Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Genesis GX58

  • Opublikowano: środa, 21, luty 2018 05:29
  • 21 Lut

Spis treści

Nie każdy gracz jest profesjonalistą, zarabiającym na graniu w gry komputerowe. Nie każdy uczestniczy w turniejach i nie każdy potrzebuje profesjonalnego sprzętu. Przeważająca część graczy to Ci, którzy w zaciszu swojego domu, sami albo z grupką przyjaciół z sieci, przemierzają wirtualne krainy dla zabawy, nie dla pieniędzy. I to dla nich dedykowana jest znacząca część akcesoriów gamingowych. Należy do nich myszka Genesis GX58, o którym Wam dziś opowiem.

Opakowanie, w którym zamknięto myszkę, nie odbiega od tego, z czym mamy do czynienia w przypadku innych akcesoriów tego producenta. Ciemne pudełko ze zdjęciem GX58 wzbogacono czerwonymi barwami, które nadają mu charakterystycznego, agresywnego wydźwięku. Na bokach i z tyłu umieszczono główne cechy urządzenia w kilku językach. W środku oprócz skróconej instrukcji producent umieścił dodatkowy komplet ślizgaczy.

myszka genesis gx58 1 20180220 1903493093

Pudełko z GX58

Konstrukcja

Mysz dedykowana jest graczom praworęcznym, co widać po wyprofilowaniu jej konstrukcji. Na lewym boku znajduje się specjalne oparcie na kciuk. Przygotowano tam specjalny przycisk, który można aktywować bez zginania kciuka. Powyżej, blisko górnej krawędzi zlokalizowano dodatkowe dwa klawisze, które obsługuje nasz najkrótszy (ale najsprawniejszy) palec. Płytki głównych przycisków mają różną długość, LPM jest krótszy od PPM, a ostre wykończenia obudowy, w której je osadzono, nadają GX58 gamingowego, agresywnego charakteru. Pomiędzy nimi, w specjalnym rowku umieszczono rolkę przewijania oraz dwa przyciski do zmiany rozdzielczości. Obwód kółka wykończono gumowym tworzywem z karbami, które zapewniają dobre oparcie dla palca. Na wysokości grzbietu lewy przycisk wyposażono w cztery diody informujące o aktualnie ustawionej rozdzielczości. Za przyciskiem, już na korpusie naniesiono logo producenta, ale nie liczcie na to, że jest podświetlane. Całe podświetlenie tej myszki, to te cztery wskaźniki rozdzielczości, o których wspomniałem.

myszka genesis gx58 3 20180220 1763723587

Genesis GX58

Czujnik położenia kursora znajduje się z lewej strony osi. Pod nim znajduje się gniazdo na ciężarki umożliwiające zmianę wagi myszki. Są to trzy małe odważniki zbliżone wielkością do baterii do zegarka, tyle że dwa razy grubsze. Są one ciasno osadzone w gnieździe i trzeba się nieźle namęczyć, żeby je wyjąć. Z drugiej strony jak już je wyjmiemy, to niestety, nie mamy gdzie je schować. Producent nie dał żadnego pojemnika, w którym moglibyśmy je przechować. Każdy z ciężarków waży 11g.
Przewód wyprowadzono z lewej strony osi, niestety osłona mająca chronić go przed złamaniem jest dość słaba. Za to sznur jest dobrze zabezpieczony, jak na sprzęt dla graczy przystało jest to oplot z materiału. Wtyk USB ma pozłacaną powierzchnię, co ma zapewnić lepsze przewodzenie.

myszka genesis gx58 5 20180220 1162699271

Rolka i przyciski zmiany rozdzielczości

Genesis GX58 to dobrze spasowana mysz. Nic w niej nie trzeszczy i nie skrzypi. Wizualnie myszka może się podobać, ze względu na swoją klasyczną (dla graczy), agresywną bryłę. Podobnie jak większość myszek, tak i tę wykonano z ciemnego tworzywa. Gładki w dotyku plastik, zapewnia przyjemne odczucie, gdy trzyma się ją w dłoni, ale może być z nim problem gdy dłoń będzie spocona.
Ale nie tylko wygląd świadczy o użyteczności myszki. Zanim jednak opowiem o użytkowaniu, rzućcie okiem na specyfikację.


Specyfikacja:

• Liczba przycisków: 8
• Sensor: AVAGO 3050L
• DPI: 4000
• Częstotliwość: 1000 Hz
• Maks. szybkość przetwarzania danych: 8500 FPS
• Maks. szybkość śledzenia: 83 ips
• Maksymalna akceleracja: 30g
• Długość przewodu: 200 cm
• Waga: 112-145 g
• Wymiary (dł. szer. wys.) w mm: 128 x 88 x 38
• Dodatkowe funkcje: Metalowe ciężarki, Oprogramowanie, Programowalne klawisze, Przycisk snajperski, Teflonowe ślizgacze, Wbudowana pamięć

myszka genesis gx58 7 20180220 1263651673

Grzbiet myszki

Tradycyjnie dla myszek, lista parametrów jest dość krótka. Jak widać, zastosowany czujnik AVAGO 3050L, oferuje maksymalną rozdzielczość 4000 DPI. Wcześniej wspomniałem, że przewód jest dobrze zabezpieczony przed złamaniem, a teraz powiem, że GX58 może się też pochwalić długim przewodem. Standardowo sznur taki ma długość 1.6-1.8 metra, w tym przypadku mamy zasięg dwóch metrów. To naprawdę sporo. Częstotliwość transmisji na poziomie 1.000 Hz mnie nie dziwi, bo nie spotkałem jeszcze myszki, która miałaby ten parametr na innym poziomie. Na pewno przydatną informacją jest ta, która mówi o wbudowanej pamięci. Oznacza to, że możemy skonfigurować mysz i przygotowane ustawienia zapisać w jej wnętrzu.


Oprogramowanie

Skoro możemy ustawienia zapisać w myszce, potrzebne jest oprogramowanie, które na coś takiego pozwoli. Oczywiście producent przygotował je i udostępnił na swojej stronie, skąd można je pobrać. Jest to plik ważący 1.8 MB, czyli niewiele. Ale też aplikacja jest bardzo prosta. Co prawda ma ona cztery okna, ale nie ma tam przeładowania dostępnymi funkcjonalnościami. Pomiędzy oknami można przełączać się dzięki umieszczonemu w górnej części menu. Umieszczone tam opcje od razu wskazują, z czym mamy do czynienia w otwieranym oknie: Key assignment, DPI, Parameter, Macro. Pierwsze pozwala przypisać do przycisków nowe funkcje. Do wyboru jest całkiem sporo, możemy nawet przypisać konkretną rozdzielczość (z zamkniętej puli ośmiu poziomów pomiędzy 300 a 2000 dpi), jak również własną, osobiście zdefiniowaną kombinację przycisków. W drugim oknie możemy zdefiniować rozdzielczości, które będą zmieniane po uruchomieniu funkcji DPI+ / DPI- przypisanych do przycisków. Ustawiając rozdzielczość możemy od razu przypisać kolor, który będzie informował o aktualnie ustawionej czułości. Niestety, rozdzielczość czujnika ustawiamy dla obu osi jednocześnie, i niestety, można ją zmienić tylko skokowo - nie można ustawić dowolnie wybranej przez siebie wartości.

capture 001 19022018 212935

capture 003 19022018 212949

Zrzuty ekranowe z programu do konfiguracji myszki

W oknie, do którego trafiamy po wybraniu opcji Parameter, można ustawić takie wartości jak Pooling rate oraz czułość czujnika i rolki przewijania. Czwartym parametrem jest rodzaj podświetlenia oraz jego tempo. Nie poszalejmy tutaj z wyborem – mamy tylko cztery efekty podświetlenia: Steady, Breathing, Colorful Breathing i Neon.

capture 002 19022018 212942

Funkcje dostępne do przypisania do przycisków

I w końcu ostatnie okno – makra. To tutaj definiujemy sekwencje zdarzeń, które mają być wykonane po naciśnięciu wybranego przycisku. Sposób ich rejestracji nie różni się od tego, z jakim mamy do czynienia w przypadku innych myszek. Jest więc okno, w którym ustalamy nazwę makra oraz przycisk rejestracji sekwencji przycisków. Możemy też zaznaczyć czy ma być uwzględniane opóźnienie, czy sekwencje mają być powtarzane itp. Przydatną funkcją jest możliwość zaimportowania wcześniej zdefiniowanego makra. Jeśli „przesiadamy się” z innej myszki Genesis i wyeksportowaliśmy z niej wcześniej zapisane makra, możemy je szybko i bezproblemowo przypisać do GX58.

capture 004 19022018 212957

capture 005 19022018 213034

Zrzuty ekranowe z programu do konfiguracji myszki

Aplikacja jest prosta w użyciu, ale niestety przygotowano ją tylko w wersji angielskiej. Pozwala na skonfigurowanie ustawień dla pięciu profili, ale tylko jeden może być w danym momencie załadowany do myszki. Żadna z dostępnych w pierwszym oknie funkcji nie umożliwia przełączania się pomiędzy profilami.

Teraz parę słów na temat użytkowania

Muszę przyznać, że Genesis GX58 nie charakteryzuje się niczym szczególnym, chociaż wyprofilowana konstrukcja pozwala na wygodne operowanie myszką. Na pewno nie jest to mysz dla dziecka, ale nastolatek czy osoba dorosła (dorośli też grają w gry!) będzie mogła wygodnie posługiwać się myszką. Dłoń ma wygodne oparcie, a wszystkie przyciski są łatwo osiągalne. Wykorzystany przez producenta czujnik dobrze się sprawdzi zarówno w grach, jak i w normalnym, codziennym użytkowaniu.

myszka genesis gx58 10 20180220 1004465963

Ciężarki zmieniające wagę myszki

Wbrew pozorom maksymalna rozdzielczość na poziomie 4000 DPI jest wystarczająca do dobrej zabawy. Podczas szybkiej, dynamicznej gry akcji pozwala łatwo namierzyć wroga i zabawa wcale nie traci na atrakcyjności. W takich grach przydaje się też przycisk snajperski, który przy dłuższym przytrzymaniu zmniejsza rozdzielczość dpi, co bardzo ułatwia celowanie.
Podczas gry w Tron: Evolution, Warframe, The Old Republic, Star Trek Online i Gears of War nie zauważyłem żadnych opóźnień. Tradycyjnie miałem problem ze zmianą rozdzielczości w locie – nie jestem w stanie w 100% precyzyjnie stwierdzić, czy można zmienić rozdzielczość w trakcie przesuwania GX58. Ale jak już nie raz wspominałem, jest to kwestia mojej percepcji i umiejętności (a w zasadzie nieumiejętności) jednoczesnego wykonywania dwóch operacji: przesuwania i klikania.

myszka genesis gx58 11 20180220 1474555700

Myszka w "pracy"

Na pewno zaletą jest cena. Poniżej stu złotych za myszkę o takich możliwościach wydaje mi się ceną atrakcyjną.


Podsumowanie

Genesis GX58 nie wygląda jak inne myszki niskobudżetowe. Pomimo tego, że producent ten nie celuje swoimi produktami w graczy profesjonalnych, oferuje produkt, o takiej samej (no prawie takiej samej) funkcjonalności jak akcesoria, z których korzystają zawodowcy. A to wszystko przy pozbawionej wodotrysków prostocie, którą zamknięto w agresywnej, nieregularnej konstrukcji. Oferuje ciekawe rozwiązanie w postaci przycisku snajperskiego, ale najważniejsze jest to, że mysz po prostu sprawdza się.

 myszka genesis gx58 13 20180220 1328065683

 Ostry zawodnik gotowy do akcji

Plusy Minusy

Dobra jakość wykonania
Atrakcyjna cena
Możliwość zmiany wagi
Przycisk snajperski

Gładka obudowa daje małe oparcie wilgotnym dłoniom

Moja ocena:

robot blogotech ocena 4

 

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube