IRISNotes Air 3

Długopis cyfrowy ułatwia życie

Więcej...

Logitech K400 Plus TV

Klawiatura do telewizora...

Więcej...

TP-LINK Archer C5400

Router jak Stonehenge

Więcej...

Natec Turbot

Klawiatura dedykowana Smart TV

Więcej...

Lioncast LK300 RGB

Mechaniczna klawiatura z pełnym podświetleniem

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki dla graczy Cooler Master MasterMouse S

  • Opublikowano: środa, 02, sierpień 2017 05:59
  • 02 Sie

Mam wrażenie, że myszki, klawiatury i słuchawki dla graczy to najczęściej projektowane i produkowane akcesoria. Widać to po tym, jak często w sklepach pojawiają się nowe modele. Jakiś czas temu pojawiła się mysz Cooler Master MasterMouse S, ale czy faktycznie zasługuje na tak górnolotną nazwę? Czy faktycznie jest ona "master"? Spróbuję odpowiedzieć na to pytanie w poniższym tekście.

Tradycyjnie zacznę od pudełka. Nie odstaje ono od tego co producent pokazywał w przypadku innych modeli. Jednak w tym przypadku mamy opakowanie zbudowane na zasadzie książki, możemy odchylić górną klapkę i odsłonić ukrytą pod spodem mysz. Tradycyjnie też na rewersie pudełka umieszczono główne cechy akcesoria. Ponieważ zrobiono to w 8 językach, czcionka jaką wykorzystano jest bardzo mała. To jednak nic w porównaniu do tekstu: "Gaming mysz - MasterMouse S. W celu uzyskania dalszych informacji rosimy odwiedzić naszą stronę internetową www.coolermaster.com", który powtórzono w 23 językach na jednym z boków. Napis jest tak mały, że trzeba naprawdę wytężać wzrok, by to przeczytać. Zaprojektował to chyba jakiś sfrustrowany projektant pudełek.

cooler master mastermouse s 1 20170801 1440984788

Pudełko z myszką

Tak naprawdę rzucając szybkie spojrzenie na opakowanie dowiemy się jednej rzeczy: mysz wyposażono w dwie strefy podświetlenia. Podświetlenia RGB oferującego 16.7 milionów barw. Niestety nic nowego.

Konstrukcja

MasterMouse S należy do myszek symetrycznych. To oznacza, że może być używana zarówno przez graczy praworęcznych, jak i leworęcznych. Obudowę wykonano z ciemnego, grafitowego tworzywa śliskiego w dotyku. Nie jest to materiał, który ostatnio dość często jest spotykany w konstrukcjach dedykowanych graczom. W tym przypadku jest to po prostu zwykłe tworzywo, które jednak prezentuje się elegancko.

cooler master mastermouse s 2 20170801 1069940393

Pierwszy rzut oka na myszkę

Konstrukcja myszki jest bardzo prosta, na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła mysz dedykowana do rozwiązań biurowych. Główne przyciski są połączone w jeden element z resztą górnej części korpusu. Z tyłu umieszczono logo producenta, które wbrew pozorom nie jest podświetlone. Za to na krawędzi łączącej górną część z podstawą myszki znajduje się cienki pasek mlecznobiałego tworzywa, za którym znajduje się lampka LED. Na środku lewej krawędzi umieszczono dodatkowe dwa przyciski.
Na środku pomiędzy głównym klawiszami umieszczono rolkę przewijania. Wykonano ją z białego, przejrzystego tworzywa, które jest podświetlane od spodu. Obwód rolki przewijania pokryto gumowym tworzywem z nacięciami, które gwarantują, że palec nie będzie się po nim ślizgał. Naciśnięcie rolki powoduje wywołanie określonej funkcji. Za rolką umieszczono mały przycisk do zmiany rozdzielczości. Ponieważ jest jeden, przełączanie rozdzielczości działa w pętli, poruszamy się tylko w jednym kierunku. Warto o tym pamiętać, gdy będziemy chcieli przejść od najmniejszej do największej.

cooler master mastermouse s 4 20170801 2083174545

Myszka z widocznymi przyciskami z boku

Czujnik położenia kursora umieszczono w osi myszki. A skoro już jestem na spodzie wspomnę o ślizgaczach, jest jeden większy z przodu i dwa mniejsze z tyłu. Wyprowadzenie przewodu zabezpieczono grubym i twardym tworzywem. Natomiast przewód... jeśli spodziewacie się sznura w oplocie z materiału, to niestety rozczaruję Was. Przewód o długości ok. 1.8m zabezpieczono zwykłym tworzywem PVC.
MasterMouse S nie należy do dużych modeli, umieściłbym ją w dolnej granicy średniej wielkości myszek. Nie ma możliwości zmiany wagi, co na pewno zainteresuje kilku z Was. Jak wspomniałem mysz ma prostą konstrukcję i to naprawdę widać. Ale też w prostocie tkwi siła. A jedną z jej mocnych stron jest elegancja.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube