Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Recenzja myszki Tracer Torn

  • Opublikowano: środa, 17, październik 2018 04:50
  • 17 Paź

Spis treści

Tracer to jedna z najstarszych marek sprzętu komputerowego obecnych na polskim rynku. Od kilkunastu już lat w sklepach można znaleźć klawiatury, myszki, słuchawki i głośniki oznaczone logo tego producenta. Co prawda trudno te urządzenia porównać z takimi markami jak Razer czy Steelseries, zdecydowanie jednak można je częściej spotkać w polskich domach, niż urządzenia wspomnianych producentów. Postanowiłem sprawdzić, co oferuje jedna z nowszych myszek tej firmy dedykowanych graczom. Poznajcie mysz Tracer Torn.

Już dawno nie miałem do czynienia z akcesoriami tego producenta, dlatego dużym zaskoczeniem był dla mnie nowy design opakowania. Widziałem już różne kolorystyki – czerwone, czarne, białe… ale to co zaproponował Tracer, to coś naprawdę unikalnego. O ile pudełko, w którym zawartość jest prezentowana przez przezroczystą przesłonę, nie jest nowością, o tyle żółty kolor to coś, co może zaskoczyć. Przyznaję, jeszcze nie widziałem akcesoriów gamingowych pakowanych w takie kolory. Na pewno jednak takie pudełko rzuca się w oczy. Oczywiście nie zabrakło na nim podstawowych informacji o myszce, rozdzielczości, podświetleniu, przyciskach itp.

myszka tracer torn pmw 3325 1 20181016 1451253950

Mysz w pudełku

Konstrukcja

Mysz prezentuje się bardzo ciekawie. Główne przyciski wykonano z miękkiego, przyjemnego w dotyku tworzywa. Taki sam materiał wykorzystano na jej grzbiecie, ale boki to już inna sprawa. Tam gdzie palce obejmują myszkę, z lewej i prawej strony, znajduje się twarde tworzywo, które „wzbogacono” karbowaniem. Poprawia ono chwyt, dzięki czemu nawet spocona ręka nie będzie się ślizgać. Matowe tworzywo przycisków i grzbietu zostało rozdzielone błyszczącymi elementami, które łamią monotonność konstrukcji i nadają Tornowi ciekawego, agresywnego kształtu. Ciekawie prezentuje się spód, zastosowano tam trzy metalowe ślizgacze. Przyznaję – jest to pierwsza „podkuta” mysz, z jaką mam do czynienia. Zobaczymy, jak takie ślizgacze sprawują się w praktyce. Mam tylko nadzieję, że po kilku miesiącach nie zardzewieją. To może zagwarantować tylko częste używanie myszki. Tracer wie jak przywiązać gracza do swojego produktu, prawda? A poważniej – ślizgacze wykonano z metalu pokrytego powłoką nierdzewną. Nie musimy się więc obawiać rdzy.

myszka tracer torn pmw 3325 3 20181016 1617451527

Tracer Torn

Mysz dedykowana jest osobom praworęcznym. Widać to zarówno po wyprofilowaniu konstrukcji, jak i po specjalnym miejscu na kciuk, które znajduje się z lewej strony myszki. W jego zasięgu znajdują się trzy przyciski – dwa umieszczone w górnej części lewego boku i jeden przed kciukiem. Pozostałe przyciski, które Tracer przygotował dla gracza to dwa służące do zmiany rozdzielczości oraz oczywiście przycisk znajdujący się pod rolką przewijania. Krótko mówiąc mamy do dyspozycji osiem przycisków.

O ile jednak jest tu obecne, tak chętnie stosowane przez producentów podświetlenie, o tyle nie mamy co liczyć na zmianę wagi myszki. Niemniej, jest to jedyna rzecz w konstrukcji, którą mają akcesoria dla profesjonalistów, a której nie ma ten Tracer.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube