Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test monitora Philips 4K UHD LCD 272P7VPTKEB/00

  • Opublikowano: środa, 26, kwiecień 2017 08:34
  • 26 Kwi

Spis treści

Technologia 4K na dobre już zagościła w naszym życiu co widać przede wszystkim po ilości urządzeń, które obsługują rozdzielczość UHD. Jest ich coraz więcej zarówno w sklepach, jak i naszych domach czy biurach. W moje ręce trafił model Philips 272P7, o którym opowiem Wam w kilku słowach.

Jak już zapewne się domyślacie jest to monitor o przekątnej 27 cali. Wskazują na to dwie pierwsze cyfry symbolu 272P7VPTKEB/00 określającego konfigurację tego modelu. To co oznaczają pozostałe wie zapewne tylko producent i jego dystrybutorzy. Kiedyś w sieci znalazłem opis stosowanych przez Philipsa oznaczeń, jak jednak możecie się przekonać, jest on już nieaktualny.

z6210833O

Oznaczenia modeli monitorów Philipsa

Konstrukcja

Wróćmy jednak do meritum czyli monitora, który wylądował na moim biurku. Producent dostarcza go w kartonie, w którym poza instrukcją i kompletem przewodów znajdują się trzy główne elementy 272P7: podstawa, kolumna i ekran. Trzeba je samodzielnie połączyć, co nie powinno sprawić wielkiego kłopotu nawet osobom, które nigdy wcześniej tego nie robiły. Obrotową podstawę montujemy do kolumny umieszczając specjalne uchwyty w odpowiednich gniazdach i mocując wszystko śrubą. Z kolei kolumnę montujemy w przygotowanym do tego celu miejscu z tyłu monitora. Podobnie jak w przypadku podstawy, tak i tu są specjalnie przygotowane uchwyty i gniazda do mocowania. Wcześniej trzeba tylko wykręcić śruby pozwalające zamontować ekran na uchwycie VESA. Rozłączenie wspornika z obudową monitora jest banalnie proste, wystarczy wcisnąć umieszczony pod miejscem montażu przycisk. Krótko mówiąc przygotowanie ekranu do pracy jest proste i szybkie. Plus dla producenta.
Obudowa wykonana została z dobrej jakości plastiku. Jej czarny kolor doskonale wpasuje się w wystrój każdego pomieszczenia. Jedynie kolumna ma tył wykonany w kolorze śrebrnym. W jej dolnej części umieszczono uchwyt na przewody, a w górnej otwór, których zadaniem jest estetyczne poprowadzenie przewodów. Monitor możemy bez problemów obracać w różnych osiach (pionowej i poziomej), jak również dopasowywać jego wysokość pracy. Może również pracować w trybie Pivot.

monitor philips 4k uhd lcd 272p7vptkeb 00 3 20170425 1433852229

Testowany monitor Philips 4K

Przyciski sterujące tradycyjnie umieszono w prawym dolnym rogu. Z przodu, na ramce okalającej matrycę umieszczono ich opisy, natomiast same przełączniki zamontowano na krawędzi od spodu. Gniazda interfejsów umieszczono z tyłu w taki sposób, że wychodzące przewody są skierowane w dół. Takie ich rozmieszczenie ułatwia montaż monitora na ścianie. Są tam gniazda: HDMI-MHL (możemy więc ładować komórkę a jednocześnie oglądać przechowywane na niej zdjęcia i filmy), DP, miniDP oraz VGA. Nie ma mocno forsowanego kiedyś gniazda DVI. W moim przypadku wymusiło to zastosowanie przewodu HDMI. Ma to oczywiście swoje plusy, bo automatycznie komputer przełączył się na przesyłanie dźwięku za pośrednictwem tego właśnie interfejsu. To od razu pokazuje, że monitor wyposażono w dwa głośniki. Umieszczono je na bokach, mają po 2W.
Ciekawostką jest wbudowana kamera, którą można schować gdy z niej nie korzystamy. Zlokalizowano ją na górnej krawędzi obudowy. Wystarczy nacisnąć ją, by wysunęła się do góry, kolejne naciśnięcie powoduje jej schowanie się. Jedynym jej problemem jest to, że nie można jej nakierować na użytkownika. Jeśli ktoś jest mały, może się nie załapać w kadr. Innym dodatkiem jest umieszczony na lewym boku hub USB, który oferuje trzy dodatkowe porty w standardzie 3.0.

monitor philips 4k uhd lcd 272p7vptkeb 00 5 20170425 1676630104

Elegancka kolumna, na której osadzono monitor

Ponieważ jestem zwolennikiem kompaktowych rozwiązań, już po wstępnych oględzinach monitor 272P7 przypadł mi do gustu. Duży ekran, wbudowane głośniki, wbudowana kamera i to wszystko eleganckie, z dużą dbałością o jakość.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube