foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Acer kojarzy mi się głównie z komputerami dedykowanymi dla graczy – zarówno przenośnymi, jak i stacjonarnymi. Producent ten jednak ma bogatsze portfoliów swoich produktów, a jedno z najwyższych miejsc w rankingu popularności zajmują monitory. W moje ręce trafił model ProDesigner, i jak się słusznie domyślacie, poniżej znajdziecie jego recenzję.

Monitor, który trafił w moje ręce ma przekątną 27”. Jest więc spory. Dostarczany jest w częściach – trzeba skręcić ze sobą podstawę z kolumną oraz przymocować to do obudowy ekranu. Montaż jest prosty, najwięcej czasu zajmuje połączenie przy pomocy dwóch śrubek podstawy z kolumną. Oczywiście nie potrzebujemy do tego żadnych narzędzi. To jednak od razu pozwoliło mi zwrócić uwagę na dwie rzeczy: kolumna pozwala na zmianę wysokości monitora a jego obudowa przystosowana została do powieszenia na ścianie przy pomocy uchwytu VESA. Stabilność na biurku zapewnia prostokątna podstawa o wymiarach 21x25 cm. Umożliwia ona obrót monitora, co w połączeniu ze zmianą wysokości (o 11.5 cm) i możliwością wychylenia ekranu daje duże możliwości dostosowania położenia wyświetlacza do swoich wymagań.

monitor acer prodesigner pe270k 15 20200530 1061750318

Monitor Acer ProDesigner PE270K

Konstrukcja

ProDesigner PE270K należy do tzw. bezramkowców co oznacza, że matryca osadzona jest w obudowie zaprojektowanej w formie korytka. Na całym obwodzie nie ma żadnych plastikowych elementów, które przytrzymywałyby ją w obudowie. To z kolei wymusiło umieszczenie przycisków sterujących z tyłu monitora. Zlokalizowano je z prawej strony nad dolną krawędzią. Taka konstrukcja obudowy powoduje, że nie ma żadnych opisów informujących o funkcjach przyciskach – są one dostępne w menu ekranowym, czyli trzeba je nacisnąć, by wiedzieć co uruchamiamy. W prawym dolnym rogu znajduje się dyskretna dioda informująca o stanie zasilania monitora.
Ponieważ monitor jest przygotowany do tego, by zamontować go na ścianie, wszystkie gniazda interfejsów są skierowane w dół. Z jednej strony kolumny znajduje się gniazdo zasilania (zasilacz jest zamontowany w środku, podłączamy tylko przewód komputerowy) oraz włącznik, którym odcinamy zasilanie. Po drugiej stronie kolumny zlokalizowano porty wejściowe: dwa HDMI, jeden DP, USB typu C oraz dwa porty USB 3.0. To jednak nie wszystko, z lewej strony obudowy umieszczono dodatkowe dwa porty USB 3.0.

monitor acer prodesigner pe270k 11 20200530 1642174463

Monitor w położeniu pivot 

Seria Acer ProDesigner należy do nielicznej grupy monitorów, które przystosowano do pracy ze specjalną osłoną zacieniającą ekran. Jej zadaniem jest odpowiednie „dawkowanie” światła, dzięki czemu kolory mają być bardziej naturalne. O tym, że monitor jest przystosowany do pracy z takim akcesorium świadczą otwory umieszczone na krawędziach. Niestety, ten model dostarczany jest bez takiego „zaciemnienia”, nie mogę więc wypowiedzieć się na temat jego montażu, stabilności i jego wpływu na kolorystykę. Szkoda.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube