Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Cooler Master Mastermouse Pro L

  • Opublikowano: środa, 20, wrzesień 2017 05:02
  • 20 Wrz

Spis treści

Jakiś czas temu Cooler Master zapoczątkował nową serię myszek dedykowanych dla graczy. Mastermouse, bo o nie mowa, mieliście już okazję poznać na przykładzie modelu oznaczonego symbolem S. Teraz opowiem Wam o Mastermouse Pro L, który jak można sądzić po nazwie dedykowany jest profesjonalistom. Czy tak jest w istocie zaraz się przekonamy.

Podobnie jak w przypadku wersji S, tak i ten model dostarczany jest w charakterystycznym, książkowym pudełku. Po odchyleniu górnej klapki możemy zobaczyć jak wygląda mysz. Wizualnie nie różni się ona zbyt mocno od wersji S, jest jednak jedna charakterystyczna różnica, o której powiem za chwilę. Tymczasem wrócę do pudełka, które w zasadzie nie różni się od tego, z czym miałem do czynienia poprzednio. Są, więc wymienione w ośmiu językach główne cechy myszki i jest ten sam tekst, który rozbawił mnie wcześniej: "Gaming mysz - MasterMouse Pro L. W celu uzyskania dalszych informacji rosimy odwiedzić naszą stronę internetową www.coolermaster.com" Również w tym przypadku powtórzono go na jednym z boków23 razy w różnych językach. I jak zapewne się domyślacie, napis jest tak mały, że trzeba dobrze wytężać wzrok, by go odczytać. Na pewno jednak oglądając pudełko, dowiemy się, że myszka ma podświetlenie oferujące 16.7 milionów barw. Jak większość innych myszek dla graczy.

mysz dla graczy cooler master mastermouse pro l 22 20170919 1800937674

Mysz w pudełku

Za to zawartość pudełka jest już inna. Oprócz głównego bohatera tej recenzji, producent umieścił w środku kartonik, w którym w specjalnych wytłoczkach spoczywają trzy dodatkowe elementy: grzbiet i dwa boczki. Chyba pierwszy raz spotykam się z sytuacją, gdy producent dorzuca takie elementy. Przyznam, że zaskoczyło mnie to, bo dołączone akcesoria prawie niczym nie różniły się od tych, które już wykorzystano w konstrukcji myszki. Tak samo wyprofilowane, tego samego koloru… Różnica tkwi w materiale, z jakiego wykonano te elementy. Te, które zamontowano fabrycznie są bardziej chropowate, podczas gdy dodatkowe profile są gładsze, bardziej śliskie. Wizualnie różnicy prawie nie widać, czuć to jedynie dotykiem. Producent poszedł też dalej, gdy ktoś chciał wykorzystać inny materiał, ze strony producenta można pobrać projekty do drukarki 3D i samodzielnie wykonać te trzy elementy. O ile oczywiście ktoś ma drukarkę.

mysz dla graczy cooler master mastermouse pro l 2 20170919 1928208111

Cooler Master Mastermouse Pro L

Konstrukcja

Mastermouse Pro L jest myszką symetryczną, a to oznacza, że może z niej korzystać również gracz leworęczny. Większość myszek gamingowych jest niestety dedykowana praworęcznym graczom, dlatego symetryczne konstrukcje są pożądane. Główne przyciski połączone są w całość z resztą górnej części korpusu. Z tyłu umieszczono logo producenta, które tak jak w modelu S nie jest podświetlone. Pomiędzy lewym i prawym przyciskiem umieszczono rolkę dociskową, która jest podświetlona. Na jej obwodzie umieszczono gumowe tworzywo z karbami poprawiające przyczepność. Pod rolką umieszczono przełącznik, naciśnięcie kółka powoduje wywołanie przypisanej do niego funkcji. Na obu bokach myszki umieszczono dodatkowe dwa przyciski. Zlokalizowano je mniej więcej na środku krawędzi łączącej górną powierzchnię z bokiem.

mysz dla graczy cooler master mastermouse pro l 5 20170919 1847292634

Wymienny bok obudowy

Oprócz podświetlenia rolki, podobnie jak w przypadku poprzedniczki, z tyłu, na połączeniu górnej części z podstawą znajduje się pasek, który po podłączeniu do portu USB świeci się. Kolejne światełka znajdują się przed bocznymi przyciskami. Są to trzy małe okienka (z każdej strony), za którymi znajduje się źródło światła. Ilość zapalonych szczelin informuje o poziomie rozdzielczości czujnika, z jaką aktualnie pracuje. Jak zapewne zauważyliście, ta gdzie tradycyjnie znajduje się przełącznik czułości sensora, za rolką przewijania, nic nie ma. I to jest właśnie ta wizualna różnica pomiędzy modelem Mastermouse S a Mastermouse Pro L. O tym jak można zmienić rozdzielczość, za chwilę.
Przewód, chroniony oplotem materiałowym (kolejna różnica w porównaniu do modelu S), wyprowadzono z obudowy chroniąc miejsce wyprowadzenia twardym tworzywem. Na pewno w tym miejscu przewód nie ulegnie uszkodzeniu. Czujnik położenia kursora umieszczono w osi myszki. Ślizgacze rozmieszczono w taki sam sposób jak w przywoływanej myszce: jeden duży z przodu i dwa mniejsze z tyłu. Jest tu natomiast jeszcze jedna istotna różnica pomiędzy myszkami. W górnej części lewej strony umieszczono przycisk zmiany DPI. Jest on tak wyprofilowany by lekko ślizgał się po powierzchni, ale jednocześnie mocniejsze naciśnięcie myszki w przedniej części powodowało jego wciśnięcie i zmianę czułości czujnika. Wymaga to jednak wprawy i jak nietrudno się domyślić sterowanie rozdzielczością odbywa się tylko w jedną stronę, co spowalnia przełączanie. Z drugiej strony przy dobrej wprawie można to zrobić w trakcie ruchu.

mysz dla graczy cooler master mastermouse pro l 6 20170919 1490991988

"Zapasowa" obudowa

MasterMouse Pro L nie należy do dużych modeli, umieściłbym ją w dolnej granicy średniej wielkości myszek. Nie ma możliwości zmiany wagi, co dla niektórych osób może być poważną wadą. Z drugiej strony zastosowano tu ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, warto też pamiętać, że mamy siedem przycisków, nie licząc zmiany DPI. Jak wspomniałem mysz ma prostą konstrukcję, ale to najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube