foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Kiedyś największą grupą graczy byli posiadacze komputerów stacjonarnych. Potem pojawiły się konsole i z biegiem czasu stosunek grających w gry na PC i konsolach uległ dość znacznej zmianie. Zaletą tych ostatnich (poza brakiem konieczności częstych upgradów, które trzeba robić w przypadku komputerów) jest prosty system sterowania. Przygotowane specjalnie z myślą o konsolach kontrolery szybko przekonały do siebie graczy. Na tyle szybko i skutecznie, że pojawiły się modele dostosowane do współpracy z komputerami stacjonarnymi. Jednym z nich jest PV58, kontroler oferowany przez Natec Genesis.

Kontroler zapakowano w prostokątne pudełko, nie wyróżniające się niczym szczególnym. Nie licząc oczywiście tego, że umieszczono na nim grafiki prezentujące akcesorium podobne wyglądem do kontrolerów Sony i Microsoftu, wykorzystywanych przy konsolach tych firm. Oprócz grafik tradycyjnie umieszczono tam główne cechy urządzenia. Szybko więc możemy się dowiedzieć, że PV58 jest kontrolerem bezprzewodowym wyposażonym w dwa analogowe joysticki, i że może pracować w zasięgu 10 metrów od komputera. Czy tak będzie? Zaraz się o tym przekonacie, wcześniej jednak kilka słów na temat budowy tego akcesoria.

kontroler do gier natec genesis pv58 1 20160528 1346750112

Kontroler jeszcze w pudełku

Konstrukcja

Trudno jest opisać kształt kontrolera, który zaprojektowany został do współpracy z konsolami. Najlepiej jego wygląd przedstawią zdjęcia, które zamieściłem w niniejszym tekście, dlatego pominę słowne wygibasy próbujące opisać to akcesorium. Dodam tylko, że PV58 sprawia wrażenie trochę mniejszego od "standardowego" kontrolera, który możemy spotkać w pudełku z PS4 czy Xbox One. Ale jest to tylko wrażenie wynikające z innych wykończeń i mniej obłych kształtów. Rozmiary są takie same. Oczywiście jak na kontroler wzorowany na akcesoriach konsolowych, produkt Natec-a ma wyprofilowane uchwyty do trzymania w dwóch dłoniach. Jednak mniejszy rozmiar wcale nie wymusił innego ułożenia przycisków i drążków. Lewy umieszczony jest w lewym górnym rogu, natomiast drugi zamontowano poniżej w prawym dolnym rogu. Oba joysticki oprócz przenoszenia ruchu w zakresie 360 stopni, służą również jako przyciski. Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie przyciski umieszczone na górnej powierzchni kontrolera umieszczono w dwóch rzędach. W górnym jak już napisałem znajduje się joystick analogowy, obok którego umieszczono przyciski select i start pomiędzy którymi zainstalowano klawisz nawiązywania połączenia. Z prawej strony umieszczono cztery przyciski umieszczone na planie krzyża - odpowiedniki X, Y, A, B w kontrolerze do Xbox-a. Z kolei w dolnym rzędzie znajduje się pad kierunkowy (D-Pad) i wspomniany już joystick analogowy.

kontroler do gier natec genesis pv58 10 20160528 1581322581

Układ przycisków na kontrolerze

Nad przyciskami znajdują się cztery diody sygnalizacyjne. I to jest coś co odróżnia PV58 od takiego samego akcesorium Microsoftu. Z kolei z przodu umieszczono dwie pary przycisków: boczne i spusty, które też nazywane są triggerami i bumperami. Pomiędzy nimi, na środku umieszczono gniazdo microUSB. Służy ono do podłączenia przewodu, który będzie ładował wbudowany akumulator. Od razu powiem, że nie ma możliwości jego wymiany bez rozkręcania konstrukcji.

kontroler do gier natec genesis pv58 8 20160528 1812508328

Przyciski z przodu kontrolera oraz port ładowania akumulatora

Obudowę wykonano z miękkiego w dotyku tworzywa, bardzo popularnego ostatnio wśród producentów akcesoriów dla graczy. Być może zainteresuje Was, że obudowa jest skręcana. Układ przycisków, jak już wspominałem, jest taki sam jak w przypadku kontrolera Microsoft Wireless Controller dla konsoli Xbox czy peceta.
W komplecie PV58 dostajemy mikronadajnik radiowy (USB), nie ma jednak żadnej płytki ze sterownikami. Również na stronie producenta nie znalazłem żadnego oprogramowania, które byłoby dedykowane do współpracy z kontrolerem.

Komentarze   

# Antek 2020-05-15 07:07
Nie z wszystkim się mogę zgodzić co tu napisane. Przede wszystkim kontroler nie działa przewodowo, a jedynie się ładuje po podłączeniu do USB przez kabel. Natomiast można odnieść wrażenie, że działa przewodowo gdyż podczas podłączenia kabla uruchamia się pad i łączy automatycznie z odbiornikiem bluetooth. Wystarczy wyjąć odbiornik by to sprawdzić. Może chodziło o to że da się go używać podczas ładowania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Antek 2020-05-15 07:09
Druga rzecz, że nie miałem żadnych problemów z utratą ustawień kontrolera przy przełączaniu między okienkami Windowsa. Wszystkie ustawienia klawiszy przecież zapisane są w grze. Akumulator w nowym kontrolerze w pełni naładowany starczył mi na około 8 godzin gry. Zasięg bluetooth u mnie jest mniejszy niż w myszce czy klawiaturze bezprzewodowej. Przy około 8 metrach plus ściana nie było zasięgu. Po dodaniu przedłużki USB można było grać bez problemu. W dosyć drogich słuchawkach nausznych zasięg miałem podobny ale po dolutowaniu miedzianego drutu, do odbiornika bluetooth USB jako antenę, zasięg zwiększył się znacznie. Może i tu dałoby się tak zmodyfikować odbiornik.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Antek 2020-05-15 07:11
Łączenie z komputerem jest bardzo proste i błyskawiczne. Wystarczy nacisnąć przycisk łączenia na kontrolerze. Żałuję jednak że nie ma możliwości sparowania gamepada z konkretnym komputerem (czy odniornikiem BT) ponieważ przy dwóch padach tej samej firmy zdarza się, że po odłożeniu na kilka minut wyłączą się i przy ponownym łączeniu przechwytuje go pierwszy lub drugi komputer.
Nie udało mi się połączyć pada z laptopem przez wbudowany bluetooth, konieczny jest dołączony odbiornik. To jednak może być zaleta gdyż jeśli złapie niewłaściwego pada wystarczy wyjąć go z komputera.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Antek 2020-05-15 07:12
Jako że jest to mój pierwszy gamepad w życiu to nie jestem w stanie ocenić działania przycisków. Mogę jednak potwierdzić, że granie na padzie jest wygodniejsze niż na klawiaturze plus myszce. I po dwóch godzinach grania byłem przekonany że to był dobry zakup. Szkoda, że tak długo zwlekałem.
Wibracji na szczęście nie uświadczyłem, może to zasługa gier w które póki co grałem.
Dla porównania kupiłem jeszcze gamepad tej samej firmy PV65 i musze przyznać że ten "plejstejszonow y" bardziej mi się podoba. Ma wyłącznik na dole co zdecydowanie ułatwia parowanie dwóch padów na dwóch komputerach. Światełko nie świeci po oczach bo jest na dole. I przede wszystkim lepiej się go trzyma. Nawet układ joystików wydaje mi się lepszy w PV65. Reszta działa podobnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Michał 2020-08-05 15:58
Do wibracji potrzebujesz ściągnąć sterowniki ze strony genesis
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Patryk 2020-12-13 18:23
Witam a jest możliwość jakoś skonfigurować z xbox one s
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Max 2020-12-16 11:30
Czy da się podłączyć dwa do jednego komputera.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Mike 2021-02-19 20:42
Dobre pytanie, mam dokładnie takie samo pytanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2021-02-21 09:02
Da się
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# tete 2022-01-05 08:23
nie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# Jakub 2021-07-26 14:11
Cześć, orientuje się ktoś, jaka jest maksymalna wartość natężenie prądu podczas ładowania gamepada? Posiadam ładowarkę 5A do xiaomi redmi 4X, ale obawiam się, że taki prąd może ubić urządzenie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube