Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Gamdias Ourea FPS Optical Gaming Mouse

  • Opublikowano: środa, 03, sierpień 2016 06:36
  • 03 Sie

Ourea FPS to jeden z najnowszych produktów firmy Gamdias dedykowanych graczom. Nie jest to żadna zaawansowana konstrukcja, która przyciągnęłaby do siebie zawodowych graczy. Czasami jednak w prostocie tkwi siła. Czy taką siłę znalazłem w tym modelu? Zdradzam Wam w poniższej recenzji.

Prostota Ourea przejawia się już na dzień dobry w momencie gdy bierzemy myszkę do ręki. W przeciwieństwie do innych akcesoriów dla graczy ta nie posiada żadnego dużego opakowania, żadnej krzykliwej grafiki. Wielu z Was przeszłoby obok tego pudełka myśląc, że jest to mysz dla użytkowników biurowych. Jest ono niewiele większe od umieszczonej w środku myszki. Oczywiście producent umieścił na górnej powierzchni zdjęcie przedstawiające myszkę, ale wcale po nim nie widać, że jest to akcesorium dla miłośników gier komputerowych. Dopiero bliższe przyjrzenie się spowoduje, że umieszczone tam szczegóły staną się widoczne. Podświetlenie, możliwość zmiany wagi, zmiana rozdzielczości... jednak najważniejszym elementem jest umieszczony obok nazwy trzyliterowy wyraz: FPS. First Personal Shooter - to jednoznacznie identyfikuje do czego, a raczej do jakiego gatunku gier, ta mysz jest przeznaczona.

myszka gamdias qurea fps 1 20160802 1218366270

Pudełko z myszką w środku

Konstrukcja

Po wyjęciu z opakowania Qurea wcale nie wygląda jak mysz dla graczy. Ma prostą, podłużną i symetryczną konstrukcję, którą wyposażono w niewiele dodatkowych przycisków. Oprócz głównych: lewego i prawego oraz umieszczonej pomiędzy nimi rolki przewijania, na lewej i prawej krawędzi umieszczono dodatkowe dwa przyciski. No i jest jeszcze umieszczony za rolką przycisk do zmiany rozdzielczości. Wszystkie dodatkowe przyciski (czyli trzy) wykonano jako srebrne. Kolorystycznie wygląda to ciekawie, bo czerń i srebro zawsze bardzo dobrze komponują się ze sobą.

myszka gamdias qurea fps 2 20160802 1408626238

Tak prezentuje się Qurea FPS po wyjęciu z opakowania

Cały przód i cały tył spodniej części myszki wyposażono w duże ślizgacze. Ten z przodu jest zdecydowanie mniejszy, co ma sens, bo główny nacisk dłoni kładzie się zawsze na tylną część korpusu - to tam opiera się nadgarstek. Czujnik położenia kursora umieszczony jest w osi myszki. Za nim znajduje się okrągły schowek, w którym umieszczono cztery odważniki ważące po 5g każdy.
Przewód niestety nie spodoba się graczom. Jest to zwykły sznur, w otulinie z tworzywa. Niestety, nie zakończono go pozłacanym wtykiem, ale to chyba brak oplotu materiałowego najbardziej zawiedzie miłośników gier i dobrego wyposażenia.

myszka gamdias qurea fps 4 20160802 1717428408

Przyciski główne i rolka przewijania z umieszczonym za nią przyciskiem zmiany rozdzielczości

Materiał, z którego wykonano Qurea to tworzywo, które w górnej części pokryto cienką warstwą gumopodobną. Zapewnia ona przyjemny dotyk dlatego szkoda, że tego samego materiału nie umieszczono na bokach myszki. Tam zastosowano gładki, śliski plastik, w którym co prawda wykonano specjalne wyprofilowanie pozwalające na oparcie palców i wzmocnienie uchwytu, ale w feworze kilkugodzinnej walki przy spoconych dłoniach, może być kłopot z pewnym chwytem. Z kolei rolkę przewijania wykończono na obwodzie miękką gumą, która zdecydowanie poprawia kontrolę nad nią. Zwłaszcza, że podczas kręcenia stawia ona opór - wyraźnie są wyczuwalne skoki.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube