Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test monitora Philips 298X4QJAB

  • Opublikowano: środa, 16, lipiec 2014 05:25
  • 16 Lip

Spis treści

Monitory panoramiczne są specyficzną grupą ekranów komputerowych. Dedykowane określonym użytkownikom charakteryzują się nietypowym formatem i rozdzielczością - np. 21:9 i 2560x1080pikseli. Do takich monitorów należy m.in. model 298X4QJAB Philipsa, o którym dziś opowiem. 

monitor philips 298x4qjab 1 20140714 1371713111

Każdy, kto miał do czynienia z monitorami Philipsa wie, że pierwsze dwie cyfry oznaczają długość przekątnej ekranu – w tym przypadku 29 cali. Taki rozmiar – 73 cm – robi wrażenie. Zwłaszcza, gdy spojrzymy na monitor zapakowany w styropian i kartonowe pudło. Niektórzy mają pewnie w domach mniejsze telewizory. Model 298X4QJAB należy do grupy ekranów bez ramkowych. Oznacza to, że wyświetlacz umieszczony został w korytku, jakie stanowi obudowa i jedynie cienka, 2 mm krawędź otacza z trzech stron monitor. Tylko w dolnej części wyświetlacz jest przytrzymywany 2.5 cm listwą stylizowaną na aluminium, na środku której umieszczono logo producenta. Dolna krawędź po prawej stronie wyposażona została w pięć przycisków, przy pomocy których ustawiamy parametry wyświetlanego obrazu.
Z tyłu, znajdziemy interfejsy: po lewej stronie podstawy - gniazdo zasilania, a po prawej stronie podstawy - łącze DisplayPort, DVI-Dual Link (cyfrowe, HDCP), dwa porty HDMI, wejście audio i wyjście na słuchawki.

monitor philips 298x4qjab 2 20140714 1728492264

Monitor ma wbudowane głośniki, które co prawda nie oferują dużej mocy, ale… podczas gry czy filmów dostarczają odpowiednich efektów. Chociaż nie jest to dźwięk w standardzie 5:1 czy 7:1, czy nawet 2:1. Ot, zwykłe stereo.
Ekran opiera się na charakterystycznej dla Philipsa podstawie w kształcie ramki. Jest to stała podstawa, bez możliwości zmiany wysokości monitora nad biurkiem czy obrotu w pionie. Jedyny ruch, jaki możemy wykonać to pochylić monitor do przodu lub do tyłu. Dopuszczalny zakres to 5 stopni do przodu i 20 stopni do tyłu. To w zupełności wystarczy do ustawienia ekranu pod takim kątem, by mieć dobry widok na to, co się dzieje na ekranie, chociaż przyznam, że brakuje mi możliwości obrotu czy podniesienia. Za to korzystając z przygotowanego miejsca możemy monitor zamontować na ścianie przy pomocy uchwytu VESA.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube