foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Z natury jestem ciekawski świata, lubię wiedzieć co się w świecie dzieje i bardzo często zdarza mi się pracować nad kilkoma rzeczami jednocześnie (jest na to chyba jakieś określenie psychologiczne, jednak dla spokoju swojego sumienia nie szukam nazwy tej choroby). Wdaje się więc, że monitor który ma funkcje PiP-a (Picture in Picture) będzie dla mnie doskonałym ekranem. Próbowałem to sprawdzić na przykładzie modelu 298P4 Philipsa, a jak mi poszło, dowiecie się czytając dalej.

monitor philips brillance 298p4 10 20150417 1035760136

Philips Brillance 298P4 to nietypowy monitor. Widać to praktycznie na każdym kroku - od opakowania do samej konstrukcji. Dlaczego od opakowania? Ponieważ rzadko się zdarza, by pudełko zawierające monitor otwierało się leżąc na płask. Z reguły karton stoi w pionie, a my wyciągamy ekran starając się bezpiecznie go wydobyć razem ze styropianem. W tym przypadku jest wygodniej, leżące pudełko znacznie upraszcza wyciągnięcie monitora.
Kolejną nietypowością - w porównaniu do większości monitorów, bo nie jest to coś unikalnego - jest skręcana obrotowa podstawa, która dodatkowo umożliwia zmianę wysokości monitora. Solidna podstawa i spora kolumna zapewniają stabilność szerokiemu panoramicznemu (21:9) ekranowi o przekątnej 29". Taki właśnie rozmiar wyświetlacza ma Philips Brillance 298P4, o którym Wam opowiadam. Spodobało mi się, że producent przewidział w kolumnie otwór na poprowadzenie przewodów. Dzięki temu przewody nie plączą się z tyłu, tylko ładnie uporządkowane są odprowadzone w dół.

monitor philips brillance 298p4 6 20150417 2090975962

Monitor należy do tzw. "bezramkowców", czyli że matryca nie ma żadnej ramki dookoła. Dzięki temu praktycznie całą szerokość i wysokość ekranu zajmuje wyświetlany obraz. Tylko dolna krawędź została zamknięta szeroką na ok 2 cm ramką z tworzywa stylizowanego na szczotkowane aluminium. Na środku producent chwali się swoim logo - żeby nikt nie zapomniał czyj to jest monitor. Po prawej stronie na ramce umieszczono grafiki informujące o funkcjach przycisków, które umieszczono od spodu. Pięć przycisków jest łatwo wyczuwalnych palcami, wydają też delikatny dźwięk po naciśnięciu. W dolnej krawędzi osadzono również głośniki - to najlepsze miejsce jakie mogło się im trafić. Co prawda wydobywający się z nich dźwięk dopiero po odbiciu się od biurka (gdzie ulegnie małemu zniekształceniu) trafi do naszych uszu, ale lepiej to niż gdyby głośniki były umieszczone z tyłu obudowy.

Interfejsy zlokalizowano z tyłu, po prawej stronie kolumny. Ich gniazda skierowane są w dół, dzięki czemu nic nie stoi na przeszkodzie byśmy powiesili monitor na ścianie. Po drugiej stronie podstawy umieszczono gniazdo zasilające. Philips Brillance 298P4 jest monitorem, który umożliwia pracę w trybie PIVOT (kto nie wie - można obrócić ekran o 90 stopni, dzięki czemu ekran jest bardziej wyższy niż szerszy - przydatne podczas pracy z dokumentami), a to oznacza że trzeba pamiętać o pozostawieniu odpowiedniego luzu dla przewodów. O ile oczywiście chcielibyśmy korzystać z tej funkcji. A jakie interfejsy możemy wykorzystać do podłączenia monitora? Producent do naszej dyspozycji oddał DVI, 2xHDMI oraz DP IN i DP OUT. Jest tam też gniazdo słuchawkowe. Jeśli jednak myślicie, że to wszystko co przygotował producent to jesteście w błędzie. Z prawej strony umieścił zestaw portów USB - dwa podwójne porty i jeden wejściowy. Czyli jak nietrudno się domyślić, mamy wbudowanego huba USB. I to w standardzie 3.0. Co ciekawe, możemy te porty wykorzystać do ładowania urządzeń mobilnych - smartfona, tabletu itp. Na przeciwległym boku bloku z interfejsami znajduje się wyłącznik zasilania. To kolejny nietypowy jak na monitory komputerowe element - rzadko który jest wyposażony w taki wyłącznik. Dzięki niemu możemy całkowicie wyłączyć monitor, co zapewni oszczędności energii - zgodnie z polityką Philipsa "zero power switch".

monitor philips brillance 298p4 15 20150417 1789233060 monitor philips brillance 298p4 17 20150417 1099166465

Monitor prezentuje się elegancko, czarna barwa będzie pasować do każdego wystroju, chociaż duża okrągła podstawa, bardzo szybko zaabsorbuje kurz. Ale to już niestety cecha każdego monitora z tak solidną podstawą. Planując jednak jego zakup trzeba wziąć pod uwagę, że 29" (73 cm) to całkiem sporo, a w przypadku ekranów 21:9 wrażenie dużych rozmiarów jest jeszcze bardziej zauważalne.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube