Mio Pilot 15LM

Nawigacje ciągle na topie

Więcej...

Audictus Explorer

Słuchawki godne uwagi

Więcej...

Cooler Master CM310

Szyk i elegancja

Więcej...

Plantronics BackBeat FIT 305

Nie liczy się rozmiar tylko jakość

Więcej...

Audictus Winner

Winner znaczy zwycięzca

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki dla graczy Cooler Master MasterMouse S

  • Opublikowano: środa, 02, sierpień 2017 05:59
  • 02 Sie

Spis treści

Mam wrażenie, że myszki, klawiatury i słuchawki dla graczy to najczęściej projektowane i produkowane akcesoria. Widać to po tym, jak często w sklepach pojawiają się nowe modele. Jakiś czas temu pojawiła się mysz Cooler Master MasterMouse S, ale czy faktycznie zasługuje na tak górnolotną nazwę? Czy faktycznie jest ona "master"? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie w poniższym tekście.

Tradycyjnie zacznę od pudełka. Nie odstaje ono od tego co producent pokazywał w przypadku innych modeli. Jednak w tym przypadku mamy opakowanie zbudowane na zasadzie książki, możemy odchylić górną klapkę i odsłonić ukrytą pod spodem mysz. Tradycyjnie też na rewersie pudełka umieszczono główne cechy akcesoria. Ponieważ zrobiono to w 8 językach, czcionka jaką wykorzystano jest bardzo mała. To jednak nic w porównaniu do tekstu: "Gaming mysz - MasterMouse S. W celu uzyskania dalszych informacji rosimy odwiedzić naszą stronę internetową www.coolermaster.com", który powtórzono w 23 językach na jednym z boków. Napis jest tak mały, że trzeba naprawdę wytężać wzrok, by to przeczytać. Zaprojektował to chyba jakiś sfrustrowany projektant pudełek.

cooler master mastermouse s 1 20170801 1440984788

Pudełko z myszką

Tak naprawdę rzucając szybkie spojrzenie na opakowanie dowiemy się jednej rzeczy: mysz wyposażono w dwie strefy podświetlenia. Podświetlenia RGB oferującego 16.7 milionów barw. Niestety nic nowego.

Konstrukcja

MasterMouse S należy do myszek symetrycznych. To oznacza, że może być używana zarówno przez graczy praworęcznych, jak i leworęcznych. Obudowę wykonano z ciemnego, grafitowego tworzywa śliskiego w dotyku. Nie jest to materiał, który ostatnio dość często jest spotykany w konstrukcjach dedykowanych graczom. W tym przypadku jest to po prostu zwykłe tworzywo, które jednak prezentuje się elegancko.

cooler master mastermouse s 2 20170801 1069940393

Pierwszy rzut oka na myszkę

Konstrukcja myszki jest bardzo prosta, na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła mysz dedykowana do rozwiązań biurowych. Główne przyciski są połączone w jeden element z resztą górnej części korpusu. Z tyłu umieszczono logo producenta, które wbrew pozorom nie jest podświetlone. Za to na krawędzi łączącej górną część z podstawą myszki znajduje się cienki pasek mlecznobiałego tworzywa, za którym znajduje się lampka LED. Na środku lewej krawędzi umieszczono dodatkowe dwa przyciski.
Na środku pomiędzy głównym klawiszami umieszczono rolkę przewijania. Wykonano ją z białego, przejrzystego tworzywa, które jest podświetlane od spodu. Obwód rolki przewijania pokryto gumowym tworzywem z nacięciami, które gwarantują, że palec nie będzie się po nim ślizgał. Naciśnięcie rolki powoduje wywołanie określonej funkcji. Za rolką umieszczono mały przycisk do zmiany rozdzielczości. Ponieważ jest jeden, przełączanie rozdzielczości działa w pętli, poruszamy się tylko w jednym kierunku. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy chcieli przejść od najmniejszej do największej.

cooler master mastermouse s 4 20170801 2083174545

Myszka z widocznymi przyciskami z boku

Czujnik położenia kursora umieszczono w osi myszki. A skoro już jestem na spodzie wspomnę o ślizgaczach, jest jeden większy z przodu i dwa mniejsze z tyłu. Wyprowadzenie przewodu zabezpieczono grubym i twardym tworzywem. Natomiast przewód... jeśli spodziewacie się sznura w oplocie z materiału, to niestety rozczaruję Was. Przewód o długości ok. 1.8m zabezpieczono zwykłym tworzywem PVC.
MasterMouse S nie należy do dużych modeli, umieściłbym ją w dolnej granicy średniej wielkości myszek. Nie ma możliwości zmiany wagi, co na pewno zainteresuje kilku z Was. Jak wspomniałem mysz ma prostą konstrukcję i to naprawdę widać. Ale też w prostocie tkwi siła. A jedną z jej mocnych stron jest elegancja.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube