawędzi. Przy ich pomocy, poza włączeniem AG271QG, można wywołać menu ekranowe (w prawym dolnym rogu) oraz nawigować po nim. Pierwszy przycisk z lewej pozwala przełączać się pomiędzy źródłami sygnału – HDMI i DP. Oczywiście przy pomocy pozostałych, przy niewidocznym OSD, możemy również zmienić głośność oraz włączyć /wyłączyć ULMB (w moim przypadku niedostępne).
Z tyłu monitor prezentuje się trochę ciekawiej. Plecy wyposażono w „wyspę” w kształcie litery V ciągnącą się przez całą szerokość monitora. To w niej, umieszczono gniazdo kolumny oraz wszystkie interfejsy. Podzielono je na trzy grupy. Dwie z nich zainstalowano od spodu na ramionach V po obu stronach kolumny, natomiast trzecią zlokalizowano z prawej strony (patrząc z przodu monitora). Gniazda z lewej strony kolumny to porty wejściowe: HDMI, DP i audio, natomiast z prawej umieszczono wejście USB 3.0 oraz jeden port wyjściowy. Z boku natomiast znajdują się wyjścia na słuchawki i mikrofon oraz kolejne dwa porty USB. Jeden z nich wyposażono w układ szybkiego ładowania, dzięki czemu można użyć monitor, jako ładowarki do smartfona, tabletu czy nawet power banku. Nad tą grupą interfejsów zamontowano ruchomy, plastikowy pręt, który ze wzgl. Na kształt skojarzył mi się ze wskazówką zegarka. W rzeczywistości jest to haczyk, na którym możemy powiesić słuchawki, gdy z nich nie korzystamy. Ciekawy pomysł.

monitor aoc agon ag271qg 6 20181005 1274918541

Tył monitora z charakterystycznym czerwonym V

Jednym z ciekawszych elementów monitora jest kolumna. W jej górnej części producent przygotował uchwyt pozwalający na łatwe przenoszenie urządzenia. Na dole znajduje się otwór, który pozwala zapanować nad przewodami. Odpowiednie mechanizmy pozwalają nie tylko przechylać ekran do przodu i do tyłu, ale też obracać wokół osi pionowej. Na dodatek mamy możliwość zmiany wysokości do 13 centymetrów. I tu po raz kolejny producent zrobił ukłon w stronę użytkowników – na kolumnie umieścił podziałkę ułatwiającą ustawienie monitora na odpowiedniej wysokości. Niby nic, niby drobiazg, ale jest i pomaga. Zwłaszcza tam, gdzie z komputera korzysta kilka osób. Oprócz tego wszystkiego, możemy obrócić wyświetlacz o 90 stopni, ustawiając go w pozycji pionowej.
Jak widać Agon AG271QG ma z jednej strony prostą konstrukcję, ale z drugiej oferuje kilka drobnych udogodnień, których nie mają konkurencyjne monitory. To one wpływają na komfort korzystania z niego i to one mogą mu zapewnić sympatię użytkowników. Producent nie tylko zaoferował mechanizmy pozwalające w maksymalnym stopniu dostosować jego położenie do wymagań użytkownika, ale też zadbał o odpowiednio wysoką jakość. Materiały wykorzystane na obudowę prezentują się dobrze, nie należą do tzw. niskobudżetowych. Nic nie trzeszczy, nic nie skrzypi, mechanizm zmiany wysokości działa lekko i płynie.

monitor aoc agon ag271qg 7 20181005 1183558855

Haczyk na słuchawki

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube