uGo Hover Ball

Bezpieczna piłka w domu

Więcej...

Goclever smart band Max Fit Premium

Prosta opaska dla miłośników zdrowia

Więcej...

AOC AGON AG271QG

Monitor dla graczy z ciekawostkami

Więcej...

SanDisk Extreme Pro USB 3.1 Flash Drive 128 GB

Dobra pamięć zawsze się przyda

Więcej...

MyKronoz ZeTime

Elegancki smartwatch z dużymi możliwościami

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test monitora NEC MultiSync EA245WMi

  • Opublikowano: niedziela, 19, listopad 2017 03:04
  • 19 Lis

Spis treści

Dziś chcę Wam opowiedzieć o MultiSync EA245WMi, monitorze który producent pozycjonuje jako urządzenie biurowe. Czy faktycznie jest to jednak tylko ekran nadający się do biura? NEC wyposażył go w kilka ciekawostek, które być może mogą go uczynić bardziej uniwersalnym akcesorium.

Konstrukcja

Model, który Wam dziś przedstawiam wyposażono w 24” matrycę LCD. Zamknięto ją w cienkiej grafitowej ramce, która tradycyjnie w dolnej części jest szersza. W prawym dolnym roku umieszczono czujniki dotykowe, przy pomocy których wywołujemy menu ekranowe i przełączamy się pomiędzy jego opcjami. Jest ich osiem, wyraźnie opisanych i wyraźnie wskazujących funkcje, jakie realizują. Na środku tej listwy umieszczono czujnik wykrywający obecność użytkownika. Dzięki niemu monitor może szybko przejść w tryb czuwania, co wydłuża jego żywotność, ale przede wszystkim oszczędza energię.
Ekran może być podnoszony i opuszczany (różnica w wysokości to 10 cm), co więcej można go przekręcić o 90 stopni i pracować na nim w pozycji pionowej. Monitor obsługuje więc funkcję pivot. Oczywiście możemy go też przechylić do przodu i do tyłu, dostosowując położenie do swoich preferencji. Ruchoma podstawa pozwala również na jego obrót wokół osi pionowej. I to w dość dużym zakresie.

monitor nec multisync ea245wmi 1 20171118 1419214184

Monitor NEC MultiSync EA245WMi

Monitor jest zamocowany na kolumnie, równie dobrze jednak możemy go z niej zdemontować i przy pomocy uchwytu VESA powiesić na ścianie. W dolnej części umieszczono porty, przy pomocy których podłączamy monitor do komputera. Są tam DVI, DP in, DP out, HDMI, D-Sub oraz gniazda wejściowe audio. Jak widać są wszystkie popularne interfejsy, chociaż nie ma ich zbyt wiele. Niektóre konkurencyjne monitory mają np. dwa porty HDMI. Przyznam, że zaskoczyło mnie wykorzystanie Display Portów wejściowego i wyjściowego, ale z drugiej strony po przemyśleniach, wydaje się to zasadne. W przypadku monitora wykorzystywanego w biurze, faktycznie przy omawianiu jakichś projektów, analiz itp. może przydać się drugi ekran. Wymienione gniazdo to jednak nie wszystko, co oferuje EA245WMi. Z tyłu, z lewej strony obudowy umieszczono hub USB. Oferuje on trzy gniazda wyjściowe w standardzie 3.0. Obok nich zlokalizowano wyjście na słuchawki.

monitor nec multisync ea245wmi 3 20171118 1874140967

Czujniki dotykowe sterujące menu ekranowym

Konstrukcja monitora jest prosta, ale elegancka. Łączy w sobie prostotę z dość sporą funkcjonalnością. Daje spore możliwości funkcjonalne coś, co na pewno przyda się w biurze. Nie jest to monitor dedykowany urzędnikowi pracującemu w biurze, bardziej komuś kto pracuje realizując zadnia projektowe, komuś komu nie wystarczy wyświetlanie danych i raportów na ekranie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube