Lenovo IdeaPad 720

Elegancki notebook w średniej cenie

Więcej...

Genesis Xenon 400

Sprawna mysz to podstawa

Więcej...

ROG Strix Fusion Wireless

Wysoka jakość i dobre brzmienie

Więcej...

Cooler Master MasterBox Lite 5

Prosta ale elegancka

Więcej...

Fury Thunderjet Gaming Combo Set

3 w 1 czyli wygodny pakiet dla gracza

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Easars Spotter

  • Opublikowano: środa, 02, listopad 2016 06:22
  • 02 Lis

Spis treści

World4Gamers to nowa, a nawet bardzo nowa, bo istnieje dopiero od kilku tygodni, marka która zadebiutowała na naszym rynku. Firma chce zaproponować polskim graczom akcesoria firmy Easars, a ja chcę je przetestować i opowiedzieć Wam o nich parę słów. Opowiedziałem Wam już o klawiaturze Flare, a teraz nadszedł czas na kilka słów o myszce Spotter.

Zanim jednak przejdę do gryzonia, dwa słowa na temat nowego na polskim rynku producenta. Tak jak większość produkowanych dziś akcesoriów i urządzeń komputerowych, produkty Easars produkowane są w fabryce w Azji. Projekty przygotowywane są jednak w Niemczech (we współpracy ze specjalistami z Hong Kongu i Tajwanu), a dokładniej w Hamburgu, gdzie znajduje się siedziba firmy. Najważniejsze jednak, że firma od wielu już lat przygotowuje akcesoria pod kątem gamingu, ma więc sporo doświadczenia, które łatwo zauważyć w produktach sygnowanych marką Easars. Tak jak inne czołowe firmy tej branży, tak i ta od dłuższego czasu współpracuje też z wieloma graczami e-sportowymi.

mysz easars spotter 8 20161030 1387112356

Easars Spotter

Po tym wstępie sprawdźmy jak wieloletnie doświadczenie przekłada się na produkty takie jak Easars Spotter. Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to mysz dedykowana osobom praworęcznym, wskazują na to umieszczone na lewym boku dodatkowe przyciski. Umieszczono je na boku pod osłoną głównego przycisku dzięki czemu nie grozi im przypadkowe naciśnięcie w czasie gry. Są one przesunięte trochę do przodu, względem osi środkowej myszki, w efekcie czego są one w dobrym położeniu dla kciuka. Przedni przycisk znajduje się bezpośrednio pod tym najważniejszym naszym palcem, podczas gdy drugi jest osiągalny po jego zgięciu. Nie grozi nam więc nieświadome naciśnięcie tego klawisza.

mysz easars spotter 2 20161030 2077493941

Bok myszki z widocznymi dodatkowymi przyciskami i dodatkowymi wstawkami gumowymi

Cała konstrukcja, jak na akcesoria dla graczy przystało, ma drapieżny wygląd. Ostre krawędzie idą w parze z załamaniami obudowy. Wykonano ją z gumopodobnego tworzywa na górze oraz gumowych, jaśniejszych wstawek na bokach. Całość oparto na szkielecie wykonanym z gładkiego, błyszczącego plastiku. Pomiędzy głównymi przyciskami umieszczono rolkę z gumowym, karbowanym paskiem na obwodzie. Zapewnia on dobre oparcie dla palca, a skokowo obracająca się rolka dodatkowo ułatwia panowanie nad przewijaniem. Za rolką umieszczono dwa przyciski, a na grzbiecie logo. Cała konstrukcja jest podświetlana od spodu, światło wydobywa się również z przodu i z tyłu poprzez specjalnie maskownice nadające myszce groźnego, bojowego charakteru. Obudowa ma niestety sporo szczelin - niektóre są efektowne, ale część z nich jest na tyle wąska, że oczyszczenie ich z zanieczyszczeń może być kłopotliwe. A na pewno po dłuższym użytkowaniu zaczną się tam gromadzić.
Przewód wykonano tak jak należy - w sztywnym oplocie z materiału i z pozłacaną końcówką. Wyprowadzono go ze środka myszki zabezpieczając wyjście odpowiednim wzmocnieniem.

mysz easars spotter 3 20161030 1474557842

Wyprowadzenie przewodu

Mysz wyposażono w czujnik optyczny, który umieszczono z boki osi. Odpowiedni poślizg zapewniają dwa duże ślizgacze - z przodu i z tyłu. Niestety, nie ma dodatkowych ślizgaczy w komplecie z myszką. Z drugiej strony może to i dobrze, bo oznacza to, że są one solidne (albo producent oszczędzał na kosztach). A przynajmniej mam taką nadzieję. Na spodzie przygotowano również schowek na ciężarki. Niestety, jest to najsłabszy jak na razie element myszki. Ciężarkami jest pięć metalowych krążków układanych pionowo w specjalnie przygotowanych szczelinach. Producent "zapomniał" jednak oznaczyć odważniki wagą, dlatego nie wiadomo ile każdy z nich waży. Dodatkowo, ponieważ montowane są pionowo i na wcisk, wyjęcie ich wymaga potrząsania myszką, co nie jest zbyt profesjonalne. Zabrakło tu chyba projektantowi odrobiny wyobraźni - można było np. zastosować jakieś tasiemki, których pociągnięcie wyciągałoby krążki.

mysz easars spotter 5 20161030 1685602326

Drugi bok myszki

Mysz ma spory rozmiar, od razu widać, że dedykowana jest graczom o solidnych dłoniach. Pękata konstrukcja ma sporo "zdobień", które łamią prostotę mysiej konstrukcji, są też jednak miejsca, które zasiedli kurz. Utrzymanie estetyki tego akcesoria, zwłaszcza osobom, które nie ograniczają się do "małego co nie co" podczas pracy z komputerem może być kłopotliwe. Niemniej, pod kątem konstrukcji Spotter na pewno prezentuje się ciekawie.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube