Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Genesis GX58

  • Opublikowano: środa, 21, luty 2018 05:29
  • 21 Lut

Spis treści

Nie każdy gracz jest profesjonalistą, zarabiającym na graniu w gry komputerowe. Nie każdy uczestniczy w turniejach i nie każdy potrzebuje profesjonalnego sprzętu. Przeważająca część graczy to Ci, którzy w zaciszu swojego domu, sami albo z grupką przyjaciół z sieci, przemierzają wirtualne krainy dla zabawy, nie dla pieniędzy. I to dla nich dedykowana jest znacząca część akcesoriów gamingowych. Należy do nich myszka Genesis GX58, o którym Wam dziś opowiem.

Opakowanie, w którym zamknięto myszkę, nie odbiega od tego, z czym mamy do czynienia w przypadku innych akcesoriów tego producenta. Ciemne pudełko ze zdjęciem GX58 wzbogacono czerwonymi barwami, które nadają mu charakterystycznego, agresywnego wydźwięku. Na bokach i z tyłu umieszczono główne cechy urządzenia w kilku językach. W środku oprócz skróconej instrukcji producent umieścił dodatkowy komplet ślizgaczy.

myszka genesis gx58 1 20180220 1903493093

Pudełko z GX58

Konstrukcja

Mysz dedykowana jest graczom praworęcznym, co widać po wyprofilowaniu jej konstrukcji. Na lewym boku znajduje się specjalne oparcie na kciuk. Przygotowano tam specjalny przycisk, który można aktywować bez zginania kciuka. Powyżej, blisko górnej krawędzi zlokalizowano dodatkowe dwa klawisze, które obsługuje nasz najkrótszy (ale najsprawniejszy) palec. Płytki głównych przycisków mają różną długość, LPM jest krótszy od PPM, a ostre wykończenia obudowy, w której je osadzono, nadają GX58 gamingowego, agresywnego charakteru. Pomiędzy nimi, w specjalnym rowku umieszczono rolkę przewijania oraz dwa przyciski do zmiany rozdzielczości. Obwód kółka wykończono gumowym tworzywem z karbami, które zapewniają dobre oparcie dla palca. Na wysokości grzbietu lewy przycisk wyposażono w cztery diody informujące o aktualnie ustawionej rozdzielczości. Za przyciskiem, już na korpusie naniesiono logo producenta, ale nie liczcie na to, że jest podświetlane. Całe podświetlenie tej myszki, to te cztery wskaźniki rozdzielczości, o których wspomniałem.

myszka genesis gx58 3 20180220 1763723587

Genesis GX58

Czujnik położenia kursora znajduje się z lewej strony osi. Pod nim znajduje się gniazdo na ciężarki umożliwiające zmianę wagi myszki. Są to trzy małe odważniki zbliżone wielkością do baterii do zegarka, tyle że dwa razy grubsze. Są one ciasno osadzone w gnieździe i trzeba się nieźle namęczyć, żeby je wyjąć. Z drugiej strony jak już je wyjmiemy, to niestety, nie mamy gdzie je schować. Producent nie dał żadnego pojemnika, w którym moglibyśmy je przechować. Każdy z ciężarków waży 11g.
Przewód wyprowadzono z lewej strony osi, niestety osłona mająca chronić go przed złamaniem jest dość słaba. Za to sznur jest dobrze zabezpieczony, jak na sprzęt dla graczy przystało jest to oplot z materiału. Wtyk USB ma pozłacaną powierzchnię, co ma zapewnić lepsze przewodzenie.

myszka genesis gx58 5 20180220 1162699271

Rolka i przyciski zmiany rozdzielczości

Genesis GX58 to dobrze spasowana mysz. Nic w niej nie trzeszczy i nie skrzypi. Wizualnie myszka może się podobać, ze względu na swoją klasyczną (dla graczy), agresywną bryłę. Podobnie jak większość myszek, tak i tę wykonano z ciemnego tworzywa. Gładki w dotyku plastik, zapewnia przyjemne odczucie, gdy trzyma się ją w dłoni, ale może być z nim problem gdy dłoń będzie spocona.
Ale nie tylko wygląd świadczy o użyteczności myszki. Zanim jednak opowiem o użytkowaniu, rzućcie okiem na specyfikację.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube