foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Logitech Proteus Spectrum to jedna z nowszych myszek dla graczy, które trafiły na rynek w ostatnim czasie i jednocześnie jest to nowa wersja myszki Proteus Core, którą przybliżyłem Wam we wrześniu ubiegłego roku. Producent zachwala to akcesorium pisząc, że wyposażono je w "najlepszy sensor na rynku". Czujnik to ważny element, ale gracze wiedzą, że nie tylko on się liczy. Czytając poniższy tekst dowiecie się jak sprawują się inne elementy oraz wszystkie razem jako G502 - Proteus Spectrum. I oczywiście nie zabraknie porównania z wersją Core.

Gryzonia, którego w naszym języku możemy nazywać Widmem odmieńca, zapakowano w niebiesko-czarne pudełko. W przeciwieństwie do innych producentów sprzętu dla graczy, Logitech nie zastosował tu krzykliwych barw przyciągających wzrok. Nie m też możliwości obejrzenia myszki bez otwarcia pudełka i wyjęcia z niego gryzonia. Nie zastosowano tu tak popularnego ostatnio "ukrywania" myszki za przezroczystą osłoną, która odkrywa przynajmniej część jej tajemnic. Decydując się na zakup G502 musimy się opierać tylko na grafice z przedniej części pudełka i umieszczonej z tyłu specyfikacji. I ewentualnie recenzji znalezionych w sieci lub pismach branżowych.

mysz logitech proteus spectrum g502 1 20160227 1021522996

Myszka jeszcze zapakowana

Konstrukcja

W środku oprócz głównego bohatera niniejszego tekstu i papierowej dokumentacji znajduje się mały sześciokątny pojemnik, w którym umieszczono pięć odważników o wadze 3.6g każdy. Taki sam pojemnik i takie same odważniki miała wersja poprzedzająca Proteusa. Nic się więc tu nie zmieniło. Podobnie rzecz wygląda z konstrukcja myszki. To chyba jednak nie dziwi biorąc pod uwagę, że jest to nowsza wersja obecnej już na rynku myszki. Być może jednak znajdą się osoby, które nie miały wcześniej do czynienia z Proteus Core, dlatego opiszę jej konstrukcję. Ponieważ jednak jestem osobą z natury leniwą, skopiowałem opis wyglądu myszki z recenzji wcześniejszej wersji G502.

mysz logitech proteus spectrum g502 3 20160227 1944721849

Myszka i zestaw ciężarków

Proteus jak większość dzisiejszych myszek, w miejscach gdzie dotyka ją nasza dłoń wykonana jest z gumopodobnego tworzywa -miękkiego i przyjemnego w dotyku. Pozostałe elementy - przód, boczne przyciski, przyciski zmiany rozdzielczości itp. wykonane zostały z błyszczącego, twardego plastiku. Na uwagę zasługują wyprofilowane boki, które pokryto karbowanym tworzywem. Dzięki temu mamy zapewniony solidny i pewnych chwyt nawet przy długiej zabawie.
Czarną barwę tworzywa złamano w kilku miejscach jaśniejszymi przebarwieniami - rolki, podświetlanego diodami elementu z boku myszki i oczywiście logo gamingowej serii Logitecha. Pod kciukiem znajduje się wypolerowany fragment, który wyznacza pokrywę schowka, w którym możemy umieścić ciężarki. Schowek zamykany jest na magnes - i to działa. Nie ma żadnego zatrzasku, a mimo to w ciągu kilku godzin gry ani razu nie miałem problemu z otwierającym się miejscem na obciążniki.
Innym ciekawym miejscem jest wyprofilowanie na kciuk. Pomijam to, że wskazuje ono jednoznacznie na dedykowanie tego akcesoria osobom praworęcznym. Ważne natomiast, że nasz najbardziej chwytny palec - specyficzny dla naczelnych - wygodnie spoczywa w łożysku, które dla niego przygotowano, a którego częścią jest wspomniana pokrywka schowka na ciężarki. W zasięgu kciuka znajdują się trzy przyciski, przy pomocy których możemy realizować różne funkcje. Są one zlokalizowane w takich miejscach, by kciuk bez problemów mógł do nich sięgnąć. I faktycznie sięga. Przynajmniej mój.

mysz logitech proteus spectrum g502 6 20160227 2003910113

Logitech Proteus Spectrum

Oprócz tych trzech przycisków mamy jeszcze dwa dodatkowe klawisze umieszczone na zewnętrznej krawędzi lewego przycisku myszki. Pomiędzy głównymi przyciskami umieszczono rolkę oraz dwa dodatkowe przyciski. Jeden z nich zmienia tryb pracy kółka, drugi zmienia rozdzielczość. Jeśli chodzi o rolkę, to może ona kręcić się luźno - jednym ruchem palca możemy wprowadzić ją w szybki obrót (naprawdę szybki, musi minąć ładnych kilka sekund zanim samo się zatrzyma) - albo też może kręcić się z charakterystycznymi skokami. W celu ułatwienia obsługi na jej obwodzie umieszczono specjalne karby. Rolka działa również jak przycisk przy przechyleniu na bok. Jak więc widać mamy jedenaście różnych możliwości uruchomienia przypisanych do myszki funkcji. Jest jednak pewna wada całej konstrukcji - pomiędzy przyciskami są szczeliny, w których prędzej czy później będą zbierać się zanieczyszczenia.
Na spodzie Proteusa zaopatrzono w sześć różnej wielkości ślizgaczy. W zasadzie tam gdzie można było je umieścić, tam je umieszczono. Czujnik położenia kursora zlokalizowano w środku. Po podniesieniu pokrywki schowka stanowi on odizolowaną wyspę w gnieździe odważników. Co ciekawe, miejsce na ciężarki przygotowano w taki sposób, że możemy je umieścić w różnych kombinacjach, dzięki czemu możemy dość precyzyjnie zbalansować myszkę.
Jak na sportową mysz przystało, tak i tę wyposażono w dobrze zabezpieczony sznur. Giętki, w oplocie z materiału, pozwoli na swobodne ruchy gryzoniem. Wyprowadzenie przewodu jest zabezpieczone na dwa sposoby - odpowiednim wyprofilowaniem obudowy oraz specjalnym gumowym wzmocnieniem przewodu. Wtyk USB jest oczywiście pozłacany.
Wizualnie Proteus prezentuje się ciekawie. Elegancko, a jednocześnie trochę drapieżnie. Rysu drapieżności nadają mu ostre wykończenia przycisków i przodu myszki. Wszystko w tym akcesorium świadczy o wysokiej jakości wykonania. Szkoda tylko, że producent nie załączył w zestawie kompletu zapasowych ślizgaczy.

 mysz logitech proteus spectrum g502 5 20160227 2091698954 mysz logitech proteus core g502 12 20150901 1384405769 
 Logitech Proteus Spectrum  Logitech Proteus Core

Jedyną różnicą w porównaniu do poprzednika jest wyeliminowanie niebieskich elementów, które występowały w wersji Core - na klapce zakrywającej gniazdo odważników oraz w samym gnieździe. Spectrum jest myszką w całości czarną. W różnych odcieniach, ale czarną.

Komentarze   

# Barej 2017-02-03 09:41
Fajny artykuł, wygląda zachęcająco. Zresztą poszperałem w sieci i znalazłem ją w niezłej promocji tutaj: [link usunięty przez administratora]

Admin: nie umieszczamy linków bez zgody redakcji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube