foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

W ostatnim czasie trafił do mnie monitor Philipsa, nie pierwszej świeżości, bez dużego czy zakrzywionego ekranu. Był za to wyposażony w power sensor, czujnik, który dbał o przełączanie monitora w tryb uśpienia, gdy użytkownik oddalał się od niego. Mądry, inteligentny monitor. I wcale nie potrzebował sztucznej inteligencji, by to działało. Postanowiłem więc przyjrzeć się mu bliżej i podzielić się z Wami opinią na jego temat.

Monitor dostarczany jest w pudełku, rozłożony na części. Zanim można będzie z niego skorzystać trzeba skręcić podstawę i połączyć ją obudową urządzenia. Wszystko to zostało tak pomyślane, by użytkownik nie musiał się głowić co, z czym zespolić, by wszystko działało. Aby zmontować B241B7 wystarczy dosłownie przykręcić jedną śrubkę. Kolumnę podstawy łączy się z monitorem przy pomocy uchwytu wykonanego w standardzie VESA, jego demontaż to naciśnięcie jednego przycisku. Wspomnę, że zamontowana na kolumnie obrotowa głowica umożliwia ustawienie ekranu w pionie, czyli w trybie pivot.

monitor philips brilliance b241b7 1 20200414 1106775533

Monitor Philips Brilliance B241B7

Konstrukcja

Philips B241B7 jest monitorem 24-calowym. Matrycę umieszczono w cienkiej ramce, która jedynie na dole jest szeroka na ok. dwa centymetry. Na dolnym pasku obudowy umieszczono logo, pod którym zamontowano czujnik reagujący na obecność użytkownika, którego zadaniem jest oszczędzanie energii zużywanej przez monitor. Na dolnej krawędzi, od spodu umieszczono przyciski sterujące. Ich oznaczenia widoczne są na dolnej listwie i przyznam, że przyzwyczajony do czujników dotykowych początkowo tam ich szukałem. Dopiero brak reakcji zmusił mnie do sięgnięcia pod spód i odkrycia tam klawiszy. Przyznam, że ich usytuowanie i wyprofilowanie nie przypadło mi do gustu. Całe szczęście, że nie trzeba do nich często sięgać.
Monitor ma wbudowany zasilacz co oznacza, że podłączamy do niego tylko przewód zasilający. Ciekawostką jest to, że obok gniazda zasilającego zlokalizowano włącznik odcinający dopływ energii. Rzadko stosowane rozwiązanie, chociaż z drugiej strony, jak już wspominałem, monitor nie należy do najnowszych. Obok miejsca na przewód komputerowy znajdują się gniazda interfejsów wejściowych i wyjściowych. Monitor może być zasilany obrazem z trzech źródeł za pośrednictwem portów: VGA, DisplayPort i HDMI. Producent udostępnił też hub USB, który pozwala m.in. na szybkie ładowanie urządzeń mobilnych, jest też wejście / wyjście audio PC i na słuchawki.

monitor philips brilliance b241b7 8 20200414 1170595151

Widok z boku

Konstrukcja kolumny pozwala na obrót monitora oraz jego pochylenie. Możemy też zmienić jego wysokość nad biurkiem podnosząc go o 13 centymetrów. Pod tym kątem jest bardzo podobny do innych modeli z serii Brilliance. W kolumnie przygotowano otwór na przewody, a na jej tyle dodatkowe ograniczniki, które pozwalają zebrać je w jedną, estetyczną wiązkę.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube