Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Genesis Krypton 400

  • Opublikowano: niedziela, 19, sierpień 2018 00:06
  • 19 Sie

Spis treści

Mam wrażenie, że Genesis jest najbardziej „płodnym” producentem akcesoriów dla graczy. Nowe modele sygnowane logo tej marki, co chwilę trafiają do sklepów, gdzie przechodzą w ręce graczy. Do te pory przybliżyłem Wam ponad 20 różnych słuchawek, myszek, klawiatur i innych akcesoriów tego producenta, używanych przez miłośników gier. Dziś opowiem Wam o kolejnym – myszce Krypton 400.

Z serią Krypton mogliście się już zapoznać przy okazji mojej recenzji modelu 700. Nie myślcie jednak, że są to identyczne myszki różniące się jedynie możliwościami technicznymi. Nie oznacza to też, że nie mają cech wspólnych. Jedną z nich jest wspólny projekt graficzny opakowania. Ta sama szata graficzna, ten sam układ informacji – Genesis konsekwentnie trzyma się swojego designu, dbając o to, by gracze szukający jego produktów, nie mieli problemów z odszukaniem ich na półce sklepowej. Na opakowaniu mamy więc grafikę przedstawiającą myszkę, informację o podświetleniu RGB i maksymalnej rozdzielczości - 5.200 dpi. Na boku i z tyłu zaprezentowano właściwości Krypton 400, w pierwszym przypadku przy pomocy ikon, w drugim przy pomocy normalnego tekstu, za to w kilku językach.

myszka genesis krypton 400 2 20180818 1304645660

Pudełko z myszką

W środku pudełka oprócz myszki producent umieścił naklejki ze swoim logo oraz coś bardziej przydatnego – dodatkowy komplet ślizgaczy.

Konstrukcja

Genesis Krypton 400 zaliczam do małych myszek. Ma niewielkie rozmiary, ale jej prosta konstrukcja wpada w oko. Jest prawie symetryczna – gdyby nie to, że na lewym boku znajdują się dwa dodatkowe przyciski. Mysz wykonano z przyjemnego w dotyku, ciemnego tworzywa. Górną część wykonano z jednego kawałka (z rozcięciem rozdzielającym lewy i prawy przycisk myszki), w którego środku umieszczono rolkę przewijania oraz dwa przyciski do zmiany rozdzielczości. W tylnej części zlokalizowano podświetlane logo producenta. Z innego materiału wykonano boki, tu zastosowano twardy plastik, w którym dla poprawy przyczepności wyryto rowki. Wyprowadzenie przewodu wzmocniono kawałkiem twardego tworzywa, natomiast sam sznur zabezpieczono oplotem materiałowym. Dzięki temu jest on wytrzymały i elastyczny jednocześnie. Na lewym boku, tuż przy górnej krawędzi umieszczono dwa dodatkowe przyciski. Dla lepszego ich „wyczucia” umieszczono na nich wytłoczenia, które zapewniają lepszą kontrolę nad nimi.

myszka genesis krypton 400 4 20180818 1062639832

Genesis Krypton 400

Czujnik umieszczono w osi myszki. Obok niego znajduje się trójpozycyjny przełącznik, przy pomocy którego ustawiamy prędkość przesyłania danych. Przyznaję – pierwszy raz spotkałem się w myszce z takim sprzętowym przełącznikiem prędkości transmisji.
Mysz prezentuje się elegancko, chociaż jak na mysz dla graczy – a przypomnę, że na opakowaniu jest napis „Professional Gaming Mouse” – trochę zbyt delikatnie. Brak w niej agresywności, zadziorności i bojowości, którą charakteryzują się konstrukcje dedykowane graczom przygotowywane przez innych producentów. Niemniej, taka prosta mysz ma swój urok. Niestety, brakuje w niej czegoś, co dla niektórych miłośników cyfrowej rozrywki jest dość istotne – możliwości zmiany wagi. Ale też faktem jest, że nie każda myszka gamingowa daje taką możliwość.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube