foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
foto1
Kolejna recenzja - Mio C560
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Ourea FPS to jeden z najnowszych produktów firmy Gamdias dedykowanych graczom. Nie jest to żadna zaawansowana konstrukcja, która przyciągnęłaby do siebie zawodowych graczy. Czasami jednak w prostocie tkwi siła. Czy taką siłę znalazłem w tym modelu? Zdradzam Wam w poniższej recenzji.

Prostota Ourea przejawia się już na dzień dobry w momencie gdy bierzemy myszkę do ręki. W przeciwieństwie do innych akcesoriów dla graczy ta nie posiada żadnego dużego opakowania, żadnej krzykliwej grafiki. Wielu z Was przeszłoby obok tego pudełka myśląc, że jest to mysz dla użytkowników biurowych. Jest ono niewiele większe od umieszczonej w środku myszki. Oczywiście producent umieścił na górnej powierzchni zdjęcie przedstawiające myszkę, ale wcale po nim nie widać, że jest to akcesorium dla miłośników gier komputerowych. Dopiero bliższe przyjrzenie się spowoduje, że umieszczone tam szczegóły staną się widoczne. Podświetlenie, możliwość zmiany wagi, zmiana rozdzielczości... jednak najważniejszym elementem jest umieszczony obok nazwy trzyliterowy wyraz: FPS. First Personal Shooter - to jednoznacznie identyfikuje do czego, a raczej do jakiego gatunku gier, ta mysz jest przeznaczona.

myszka gamdias qurea fps 1 20160802 1218366270

Pudełko z myszką w środku

Konstrukcja

Po wyjęciu z opakowania Qurea wcale nie wygląda jak mysz dla graczy. Ma prostą, podłużną i symetryczną konstrukcję, którą wyposażono w niewiele dodatkowych przycisków. Oprócz głównych: lewego i prawego oraz umieszczonej pomiędzy nimi rolki przewijania, na lewej i prawej krawędzi umieszczono dodatkowe dwa przyciski. No i jest jeszcze umieszczony za rolką przycisk do zmiany rozdzielczości. Wszystkie dodatkowe przyciski (czyli trzy) wykonano jako srebrne. Kolorystycznie wygląda to ciekawie, bo czerń i srebro zawsze bardzo dobrze komponują się ze sobą.

myszka gamdias qurea fps 2 20160802 1408626238

Tak prezentuje się Qurea FPS po wyjęciu z opakowania

Cały przód i cały tył spodniej części myszki wyposażono w duże ślizgacze. Ten z przodu jest zdecydowanie mniejszy, co ma sens, bo główny nacisk dłoni kładzie się zawsze na tylną część korpusu - to tam opiera się nadgarstek. Czujnik położenia kursora umieszczony jest w osi myszki. Za nim znajduje się okrągły schowek, w którym umieszczono cztery odważniki ważące po 5g każdy.
Przewód niestety nie spodoba się graczom. Jest to zwykły sznur, w otulinie z tworzywa. Niestety, nie zakończono go pozłacanym wtykiem, ale to chyba brak oplotu materiałowego najbardziej zawiedzie miłośników gier i dobrego wyposażenia.

myszka gamdias qurea fps 4 20160802 1717428408

Przyciski główne i rolka przewijania z umieszczonym za nią przyciskiem zmiany rozdzielczości

Materiał, z którego wykonano Qurea to tworzywo, które w górnej części pokryto cienką warstwą gumopodobną. Zapewnia ona przyjemny dotyk dlatego szkoda, że tego samego materiału nie umieszczono na bokach myszki. Tam zastosowano gładki, śliski plastik, w którym co prawda wykonano specjalne wyprofilowanie pozwalające na oparcie palców i wzmocnienie uchwytu, ale w feworze kilkugodzinnej walki przy spoconych dłoniach, może być kłopot z pewnym chwytem. Z kolei rolkę przewijania wykończono na obwodzie miękką gumą, która zdecydowanie poprawia kontrolę nad nią. Zwłaszcza, że podczas kręcenia stawia ona opór - wyraźnie są wyczuwalne skoki.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube