Genesis Pallad 500

Plecak dla graczy godny uwagi

Więcej...

NEC MultiSync EA245WMi

Prosty ale cenny monitor do biura

Więcej...

PocketBook Aqua 2

Nowa generacja czytnika do kapieli

Więcej...

Genesis Radon 710

Słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 7.1

Więcej...

Philips 258B6QUEB

Monitor do biura o dużych możliwościach

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test kontrolera do gier Ravcore Spear

  • Opublikowano: niedziela, 11, czerwiec 2017 07:45
  • 11 Cze

Każdy szanujący się gracz przynajmniej raz w życiu miał w swoich dłoniach kontroler do gier. Nie jakąś "zwykłą" myszkę, ale kontroler który jest używany do gier video na konsolach. Kiedyś zarezerwowany tylko dla konsol Microsoftu i Sony, w końcu trafił na rynek również w wersji pecetowej. Pojawili się też inni producenci, którzy skopiowali zastosowane przez gigantów rozwiązania i zaoferowali prawie to samo ale pod swoją własną marką. Jedni zrobili to lepiej, inni gorzej, a ja opowiem dziś jak zrobiła to firma Ravcore.

Do momentu gdy na rynku zadebiutowała pierwsza konsola z kontrolerem, wydawało się, że nie ma lepszego akcesoria dla graczy niż myszka. Sony i Microsoft udowodniły, że jest to nieprawda. W trakcie setek godzin badań, testów i zabawy obie firmy (każda osobno, ale patrząc konkurencji na ręce) wypracowały wzór, który umożliwił optymalne wykorzystanie obu rąk. Dopóki graczom nie zaproponowano innego sposobu sterowania - gestami w przypadku Microsoft Kinect i Move w przypadku Sony - królował on na konsolach. Pomimo tego, że Sony i Microsoft wypracowały podobne wzory, to jednak są one podobne, a nie takie same. Różnią się pewnymi szczegółami, które pozwalają szybko odróżnić model Microsoftu od modelu Sony.

kontroler do gier ravcore spear 1 20170610 2056445905

Opakowanie kontrolera

Konstrukcja

Kilka charakterystycznych cech od razu pokazuje, na czyim kontrolerze wzorował się Ravcore. Rozłożenie drążków oraz zastosowanie przycisków oznaczonych literami XYAB wyraźnie wskazuje na Microsoft. Jednak w porównaniu do akcesorium amerykańskiego giganta, Ravcore Spear ma bardziej kanciaste kształty. Widać ostre załamania obudowy, które nadają mu bardziej agresywny charakter. Wykonano go z modnego ostatnio materiału - gumopodobnego tworzywa, które jest przyjemniejsze w dotyku niż zwykły plastik. Układ drążków i przycisków jest taki sam jak w przypadku kontrolera Microsoftu. Po lewej stronie, w górnej części umieszczono drążek oraz D-Pad, a po prawej w dolnej części drugi drążek, a w górnej przyciski XYAB. Obie strony rozdzielono klawiszami TURBO i CLEAR z podświetlonym przyciskiem pomiędzy nimi oraz dwoma mniejszymi klawiszami Select i Start. Nie ma tutaj, tak jak w przypadku kontrolera Microsoftu joysticka Xbox Guide, ale są lewe i prawe bumpery i triggery.

kontroler do gier ravcore spear 3 20170610 1316508668

Ravcore Spear

Na środku z przodu kontrolera, wyprowadzono przewód, który łączy go z komputerem. Wyprowadzenie zabezpieczono miękkim tworzywem, które ma chronić kabel przed złamaniem. Cały przewód zabezpieczono oplotem z materiału, a wtyczkę USB, tak jak we wszystkich akcesoriach Ravcore, pokryto cienką warstwą złota. W zestawie ze Spear, producent dorzucił również przejściówkę z USB na microUSB. Możemy więc wykorzystać kontroler do zabawy np. w grze na telefonie. Od razu jednak zaznaczę, nie wystarczy podłączyć go do smartfonu czy tabletu, by korzystać z niego w zainstalowanych tam grach.
Na pewno można powiedzieć, że wykonanie tego pada jest dobre. Nic nie trzeszczy, nie ma źle wpasowanych elementów w obudowę... Można jedynie kręcić nosem na wykonanie niektórych przycisków, mają ostre i nierówne krawędzie. Biorąc jednak pod uwagę cenę, nie ma co oczekiwać jakości oferowanej przez kontrolery Microsoftu czy Sony. Jednak jak na to, ile musimy wydać by wejść w posiadanie tego kontrolera, z jakością jest naprawdę dobrze.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube