Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test monitora NEC EX341R

  • Opublikowano: niedziela, 07, maj 2017 07:41
  • 07 Maj

Spis treści

O tym, że popularność monitorów 4K rośnie pisałem już niejednokrotnie. Widać to nie tylko po ich zwiększającej się liczbie na półkach sklepowych, ale i po liczbie programów przystosowanych do takiej rozdzielczości. Ja zauważam to również po tym, jak często trafiają do mnie takie monitory na testy. Niedawno gościłem u siebie model LCD 272P7 Philipsa, a dziś opowiem Wam o NEC EX341R.

Monitor ten pozycjonowany jest przez producenta jako wyświetlacz desktopowy. Ponieważ przekątna jego ekranu ma 34" doskonale sprawdzi się tam, gdzie na co dzień korzysta się z kilku mniejszych monitorów ustawionych obok siebie. Jeden wspólny ekran ułatwi obsługę kilku aplikacji, które z racji wykonywanych zadań muszą być na bieżąco monitorowane. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by model ten wykorzystać w domu, na pewno nie jeden gracz będzie z niego zadowolony. Zwłaszcza, że oferuje on naprawdę sporo.

monitor nec ex341r 16 20170506 1061800491

Monitor NEC EX341R

Oprócz dużego ekranu i wysokiej rozdzielczości, o których wspominałem, monitor oferuje wysoką jakość wykonania. Widać, że materiały wykorzystane do jego budowy nie należą do nisko budżetowych. Zakrzywioną matrycę osadzono w bez ramkowej obudowie, która jedynie na dole ma listwę o szerokości ok. 2 cm. W prawym dolnym rogu znajdują się sensory dotykowe pozwalające na sterowane ustawieniami monitora. Opisano je prostymi, intuicyjnymi znakami, które szybko wskazują do czego, który przycisk służy. Na środku dolnej listy znajdują się dwa czujniki, które sprawdzają obecność użytkownika przed ekranem i poziom oświetlenia. Monitor zamocowano na kolumnie, która pozwala zarówno na jego obrót, jak i podniesienie lub opuszczenie. Zakres ruchu, jaki mamy do dyspozycji to 13 centymetrów, co jest wystarczającą wielkością do ustawienia EX341R na odpowiednim poziomie dla każdego posiadacze tego monitora. Kolumna jest spora, wyposażono ją w system prowadzenia kabli. Zasłonięto je dyskretnie osłoną, dzięki czemu monitor na biurku prezentuje się estetycznie i elegancko. Kolumnę można zdemontować - wystarczy odkręcić śruby mocujące - monitor będzie wtedy gotowy do powieszenia na ścianie. Warto jednak pamiętać, że w takim przypadku stracimy część komfortu, który on oferuje - obroty, podnoszenie itp. Jeśli planujecie zakupić monitor na ścianę, lepiej wybrać inny model, dedykowany do takiego użytku.

monitor nec ex341r 20 20170506 1954815216

System prowadzenia przewodów jest dobrze zabezpieczony

Na jego lewym boku umieszczono podwójny hub USB. Zamontowano tam dwa gniazda typu B i cztery typu A. Wszystkie w standardzie 3.0. Producent wyposażył monitor w porty dwa porty Display Port - jeden wejściowy i jeden wyjściowy oraz dwa porty HDMI - jeden w standardzie 1.0, a drugi 2.0. Zasilacz zintegrowano wewnątrz obudowy, jego gniazdo znajduje się po drugiej stronie kolumny.
Widać, że NEC EX341R to przemyślana konstrukcja. Elegancka i komfortowa. Porty rozmieszczono w taki sposób, by można było wygodnie podłączyć do nich przewody, o które jednocześnie zadbano przygotowując dyskretny system ich prowadzenia. Widać, że projektant zaprojektował ten model tak, by jego obsługa była dla użytkownika możliwie wygodna.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube