Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Mad Catz RAT 6

  • Opublikowano: środa, 07, grudzień 2016 06:20
  • 08 Gru

Spis treści

Myszki Mad Catz stały się sławne kilka lat temu dzięki rewolucyjnemu, jak na tamten czas pomysłowi konstrukcji, która może zmieniać swoją konfigurację. Zmyślne pokrętła rozszerzające i wydłużające obudowę zostały na tyle pozytywnie przyjęte przez graczy, że firma kontynuuje serię i co jakiś czas prezentuje nowe modele. Jednym z modeli jest RAT 6, który Wam dziś przybliżę.

Pudełko, w które zapakowano RAT 6 odbiega od standardu, jaki stosują producenci myszek dla graczy. W żaden sposób, poza oczywiście grafiką na górnej powierzchni, nie ujawnia wyglądu myszki. Nie ma żadnej przezroczystej ściany, która pokazywałaby rzeczywisty wygląd akcesorium. Nie ma też - na górnej powierzchni - wyeksponowanej jednej z głównych cech, rozdzielczości 8.200 DPI. Są tam za to opisane inne cechy związane z podświetleniem, ergonomią itp.

myszka mad catz rat 6 1 20161206 1045864987

Opakowanie myszki

W przeciwieństwie do innych myszek, w tym przypadku konstrukcję oparto na aluminiowej podstawie, na której zamontowano pozostałe elementy konstrukcji. Na pierwszy plan wybija się umieszczone mniej więcej w środku korpusu pokrętło. W rzeczywistości są to przyciski, których funkcje możemy zdefiniować. Pomiędzy głównymi przyciskami znajduje się rolka, której możemy przypisać trzy funkcjonalności: podczas przewijania do przodu, przewijania do tyłu i naciśnięcia. Za nią znajduje się mały przełącznik przegubowy, który najczęściej służy do przełączania rozdzielczości - w górę i w dół - ale tak jak w przypadku innych klawiszy, tak i tym możemy przypisać inne, wybrane przez siebie funkcje. Kolejne przyciski umieszczono na lewej krawędzi tuż obok lewego przycisku oraz na lewym boku. Tu zlokalizowano trzy przyciski, jeden bezpośrednio na bocznej ścianie (Precision Aim), a dwa na krawędzi w pobliżu wspomnianego na początku pokrętła. Przycisk umieszczony obok lewego klawisza jest specyficzny, jego funkcji nie da się zmienić. Umożliwia on przełączanie się pomiędzy załadowanymi do pamięci myszki profilami. Wybrany profil sygnalizowany jest określonym kolorem podświetlenia:
• Brak to profil ze slotu A
• Czerwony to profil ze slotu 1
• Niebieski to profil ze slotu 2
• Purpurowy to profil ze slotu 3
Lewy bok wzbogacono o podkładkę na kciuk. Jest tam sporo miejsca, palec może wygodnie spoczywać, dzięki czemu obsługa umieszczonych z tej strony przycisków jest komfortowa. Trochę gorzej wygląda z obsługą pokrętła, ale jest to tak naprawdę kwestia przyzwyczajenia.

myszka mad catz rat 6 3 20161206 1325904495

Mad Catz RAT 6

Na tylnej części korpusu nadrukowano podziałkę, która ułatwia ustawienie długości myszki. Wydzielony fragment obudowy przesuwamy naciskając umieszczoną po prawej stronie od spodu dźwignię i przesuwając go do przodu lub do tyłu. Na prowadnicy przygotowano wgłębiania, które powodują, że ta część korpusu przemieszcza się skokowo. Pod ruchomym elementem umieszczono trzpień zamykany nakrętką ze sprężyną dociskową. Na nim montowane są trzy pierścienie zmieniające wagę myszki. Montaż jest prosty i szybki.
Jak już wspomniałem, całą konstrukcję obudowy osadzono na aluminiowej podstawie. Wyposażono ją w pięć małych ślizgaczy, co może mieć wpływ na jakość ruchu myszki. Jest też coś, co mnie przyjemnie zaskoczyło - jest to pierwsza myszka, która trafiła do mnie na testy z zabezpieczonym sensorem. Specjalna okrągła naklejka chroni czujnik przed uszkodzeniem/zabrudzeniem w czasie transportu.

myszka mad catz rat 6 6 20161206 1691547688

Zdemontowane dodatkowe obciążenie myszki

Aluminiową podstawę pomalowano na czerwony kolor, natomiast plastikowe elementy wykonano w kolorze grafitowym, z niewielkimi czerwonymi dodatkami w kilku miejscach. W efekcie otrzymaliśmy myszkę, która prezentuje się elegancko, a dzięki pokrętłom, również intrygująco. Daje się zauważyć, że konstrukcja jest przemyślana a zarazem wykonana z dużą dbałością o jakość.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube