Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test monitora iiyama ProLite T2451MTS

  • Opublikowano: niedziela, 03, luty 2013 14:56
  • 03 Lut

Windows 8 zachęcił mnie do tego by postarać się o dotykowy ekran i w pełni cieszyć się jego możliwościami. Zwłaszcza, że ostatnimi czasy dość intensywnie pogrywam w Civilization V, grę która została przystosowana do ósemki i umożliwia zarządzanie rozwojem naszej cywilizacji przy pomocy dłoni. Faktycznie, mamy cywilizację w garści.

Wrócę jednak do monitora, bo to on jest tutaj bohaterem, a nie gra. Monitor jest ciekawy z kilku względów, nie tylko dlatego, że umożliwia sterowanie dotykiem. Również z kilku innych powodów. Zacznijmy jednak od początku, czyli wypakowania ekranu z pudełka. Razem z nim dostajemy komplet przewodów – zasilający, DVI-D, D-Sub, audio i USB. O ile te pierwsze były dla mnie zrozumiałe, o tyle ten ostatni mniej. Ci, którzy śledzą mój blog i widzieli wpis na temat tego monitora, wiedzą już do czego on służy, a Ci którzy nie śledzą muszą rzucić okiem w dalszą część tekstu. W każdym razie oprócz wymienionych przewodów mamy również instrukcje. Nie ma natomiast stojaka do monitora, co na pewno zdziwi niejednego amatora iiyamy. To znaczy nie ma osobnego, bo w przypadku ProLite T2451MTS producent zastosował całkiem nowy (przynajmniej dla mnie) sposób ustawienia monitora. Jest to zwykła, wychylna podpórka, która w zależności od wychylenia ustawia monitor bardziej lub mniej pionowo. Proste i wygodne w użyciu. Chociaż monitor nie obraca się tak łatwo jak w przypadku tych „normalnych” nóżek.

test monitora dotykowego iiiyama prolite t2451mts 29 20130203 1204904628

Symbol monitora wskazuje na jego przekątną - 24 cale. W rzeczywistości zgodnie ze specyfikacja jest to 23.6” czyli 60 cm. Całkiem przyzwoicie. Oczywiście czarny kolor obudowy – teraz dość rzadko można spotkać monitory w innym kolorze obudowy. Czarna ramka, przyciski sterujące w prawym dolnym rogu – to już standard dla iiyamy. Plusem jest to, że menu przygotowano w języku polskim. Kolejną ciekawostką jest rysik ukryty w obudowie. Żebyśmy nie musieli jeździć palcami po ekranie iiyama oferuje nam całkiem poręczny pisaczek, którym można wskazywać na ekranie poszczególne obiekty, przesuwać je itp. Osobiście jednak wolę palce zwłaszcza, że np. w przypadku Civilization do sterowania używa się dwóch palców (i dobrze, że tylko tylu bo monitor nie obsługuje więcej punktów dotyku). Matryca chroniona jest przez szkło, które jest twarde, ale jednocześnie bez problemów przenosi nacisk palca. Faktem jest jednak, że czasem trzeba puknąć w ekran dwa razy zanim „załapie”.

Podobne artykuły

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube