foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Dla wielu graczy seria Predator Acera kojarzy się tylko z notebookami gamingowymi. Tymczasem ta linia produktowa obejmuje również inne urządzenia, m.in. monitory. Dziś opowiem Wam o jednym z nich – 32 calowym modelu oznaczonym symbolem XB323QK.

Konstrukcja

W ramach serii Predator Acer przygotował dziś 7 modeli monitorów. Różnią się pomiędzy sobą parametrami i wielkością ekranu, ale mają jedną wspólną cechę (poza modelem CG7) – podstawę w postaci „kurzej stopki”. Takim określeniem opisuję stojak, którego podstawę stanowią nóżki w kształcie litery V, w którym w miejscu połączenia ramion umieszczono kolumnę, na której wspiera się wyświetlacz. Jednak to nie jest kolumna, z jaką możecie się spotkać w większości monitorów wykorzystujących tego typu podstawy. Bardzo rzadko takie stojaki pozwalają na zmianę wysokości ekranu – tu możemy. Ta podstawa pozwala podnieść mikrofon o 13 centymetrów. Producent przygotował też kilka ułatwień dla użytkowników – organizer dla przewodów oraz uchwyt na szczycie kolumny ułatwiający transport monitora. Kolumna montowana jest do monitora przy pomocy uchwytu, który montuje się jednym ruchem. A gdyby ktoś chciał, to korzystając z uchwytu VESA można go powiesić na ścianie.

monitor acer predator xb323qk 1 20220723 1803654837

Monitor ze stojakiem przed złożeniem

Monitor, tak jak 99% innych posiada plastikową obudowę z ciemnego tworzywa. Matrycę umieszczono w cienkiej ramce, która jedynie w dolnej części ma ok. 2 centymetrową listwę. W prawym dolnym rogu, na krawędzi od spodu umieszczono przyciski, którymi ustawia się parametry pracy monitora. To akurat jest najczęściej spotykany mechanizm w monitorach.

monitor acer predator xb323qk 3 20220723 1020047194

Przyciski sterujące na dolnej krawędzi

Interfejsy znajdują się z tyłu monitora, skierowane w dół. Takie ich usytuowanie pozwala zamontować ekran z minimalnym odstępem od ściany – o ile tam będziemy chcieli go powiesić. Gniazda, jakie tam się znajdują to (oprócz zasilania): dwa HDMI, DisplayPort, gniazdo słuchawkowe oraz USB 3.0 wejściowe i dwa wyjściowe oraz USB-C. Jak widać jest więc tego sporo, mamy też do dyspozycji same najnowsze standardy. Oczywiście, jak większość monitorów, tak i ten został wyposażony w głośniki. I chociaż specyfikacja publikowana przez producenta nie ujawnia jakiej są mocy, to powiem, że dają czadu. Są mocne (głośne) ale przede wszystkim dobre. O tym jednak za chwilę a tymczasem rzućmy okiem na specyfikację.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube