ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Mad Catz RAT 6

  • Opublikowano: środa, 07, grudzień 2016 06:20
  • 08 Gru

Spis treści

Myszki Mad Catz stały się sławne kilka lat temu dzięki rewolucyjnemu, jak na tamten czas pomysłowi konstrukcji, która może zmieniać swoją konfigurację. Zmyślne pokrętła rozszerzające i wydłużające obudowę zostały na tyle pozytywnie przyjęte przez graczy, że firma kontynuuje serię i co jakiś czas prezentuje nowe modele. Jednym z modeli jest RAT 6, który Wam dziś przybliżę.

Pudełko, w które zapakowano RAT 6 odbiega od standardu, jaki stosują producenci myszek dla graczy. W żaden sposób, poza oczywiście grafiką na górnej powierzchni, nie ujawnia wyglądu myszki. Nie ma żadnej przezroczystej ściany, która pokazywałaby rzeczywisty wygląd akcesorium. Nie ma też - na górnej powierzchni - wyeksponowanej jednej z głównych cech, rozdzielczości 8.200 DPI. Są tam za to opisane inne cechy związane z podświetleniem, ergonomią itp.

myszka mad catz rat 6 1 20161206 1045864987

Opakowanie myszki

W przeciwieństwie do innych myszek, w tym przypadku konstrukcję oparto na aluminiowej podstawie, na której zamontowano pozostałe elementy konstrukcji. Na pierwszy plan wybija się umieszczone mniej więcej w środku korpusu pokrętło. W rzeczywistości są to przyciski, których funkcje możemy zdefiniować. Pomiędzy głównymi przyciskami znajduje się rolka, której możemy przypisać trzy funkcjonalności: podczas przewijania do przodu, przewijania do tyłu i naciśnięcia. Za nią znajduje się mały przełącznik przegubowy, który najczęściej służy do przełączania rozdzielczości - w górę i w dół - ale tak jak w przypadku innych klawiszy, tak i tym możemy przypisać inne, wybrane przez siebie funkcje. Kolejne przyciski umieszczono na lewej krawędzi tuż obok lewego przycisku oraz na lewym boku. Tu zlokalizowano trzy przyciski, jeden bezpośrednio na bocznej ścianie (Precision Aim), a dwa na krawędzi w pobliżu wspomnianego na początku pokrętła. Przycisk umieszczony obok lewego klawisza jest specyficzny, jego funkcji nie da się zmienić. Umożliwia on przełączanie się pomiędzy załadowanymi do pamięci myszki profilami. Wybrany profil sygnalizowany jest określonym kolorem podświetlenia:
• Brak to profil ze slotu A
• Czerwony to profil ze slotu 1
• Niebieski to profil ze slotu 2
• Purpurowy to profil ze slotu 3
Lewy bok wzbogacono o podkładkę na kciuk. Jest tam sporo miejsca, palec może wygodnie spoczywać, dzięki czemu obsługa umieszczonych z tej strony przycisków jest komfortowa. Trochę gorzej wygląda z obsługą pokrętła, ale jest to tak naprawdę kwestia przyzwyczajenia.

myszka mad catz rat 6 3 20161206 1325904495

Mad Catz RAT 6

Na tylnej części korpusu nadrukowano podziałkę, która ułatwia ustawienie długości myszki. Wydzielony fragment obudowy przesuwamy naciskając umieszczoną po prawej stronie od spodu dźwignię i przesuwając go do przodu lub do tyłu. Na prowadnicy przygotowano wgłębiania, które powodują, że ta część korpusu przemieszcza się skokowo. Pod ruchomym elementem umieszczono trzpień zamykany nakrętką ze sprężyną dociskową. Na nim montowane są trzy pierścienie zmieniające wagę myszki. Montaż jest prosty i szybki.
Jak już wspomniałem, całą konstrukcję obudowy osadzono na aluminiowej podstawie. Wyposażono ją w pięć małych ślizgaczy, co może mieć wpływ na jakość ruchu myszki. Jest też coś, co mnie przyjemnie zaskoczyło - jest to pierwsza myszka, która trafiła do mnie na testy z zabezpieczonym sensorem. Specjalna okrągła naklejka chroni czujnik przed uszkodzeniem/zabrudzeniem w czasie transportu.

myszka mad catz rat 6 6 20161206 1691547688

Zdemontowane dodatkowe obciążenie myszki

Aluminiową podstawę pomalowano na czerwony kolor, natomiast plastikowe elementy wykonano w kolorze grafitowym, z niewielkimi czerwonymi dodatkami w kilku miejscach. W efekcie otrzymaliśmy myszkę, która prezentuje się elegancko, a dzięki pokrętłom, również intrygująco. Daje się zauważyć, że konstrukcja jest przemyślana a zarazem wykonana z dużą dbałością o jakość.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube