ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Easars Spotter

  • Opublikowano: środa, 02, listopad 2016 06:22
  • 02 Lis

Spis treści

World4Gamers to nowa, a nawet bardzo nowa, bo istnieje dopiero od kilku tygodni, marka która zadebiutowała na naszym rynku. Firma chce zaproponować polskim graczom akcesoria firmy Easars, a ja chcę je przetestować i opowiedzieć Wam o nich parę słów. Opowiedziałem Wam już o klawiaturze Flare, a teraz nadszedł czas na kilka słów o myszce Spotter.

Zanim jednak przejdę do gryzonia, dwa słowa na temat nowego na polskim rynku producenta. Tak jak większość produkowanych dziś akcesoriów i urządzeń komputerowych, produkty Easars produkowane są w fabryce w Azji. Projekty przygotowywane są jednak w Niemczech (we współpracy ze specjalistami z Hong Kongu i Tajwanu), a dokładniej w Hamburgu, gdzie znajduje się siedziba firmy. Najważniejsze jednak, że firma od wielu już lat przygotowuje akcesoria pod kątem gamingu, ma więc sporo doświadczenia, które łatwo zauważyć w produktach sygnowanych marką Easars. Tak jak inne czołowe firmy tej branży, tak i ta od dłuższego czasu współpracuje też z wieloma graczami e-sportowymi.

mysz easars spotter 8 20161030 1387112356

Easars Spotter

Po tym wstępie sprawdźmy jak wieloletnie doświadczenie przekłada się na produkty takie jak Easars Spotter. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to mysz dedykowana osobom praworęcznym, wskazują na to umieszczone na lewym boku dodatkowe przyciski. Umieszczono je na boku pod osłoną głównego przycisku dzięki czemu nie grozi im przypadkowe naciśnięcie w czasie gry. Są one przesunięte trochę do przodu, względem osi środkowej myszki, w efekcie czego są one w dobrym położeniu dla kciuka. Przedni przycisk znajduje się bezpośrednio pod tym najważniejszym naszym palcem, podczas gdy drugi jest osiągalny po jego zgięciu. Nie grozi nam więc nieświadome naciśnięcie tego klawisza.

mysz easars spotter 2 20161030 2077493941

Bok myszki z widocznymi dodatkowymi przyciskami i dodatkowymi wstawkami gumowymi

Cała konstrukcja, jak na akcesoria dla graczy przystało, ma drapieżny wygląd. Ostre krawędzie idą w parze z załamaniami obudowy. Wykonano ją z gumopodobnego tworzywa na górze oraz gumowych, jaśniejszych wstawek na bokach. Całość oparto na szkielecie wykonanym z gładkiego, błyszczącego plastiku. Pomiędzy głównymi przyciskami umieszczono rolkę z gumowym, karbowanym paskiem na obwodzie. Zapewnia on dobre oparcie dla palca, a skokowo obracająca się rolka dodatkowo ułatwia panowanie nad przewijaniem. Za rolką umieszczono dwa przyciski, a na grzbiecie logo. Cała konstrukcja jest podświetlana od spodu, światło wydobywa się również z przodu i z tyłu poprzez specjalnie maskownice nadające myszce groźnego, bojowego charakteru. Obudowa ma niestety sporo szczelin - niektóre są efektowne, ale część z nich jest na tyle wąska, że oczyszczenie ich z zanieczyszczeń może być kłopotliwe. A na pewno po dłuższym użytkowaniu zaczną się tam gromadzić.
Przewód wykonano tak jak należy - w sztywnym oplocie z materiału i z pozłacaną końcówką. Wyprowadzono go ze środka myszki zabezpieczając wyjście odpowiednim wzmocnieniem.

mysz easars spotter 3 20161030 1474557842

Wyprowadzenie przewodu

Mysz wyposażono w czujnik optyczny, który umieszczono z boki osi. Odpowiedni poślizg zapewniają dwa duże ślizgacze - z przodu i z tyłu. Niestety, nie ma dodatkowych ślizgaczy w komplecie z myszką. Z drugiej strony może to i dobrze, bo oznacza to, że są one solidne (albo producent oszczędzał na kosztach). A przynajmniej mam taką nadzieję. Na spodzie przygotowano również schowek na ciężarki. Niestety, jest to najsłabszy jak na razie element myszki. Ciężarkami jest pięć metalowych krążków układanych pionowo w specjalnie przygotowanych szczelinach. Producent "zapomniał" jednak oznaczyć odważniki wagą, dlatego nie wiadomo ile każdy z nich waży. Dodatkowo, ponieważ montowane są pionowo i na wcisk, wyjęcie ich wymaga potrząsania myszką, co nie jest zbyt profesjonalne. Zabrakło tu chyba projektantowi odrobiny wyobraźni - można było np. zastosować jakieś tasiemki, których pociągnięcie wyciągałoby krążki.

mysz easars spotter 5 20161030 1685602326

Drugi bok myszki

Mysz ma spory rozmiar, od razu widać, że dedykowana jest graczom o solidnych dłoniach. Pękata konstrukcja ma sporo "zdobień", które łamią prostotę mysiej konstrukcji, są też jednak miejsca, które zasiedli kurz. Utrzymanie estetyki tego akcesoria, zwłaszcza osobom, które nie ograniczają się do "małego co nie co" podczas pracy z komputerem może być kłopotliwe. Niemniej, pod kątem konstrukcji Spotter na pewno prezentuje się ciekawie.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube