Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test monitora Philips 272G5DJEB

  • Opublikowano: niedziela, 16, sierpień 2015 05:12
  • 16 Sie

Spis treści

W sieci można znaleźć sporą liczbę artykułów, w których specjaliści, a czasami "specjaliści", radzą w jakie akcesoria powinien się wyposażyć rasowy gracz. Bardzo często spotykam się tam ze stwierdzeniem, że monitor dla gracza nie powinien być zbyt duży, zwłaszcza dla tzw. "gracza pro". Wynika to z tego, że duży ekran ciężko jest objąć wzrokiem i zarejestrować szczegóły, które mogą zaważyć na wyniku rozgrywki. Takie artykuły nie docierają chyba do projektantów Philipsa, którzy zaproponowali graczom monitor o przekątnej 27 cali. A może docierają tylko, konstruktorzy znaleźli jakiś sposób na ominięcie tego problemu? Jeśli jesteście ciekawi czy tak faktycznie jest, przeczytajcie moją recenzję monitora Philips 272G5DJEB.

Budowa - rzecz istotna

Jak nietrudno się domyślić rozszyfrowując symbol modelu, jest to ekran o przekątnej 27-cali. Umieszczono go w czarnej obudowie z szeroką ramką. Tradycyjnie w prawym dolnym rogu umieszczono przyciski sterujące, przy pomocy których wywołujemy menu i nawigujemy po nich. Obok nich umieszczono małą diodę sygnalizacyjną, która informuje o statusie pracy monitora. Dolna ramka została przedzielona czerwonym paskiem, który nadaje całemu monitorowi przyjemnego, eleganckiego wyglądu. Oczywiście nie mogło zabraknąć logo producenta - wyeksponowano je na środku pod wyświetlaczem.

monitor philips 272g5djeb dla graczy 10 20150815 2066995456Philips 272G5DJEB w pełnej krasie

Wyświetlacz wsparto na solidnej kolumnie, która umożliwia szeroki zakres ruchowy. Możemy go podnosić, obracać i ustawiać do pracy w trybie pivot. Jeśli chcecie przestawiać monitor z poziomu w pion, pamiętajcie o odpowiednim zapasie na przewodach. W podstawie przygotowano specjalny otwór, przez który można je poprowadzić, by zachować estetykę. Kolumnę wspornikową oparto na solidnej podstawie, która utrzymuje ekran w stabilnej pozycji.
Tradycyjnie z tyłu przygotowano interfejsy, które pozwalają na podłączenie do monitora urządzeń nadawczych. Wśród nich znajdują się: D-Sub, DVI-D, HDMI, HDMI-MHL i Display Port. Philips proponuje również korzystanie w tym monitorze z huba USB. Do naszej dyspozycji oddano 4 porty USB 3.0, co może być ciekawą propozycją dla wielu użytkowników narzekających na krótkie przewody myszki czy klawiatury.

monitor philips 272g5djeb dla graczy 19 20150815 1446975616Przyciski sterujące

Jak w przypadku innych monitorów Philipsa, tak i w tym można zauważyć wysoką jakość wykonania. Wszystko jest dobrze spasowane, monitor nie trzeszczy przy zmianach pozycji... ale ze względu na jego wielkość trzeba mieć sporo miejsca na biurku.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube