Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładka pod mysz z edukacyjnym akcentem

Więcej...

Rapoo 8200P

Klawiatura i mysz - zestaw dla każdego

Więcej...

Genesis Titan 660 Plus

Prosta obudowa o sporych możliwościach

Więcej...

Genesis Xenon 200

Mysz dla graczy

Więcej...

Natec Zebu

Prosty plecak na laptopa i coś jeszcze

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test monitora Smart All-in-One Philips S231C4AFD

  • Opublikowano: środa, 06, styczeń 2016 08:10
  • 06 Sty

Komputery All-in-One dzięki temu, że mają kompaktową obudowę są coraz chętniej stosowane. Czy jednak monitor może być takim komputerem? I do tego z Androidem? Okazuje się, że może i zaraz Wam o nim opowiem.

Na pomysł wyprodukowania takiego monitora - komputera wpadł Philips. Jest to model oznaczony symbolem S231C4AFD i oprócz tego, że ma ekran o przekątnej 23", to ma jeszcze zaimplementowany system operacyjny Android 4.2. Możemy więc podłączyć go do komputera stacjonarnego i mieć dowolny system (Windows, Linux, OS X Lion, Mac OS czy dowolny inny) i w dowolnej chwili przełączyć się na zainstalowany w monitorze Jelly Bean (nazwa Androida w wersji 4.2).
Monitor Philips S231C4AFD (pomimo tego, że jest to w zasadzie komputer, podobnie jak producent pozostanę przy nazwie "monitor") wygląda jak każdy inny - pomijając oczywiście różnice w wyglądzie charakterystyczne dla każdego modelu. W tym przypadku mamy monitor, którego nie montujemy na kolumnie. Nie ma więc możliwości obrotu. Stabilizację ekranu zapewnia wychylana z tyłu podpora, którą możemy zdemontować, gdybyśmy chcieli powiesić monitor na ścianie. W takim przypadku możemy skorzystać z dowolnego uchwytu spełniającego standard VESA. Jeśli natomiast zdecydujemy się postawić monitor na biurku, podpora z tyłu pozwoli na jego pochylenie w zakresie od 12 do 57.5 stopnia. Jest to wygodne, gdybyśmy chcieli skorzystać z tego monitora jak z komputera. Oznacza to jednak, że pod monitorem nic nie postawimy, a z tyłu trzeba przewidzieć odpowiednią ilość miejsca, która pozwoli na jego odchylenie. Nie wszędzie, nie na każdym biurku, będzie to możliwe i wygodne, ważne jednak, że mamy całkiem spory zakres wychylenia ekranu, co pozytywnie wpływa na komfort pracy.

monitor smart all in one philips s231c4afd 1 20160105 1339086138

Monitor Smart All-in-One Philips S231C4AFD

Przyciski sterujące zlokalizowano na małej listwie umieszczonej pod czarną błyszcząca ramką, w której osadzono matrycę. To niestety powoduje, że przy niektórych położeniach monitora ich naciskanie nie będzie zbyt wygodne. Mam tu na myśli głównie ustawienie w najbardziej pionowej pozycji. Przyciski pozwalają nam na włączenie monitora, wywołanie menu ekranowego, nawigowanie po tym menu, regulację głośności wbudowanych głośników, wybranie źródła sygnału (VGA, HDMI, Android) oraz wywołanie menu SmartImage. Praca monitora jest oczywiście sygnalizowana lampką kontrolą umieszczoną obok włącznika zasilania. Na środku górnej części ramki otaczającej matrycę umieszczono kamerę internetową (1 - megapikselową) oraz mikrofon. Praca kamery również jest sygnalizowana lampką kontrolną.

monitor smart all in one philips s231c4afd 2 20160105 1820223926

Listwa z przyciskami sterującymi

Wszystkie interfejsy, które umożliwiają podłączenie akcesoriów zewnętrznych zlokalizowano z tyłu. Jest ich całkiem sporo - w końcu jest to komputer a nie monitor - chociaż tylko dwa tak naprawdę wiążą się z przesyłaniem obrazu: gniazda D-Sub i HDMI, które zlokalizowano po prawej stronie. Przesuwając się w lewo znajdziemy po kolei: gniazdo zasilania, gniazdo karty pamięci SD, gniazdo USB typ B (a więc wejście), port LAN, wyjście słuchawkowe na wtyk jack 3.5 mm, wejście audio (też na wtyk jack 3.5 mm), dwa gniazda USB typ A (czyli standardowe wyjścia) i na końcu microUSB. Monitor posiada również możliwość podłączenia linki zabezpieczającej do blokady Kensington. Rozmieszczenie gniazd w poziomie powoduje, że bez problemów możemy korzystać z wszystkich jednocześnie, jest na tyle dużo miejsca pomiędzy nimi, że wtyczki nie zachodzą na siebie, nie przeszkadzają sobie nawzajem. Z takim problemem można się czasem spotkać w przypadku gniazd USB położonych jedno nad drugim. Jeśli jednak zdecydujemy się powiesić monitor na ścianie i korzystać z niego jak z komputera, trzeba przewidzieć odpowiednią odległość od ściany, by móc bez problemów podłączyć przewody. Projektant nie ustrzegł się jednak pewnych błędów. Zlokalizowanie gniazd słuchawkowych i USB z tyłu znacznie utrudnia korzystanie z nich w przypadku częstych zmian akcesoriów. Jeśli ktoś korzysta z różnych słuchawek, o ile nie korzysta z przedłużacza, będzie psioczył na konieczność sięgania "za plecy" monitora by je podłączać. Podobnie wygląda sprawa z portami USB. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie tych gniazd z przodu na listwie z przyciskami sterującymi lub chociaż z boku obudowy. No i przydałoby się ich więcej. Korzystając z monitora jak z komputera, podłączymy klawiaturę, myszkę i... nic więcej. Nie zmienia to jednak faktu, że komputer wykonano solidnie, wychylna podpora zapewnia odpowiednią stabilność, a ekran dotykowy odpowiednią funkcjonalność.

monitor smart all in one philips s231c4afd 4 20160105 1214833418

Monitor Smart All-in-One Philips S231C4AFD - widok z tyłu

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube