foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
foto1
Kolejna recenzja - Natec Octopus
e-mail: office@stell.com
Phone: +43 666 777 666

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Dobra zabawa w grze komputerowej to nie tylko dobra gra, dobre łącze internetowe i mocny komputer. To również dobry monitor, który zapewni odpowiednie doznania wizualne. Dziś przybliżę Wam model XV272U firmy Acer, należący do serii Nitro, zaprojektowanej specjalnie dla graczy. Zaczynajmy.

Oczywiście, jak każdy producent, Acer nie ogranicza się w oferowaniu jednego tylko modelu monitora. Acer Nitro XV to grupa pięciu modeli (seria Nitro jest jeszcze bogatsza). W moje ręce trafił egzemplarz oznaczony symbolem XV272U KVbmiiprzx i chociaż wszystkie monitory Nitro XV wyglądają tak samo, to mogą się różnić pewnymi szczegółami technicznymi. Poniżej znajdziecie parametry tego jednego modelu.

Konstrukcja

Zanim opowiem o tym jak wygląda monitor powiem, że dostarczany jest z kompletem przewodów: zasilającym, USB, DPI i HDMI. Podstawę, na której się opiera, montuje się z dwóch elementów – obrotowego talerza i kolumny wspornikowej, po czym w prosty sposób zatrzaskuje się w gnieździe wykonanym w standardzie VESA. Muszę przyznać, że w porównaniu do innych modeli monitorów ta kolumna jest bardzo delikatna. Jest to mała rurka o średnicy ok. 2 cm, która utrzymuje 27-calowy wyświetlacz pozwalając jednocześnie na zmianę jego wysokości. Od razu jednak powiem, że pomimo jej delikatnego wyglądu monitor trzyma się stabilnie. Jest to trochę zasługą odchylonej do tyłu kolumny, dzięki czemu przesunięto środek ciężkości w stronę środka podstawy. Przy pomocy jednej ręki można obrócić lub zmienić wysokość wyświetlacza. Tę ostatnią możemy zmieniać w zakresie 11 centymetrów podnosząc monitor z wysokości 3 cm nad biurkiem do 14 cm. Oczywiście można go też pochylić (lub odchylić) w kierunku gracza.

monitor acer nitro xv272u 1 20210330 1488600240

Acer Nitro XV272U

Jak 99% monitorów, tak i ten wyposażono w czarną obudowę, w której zamknięto matrycę. XV272U należy do tzw. bezramkowców, czyli monitorów, których ramę ograniczono do niezbędnego minimum. Najczęściej – i tak jest w tym przypadku – ramka na bokach i górze ma szerokość milimetra podczas gdy dolna część jest szersza, na ok 2 centymetry. Jeśli jednak myślicie, że na tej listwie umieszczono przyciski sterujące, to niestety zaskoczę Was. Są one zlokalizowane z tyłu obudowy, w takim miejscu, że można je bez większych problemów dosięgnąć prawą ręką. Ale, na środku dolnej maskownicy zamontowano czujniki, które wykrywają obecność człowieka. Jak zapewne się domyślacie dbają one o oszczędność energii, i to za ich przyczyną, gdy odejdziemy od monitora, ekran jest wygaszany. Tymczasem, wśród przycisków umieszczonych z tyłu obudowy znajduje się włącznik zasilania, przyciski wywołujące menu podręczne oraz joystick, który uruchamia główne menu ekranowe i jednocześnie pozwala po nim nawigować.

monitor acer nitro xv272u 2 20210330 1032485459

Podstawa

Ponieważ jest to monitor przygotowany z myślą o graczach, zamontowano w nim szereg interfejsów, które mają ułatwić im zabawę. Dlatego z lewej strony monitora umieszczono dwa gniazda USB 3.0. Można do nich podłączyć słuchawki, myszkę, mikrofon lub inne akcesorium. Oczywiście skoro jest wyjście USB musi też być wejście. Zlokalizowano je w gnieździe, gdzie znajdują się wszystkie porty. Oprócz USB typu B, są tam dwa gniazda HDMI, DP, gniazdo audio oraz kolejne dwa porty USB 3.0.

monitor acer nitro xv272u 3 20210330 1618867097

Delikatna (z pozoru) kolumna

Na pewno Nitro XV272U prezentuje się elegancko, chociaż można to powiedzieć praktycznie o każdym monitorze. Jednak w tym przypadku zastosowanie cienkiej kolumny wspornikowej nadaje monitorowi lekkości, która podkreśla estetykę wykonania.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube