Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test monitora Philips Brilliance 231P

  • Opublikowano: niedziela, 06, październik 2013 13:07
  • 06 Paź

Spis treści

Wiele osób postrzega monitory komputerowe, jako ekrany, które mają mieć określoną wielkość, określone parametry odświeżania i dobre kolory. Mało kto zwraca uwagę na to, by taki ekran dobrze się prezentował. Wśród osób, które przykładają do tego wagę jest projektant Philips Brillance 273P. Jednak oprócz ładnego wyglądu dostajemy coś jeszcze.

monitor philips brillance 231p 1 20131005 1134797327

Nie będę ukrywał, że monitor mi się spodobał. Już w trakcie montowania zauważyłem, że nie jest to model tuzinkowy. Ładnie wykonana rama łączy w srebrny front z czarną obudową „pleców”. Szeroką ramka, w której osadzono podświetlaną diodami LED matrycę w dolnej części ma wypukłą krzywiznę, w której schowano głośniki. Na krawędzi tej wypukłości znajduje się szeroka dioda informująca o statusie pracy monitora. Jest ona otoczona z dwóch stron czujnikami PowerSensor, które… no właśnie, co one robią? Dowiecie się w dalszej części recenzji. W prawym dolnym rogu znajduje się dotykowe menu z pięcioma przyciskami, przy pomocy których możemy włączać/wyłączać monitor, wywoływać menu i nawigować po nim. 

monitor philips brillance 231p 6 20131005 2065048000Spodobał mi się mechanizm montażu monitora. Jest bardzo prosty, a jednocześnie bardzo funkcjonalny. Wciskając jeden przycisk rozłączamy monitor z kolumną – nie musimy się obawiać, że przy demontażu coś nam pęknie, wygnie się itp. Ekran opiera się na kolumnie, która na stałe przytwierdzona jest do podstawy. Na kolumnie zamontowany jest wózek, do którego mocujemy wyświetlacz. Jak nie trudno się domyślić, możemy zmieniać wysokość monitora nad biurkiem. Wyprofilowana w łuk kolumna również wykonana została z połączenia dwóch kolorów – srebrnego i czarnego. Specjalny otwór umożliwia poprowadzenie przewodów, dzięki czemu możemy zachować estetykę, a jednocześnie przewody nie przeszkadzają przy podnoszeniu monitora. Podnoszenie w pionie to nie jedyne ruchy, jakie możemy wykonać. Przechylanie w pozycji poziomej (5 stopni do przodu i 20 stopni do tyłu) i obrót wokół osi pionowej (90 stopni w lewo i prawo) też są możliwe. Możemy też zmienić orientację monitora, jest dostępny tryb PIVOT. Mamy dostępny pełen zakres ruchów potrzebnych do odpowiedniego ustawienia monitora do pracy – bez potrzeby ruszania podstawą.

monitor philips brillance 231p 19 20131005 1666065020Na tylnej części monitora umieszczone są interfejsy. W przeciwieństwie do innych modeli jest ich całkiem sporo, rozmieszczone są w różnych miejscach. Jeśli odwrócimy monitor tyłem do siebie, to po lewej stronie znajdziemy włącznik zasilania – coś rzadko przez mnie spotykanego w monitorach. Od spodu podłączamy przewód zasilający i przewód VGA. Tutaj też znajdziemy port Ethernet oraz gniazda słuchawkowe i mikrofonowe. Z kolei z boku, z prawej strony producent umieścił huba USB 3.0. Mamy tu dostępne 4 porty: 2x USB 3.0, 1x USB 2.0 oraz port wejściowy USB.

monitor philips brillance 231p 7 20131005 1963268178Monitor ma prosty kształt, jednak daje się w nim zauważyć pewną elegancję. Proste linie, zaokrąglone rogi i pewna surowość ekranu w połączeniu z lekka krzywizną kolumny sprawiają dobre wrażenie. Tworzywo wykorzystane na obudowę jest dobrej jakości, wszystko jest dobrze spasowane, nie ma żadnych trzasków skrzypień itp. Odpowiednio dobrana stopa podstawy zapewnia stabilną pozycję monitora, bez względu na jego orientację. Uchwyt w standardzie VESA pozwala na montaż monitora na ścianie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube