foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Nie każdy monitor, który trafia na biurko przygotowany został z myślą o określonej grupie użytkowników. Są też tzw. modele „uniwersalne”, które częściej można spotkać pod nazwą „biurowe” lub „domowe”. I do takiej grupy należy właśnie Acer B8, który przedstawię Wam na przykładzie wersji B248Y bemiqprcuzx. Zapraszam do recenzji monitora, który kryje w sobie kilka zaskakujących niespodzianek.

Konstrukcja

Ponieważ nie jest to urządzenie przygotowane z myślą o gamingu, nie znajdziecie na opakowaniu szybkich samochodów, ociekających krwią żołnierzy i innych tego typu wystrzałowych grafik. Jest za to zwykły, szary karton, który skrywa w swoim wnętrzu monitor, kolumnę i podstawę, na której to wszystko się opiera. Nie zabrakło też kompletu przewodów, czyli zasilającego, HDMI, USB typu C i USB 3.0. Tu od razu dodam, że kolumna mocowana jest w gnieździe wykonanym w standardzie VESA 100x100, nic więc nie stoi na przeszkodzie, by taki monitor móc powiesić na ścianie. A ponieważ ma pewną ciekawą funkcję, może to być cecha pożądana.

monitor acer b248y 1 20210610 1058152054

Acer B248Y

Acer B248Y należy do grupy tzw. bezramkowców. Oznacza to tyle, że wyświetlacz osadzony został w korytku, które tylko na dole wyposażono w listwę o szerokości ok 1.5 cm. Pozostałe krawędzie mają ok. półcentymetrowy czarny margines wynikający z technologii produkcji wyświetlaczy. Na środku tej listwy znajduje się czujnik podczerwieni, który sprawdza czy użytkownik znajduje się przed ekranem i w przypadku jego braku, uśpić go (monitor, nie użytkownika) by oszczędzać energię.
Jak już wiecie monitor montuje się na kolumnie. Jest ona mocowana do prostokątnej podstawy (30 x 25 cm), która zapewnia dużą stabilność. Mechanizm obrotowy pozwala obracać wyświetlacz o 75 stopni w każdą stronę. Można go też pochylić (lub odchylić) od użytkownika, poprawiając komfort korzystania z niego. Do pełni szczęścia brakuje trybu pivot i.. tak, on jest. Możemy ustawić ekran w pionie obracając go o 90 stopni. Możemy też zmienić jego wysokość nad biurkiem. Kolumna wspornikowa umożliwia podniesienie B248Y o 15 cm do góry, z wysokości 5 cm nad powierzchnią stołu do 20 cm.
Patrząc na zdjęcia, które zamieszczam na pewno zauważyliście zamontowaną na górze kamerę. Zamontowano ją w specjalnym obrotowym uchwycie, który z jednej strony pozwala regulować kąt widzenia obiektywu, a z drugiej odchylając ją do góry dbamy o swoją prywatność. Ponieważ nie ma tam żadnej osłony, takie odchylenie jest przydatne.

monitor acer b248y 4 20210610 1939883919

Monitor w trybie Pivot

Sterowanie menu ekranowym odbywa się przy pomocy przycisków umieszczonych z prawej strony, z tyłu obudowy. Tam też zlokalizowano przycisk zasilania. Przełączniki są łatwo identyfikowalne, a ten ostatni z uwagi na inny kształt jest łatwo rozpoznawalny. Aktywacja jest sygnalizowana delikatnym kliknięciem.
Interfejsy zgrupowano w dwóch miejscach. Na lewym boku umieszczono gniazdo słuchawkowe oraz dwa porty USB 3.0. Pozostała gniazda (a jest ich sporo) udostępniono z tyłu kierując ich otwory w dół. Oprócz gniazda na przewód zasilający (zasilacz jest wbudowany w monitor) mamy tutaj HDMI, DP, USB C, DP Out, USB wejściowe, dwa porty USB 3.0 i port Ethernet. Jak widać jest bardzo bogato. Acer umieścił tu wszystkie najnowsze rozwiązania, które mogą być przydatne użytkownikom. I to nie koniecznie w biurze, ale o tym w dalszej części.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube