Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test pióra cyfrowego IRISNotes Air 3

  • Opublikowano: środa, 27, grudzień 2017 05:19
  • 27 Gru

Spis treści

Lata temu wymyślono piórko świetlne – pierwszy długopis cyfrowy, który połączony przewodem z komputerem, przenosił na jego ekran to, co pisał lub rysował posiadacz tego urządzenia. Potem powstały piórka i tablety dla grafików, które oferowały większe możliwości. Teraz, firma IRIS, lider w zakresie skanowania OCR proponuje coś innego – IRISNotes Air 3 – cyfrowy długopis, który pozwala robić notatki i od razu zapisywać je w postaci cyfrowej. I to wszystko z dala od komputera. To o tym urządzeniu dziś Wam opowiem.

IRISNotes Air 3 zapakowany jest w pudełko, w którym z powodzeniem zmieści się czytnik ebooków. Niewielkie, płaskie opakowanie mieści w sobie cyfrowy długopis z wymiennymi wkładami (sztuk cztery) oraz mały elektroniczny moduł wielkości pendriva. Producent dorzucił do tego instrukcję w postaci książeczki oraz pokrowiec, w którym możemy transportować oba elementy.

pioro cyfrowe irisnotes air 3 1 20171223 1402835515

Pudełko z IRISNotes Air 3

Konstrukcja

Długopis wchodzący w skład zestawu nie różni się zbytnio od normalnych długopisów. Podłużny, z plastikową obudową i wystającym wkładem – coś, co znamy od wielu lat. Różnica tkwi we wkładzie, który jest wyciągany przy pomocy specjalnego uchwytu i od przodu – nie rozkręcamy długopisu, jak to jest w przypadku „standardowych” pisaków. W części, gdzie trzymamy długopis, znajduje się też przycisk.

pioro cyfrowe irisnotes air 3 2 20171223 1072938447

Komplet akcesoriów

Moduł komunikacyjny ma ok. siedmiu centymetrów szerokości, trzech wysokości i centymetra grubości. Wyposażono go w port microUSB – do ładowania i przesyłania danych na komputer - oraz w niewielki dwulinijkowy wyświetlacz monochromatyczny. Obok wyświetlacza znajdują się dwa przyciski – włączający zasilanie i jednocześnie uruchamiający proces rejestracji dokumentu, oraz drugi włączający komunikację Bluetooth pomiędzy modułem a np. smartfonem. Jego obudowę wykonano z białego tworzywa i metalowej ramki. Jedynie spód obudowy wykonano z metalu, tutaj też zamontowano klips, który przytrzymuje urządzenie na kartce lub zestawie kartek.
Całość zestawu uzupełnia oprogramowanie przygotowane przez producenta, które składa się z trzech modułów: MyScript Ink Retriever, MyScript Trainer oraz IRISnotes Air.

pioro cyfrowe irisnotes air 3 5 20171223 1655952249

Długopis cyfrowy / piórko świetlne

Wizualnie oba elementy kompletu: odbiornik i długopis prezentują się elegancko i profesjonalnie. Małe rozmiary i woreczek znajdujący się w zestawie pozwalają łatwo i bezpiecznie transportować IRISNotes Air 3, ale i bez tej ochrony, urządzenia powinny bez problemów wiele wytrzymać.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube