Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test podkładki pod mysz Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

  • Opublikowano: środa, 11, lipiec 2018 04:17
  • 11 Lip

Spis treści

Wielu graczy komputerowych uważa, że kluczem do sukcesu jest dobry komputer, dobre łącze i dobra klawiatura z myszką. Bardzo często zapominają jednak, że wśród akcesoriów, których używają jest też podkładka pod mysz. A od tego, jak będzie ona współpracować z tym mały gryzoniem może zależeć „być albo nie być” w wirtualnym świecie. Dziś opowiem Wam o unikalnej wersji podkładki Maxi Mouse Pad firmy Natec.

Podkładka jest unikalna z jednego powodu – na jej powierzchni umieszczono mapę świata z podziałem na strefy czasowe. Producent informuje o tym zarówno odpowiednim opisem, jak i rysunkiem na opakowaniu. Z kwadratowego pudełka, w którym dostarczana jest zwinięta w rulon podkładka dowiemy się też, że ma ona 80x40 cm. Jest więc faktycznie Maxi – jak wskazuje jej nazwa.

natec maxi mouse pad time zone map 1 20180710 1933876928

Podkładka jeszcze zwinięta w pudełku

Budowa

Natec Maxi Mouse Pad prezentuje się doskonale. Na gumowym podłożu, które dla zwiększenia przyczepności pokarbowano, umieszczono materiał, na którym naniesiono mapę świata z południkami i strefami czasowymi. Na każdym kontynencie zaznaczono kraje, co pozwala szybko określić różnicę czasu pomiędzy nami, a innymi graczami, z którymi uczestniczymy w grze. Zlokalizowanie odpowiedniej strefy ułatwiają odcienie szarości, które powodują, że powierzchnia jest niejednolita. Przejście z powierzchni ciemniejszej na jaśniejszą (i odwrotnie) może być kłopotem dla niektórych czujników. Czy tak jest powiem w dalszej części tej recenzji.

natec maxi mouse pad time zone map 6 20180710 1333072210

Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map

Podkładkę wykonano z dużą dbałością o jakość. To widać zarówno po dolnej, jak i górnej powierzchni. Obie prezentują się bardzo dobrze. Producent zadbał też o krawędzie – newralgiczne miejsca w przypadku podkładek zbudowanych z połączenia dwóch materiałów. To tam najczęściej następuje rozwarstwienie, rozklejenie się tworzyw, co prowadzi z czasem do destrukcji całego akcesorium. W tym przypadku Natec obszył krawędzie na całym obwodzie, dzięki czemu taka sytuacja w tym przypadku nie powinna się zdarzyć. Pojawił się za to inny problem – obszycie powoduje zgrubienie na krawędzi. Jeśli w feworze walki dojdziemy do tego miejsca myszką, może nas spotkać w grze niemiła niespodzianka. Podobna sytuacja może wystąpić, gdy wyjdziemy z myszką poza krawędź w „normalnej” podkładce. Jednak w ostatnim przypadku myszka posunie się dalej, co najwyżej wykonując na ekranie skok kursora, ale przesuwając go dalej, podczas gdy w pierwszym przypadku kursor może się gwałtownie zatrzymać. Wyobraźcie sobie sytuację w grze, gdy podążacie celownikiem za wrogiem i nagle czujecie, że nie możecie się dalej ruszyć. A wróg ucieka… Na szczęście Natec Maxi Mouse Pad ma spory rozmiar więc taka sytuacja nie powinna wystąpić. Dobry gracz bierze jednak wszystko pod uwagę.

natec maxi mouse pad time zone map 4 20180710 1710641734

Krawędzie są dobrze zabezpieczone


Pojeździjmy po podkładce

Po tych teoretycznych dywagacjach przystąpiłem do praktyki. Podkładka zajęła całkiem sporą część mojego biurka, niemniej strefy czasowe wprowadziły na nim ciekawe urozmaicenie. Pad wykorzystałem zarówno podczas zwykłej pracy przy komputerze, jak i podczas gier. Sprawdziłem również jak zachowują się na niej różne myszki, wyposażone w różne czujniki. Tak więc w testach udział wzięły:
• Genesis Xenon 200 – czujnik optyczny AVAGO 5050,
• Microsoft Express – czujnik laserowy,
• Mionix Avior SK - czujnik optyczny ADNS 3310,
• Rapoo V210 – czujnik optyczny
• CM Storm Sentinel Z3RO-G – czujnik Philips PLN 2032
• Genesis GX58 – czujnik Avago 3050L

natec maxi mouse pad time zone map 14 20180710 1766229000

Grupa testerów gotowa do akcji

Jak widać nie wszędzie udało mi się „odkryć”, jakie sensory w danym modelu zastosowano, niemniej wszystkie czujniki sprawowały się na tej podkładce dobrze. Nie jestem graczem pro, nie mam więc percepcji „zawodowca” zwracającego uwagę na najmniejsze opóźnienia w ruchach myszki. Nie zauważyłem jednak różnicy w ruchu kursora przy przejściu z powierzchni jasnej na ciemną i odwrotnie.
Testy wykonane przy pomocy aplikacji benchmarkowych VMouse Benchmark i DIMouseHz nie wykazały większych różnic w porównaniu do podkładki, którą używam na co dzień QPAD HeatoN Mouse Pad XL Size, która wykonana jest z tworzywa. Była natomiast znacząca różnica w poruszaniu się myszek. Podkładka materiałowa zapewniała większy poślizg. Podsumowując: myszki przesuwały się lekko, a różne czujniki dobrze sprawowały się na podkładce.

natec maxi mouse pad time zone map 9 20180710 1284931827

Mionix Avior SK przemierza Ocean Atlantycki

Niestety, jako podkładka materiałowa, cierpi ona na tę samą przypadłość, która dokuczała innym tego typu akcesoriom – bardzo chętnie absorbuje kurz. Na szczęście powierzchnia w odcieniach szarości powoduje, że nie jest on tak widoczny, nie oznacza to jednak, że go tam nie ma. A usunięcie go z materiału nie jest tak proste, jak w przypadku powierzchni wykonanej z tworzywa. Trzeba to wziąć pod uwagę.
Na koniec krótka specyfikacja tego akcesorium:
• Długość: 400 mm
• Szerokość: 800 mm
• Wysokość: 2.5 mm
• Materiał: Tkanina (wierzch), Guma (spód)

natec maxi mouse pad time zone map 7 20180710 1622782739

Podkładka ma napawdę spory rozmiar


Podsumowanie

Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map to ciekawa podkładka, która urozmaica powierzchnię biurka. Ma też dodatkową zaletę, o której nie wspomniałem - dzięki wielokrotnemu wpatrywaniu się w nią, chcąc nie chcąc wbijemy sobie w pamięć rozkład stref czasowych. A w czasie gry zawsze możemy sprawdzić, która jest godzina u kolegi, z którym razem wojujemy. Kolejną zaletą jest wysoka jakość wykonania. Widać, że ta podkładka jest przygotowana do tego, by długo służyć swojemu posiadaczowi.
Dziś można ją kupić w cenie ok. 40 złotych, czyli dość atrakcyjnej.

natec maxi mouse pad time zone map 6 20180710 1333072210 

 Natec Maxi Mouse Pad – Time Zone Map w pełnej okazałośc

Plusy Minusy

Elegancka
Edukacyjna
Wysoka jakość wykonania
Dobrze trzyma się podłoża
Zapewnia dobry poślizg myszkom
Dobrze współpracuje z różnymi sensorami
Atrakcyjna cenowo

 

Chętnie absorbuje kurz, który jest trudny do usunięcia

Moja ocena:

robot blogotech ocena 5

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube