foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Kiedy firma Ravcore debiutowała na polskim rynku wprowadziła do sklepów kilka produktów: myszkę Tempest, klawiatury Hurricane i Blade oraz słuchawki Zen. Bardzo szybko dołączyła do nich kolejna myszka Cyclone, którą Wam dziś przedstawiam.

Ci, którzy czytali moją recenzje myszki Tempest wiedzą, że nie zyskała mojej przychylności. Oczywiście ma ona swoje zalety, jednak w ostatecznym rozrachunku więcej było minusów niż plusów. Z drugiej strony, jak na myszkę dedykowaną graczom, w porównaniu do Cyclone ma dość prostą konstrukcję. Mysz, o której dziś Wam opowiem, ma trochę więcej do zaoferowania. Ma to odzwierciedlenie również w nazwach gryzoni (być może zwróciliście już na to uwagę): Tempest - burza, Cyclone - cyklon. Ten ostatni jest bardziej gwałtowny, bardziej niszczycielski. Czy taka będzie ta mysz?
Na pewno nie pod kątem opakowania. Wykorzystano tu ten sam wzór pudełka, zmieniając tylko zdjęcie myszki i jej nazwę. Główne cechy, a więc czujnik AVAGO 9800 i maksymalna rozdzielczość czujnika 8200 DPI pozostały bez zmian. Zmieniła się tylko trzecia cecha - w przypadku Tempest firma stawiała na programowalność klawiszy, a w tym przypadku zostały podkreślone funkcje makr.

mysz ravcore cyclone 2 20160207 1915332988

Opakowanie myszki Ravcore Cyclone

Badania konstrukcyjne

Bardziej znaczące różnice występują w konstrukcji gryzonia. O ile Tempest jest myszką, którą z powodzeniem mogą się posługiwać zarówno osoby praworęczne, jak i leworęczne, o tyle Cyclone jest przygotowana do komfortowej obsługi, tylko przez tych pierwszych. Świadczy o tym odpowiednie wyprofilowanie obudowy. Dolną jej część wykonano z metalu, natomiast górną z dwóch rodzajów tworzywa: matowego, przyjemnego w dotyku oraz błyszczącego, śliskiego. Ponieważ zadaniem tego ostatniego jest "upiększenie" myszki, jego poślizg nie przeszkadza w obsłudze. Z kolei wykonanie "podwozia" z metalu powoduje, że Cyclone jest myszką ciężką. I nie ma niestety możliwości zmiany jej wagi. A skoro już jestem przy dolnej części to od razu dwa słowa o tym co tu możemy znaleźć. Wykorzystano tu cztery ślizgacze - dwa większe z tyłu i dwa mniejsze z przodu, co jest dobrym rozwiązaniem, bo to tył przenosi większe obciążenie (tam opieramy swoją dłoń), dobrze jest więc zapewnić mu lepszy poślizg. Dodam, że producent w zestawie z myszką dorzuca komplet zapasowych ślizgaczy. Czujnik położenia kursora umieszczono w osi myszki. W tej części obudowy jest jeszcze jeden element, na który zwrócę uwagę - cztery diody świetlne, które nadają tyłowi myszki charakter UFO - pewnie efekt nie zamierzony, ale ciekawy.

mysz ravcore cyclone 14 20160207 1076879901

Światełka umieszczone z tyłu myszki

Jak wszystkie myszki dla graczy, tak i ta ma więcej niż dwa przyciski. Oprócz głównych klawiszy i umieszczonej pomiędzy nimi rolki przewijania, tuż za nią umieszczono przycisk zmiany rozdzielczości. Korzystanie z tego przycisku ułatwiono poprzez specjalne wyprofilowanie na jego końcu. Dzięki niemu bez patrzenia na myszkę, możemy wyczuć palcem gdzie się on znajduje. Dodatkowo umieszczono tu trzy wskaźniki świetlne pokazujące aktualnie ustawioną rozdzielczość. Jako przycisk może posłużyć również rolka przewijania, którą wyposażono na całym obwodzie w gumową nakładkę ze specjalnymi wgłębieniami zapewniającymi dobre oparcie dla palca. Kręci się ona z charakterystycznym przeskokiem, co pozwala precyzyjnie kontrolować jej ruch.

mysz ravcore cyclone 5 20160207 1253385863

Myszka Ravcore Cyclone

Trzy dodatkowe przyciski umieszczono na lewym boku Cyclone. Tu jednak projektant nie popisał się - pomiędzy dwoma przyciskami umieścił trzeci - bardzo mały. Korzystanie z niego w trakcie gry, podczas dynamicznej akcji nie należy do łatwych zadań. Kolejną wadą jest rozmieszczenie tych przycisków. Są one umieszczone na środku obudowy, a to oznacza, że klawisz oznaczony symbolem G4 jest osiągalny dla kciuka dopiero po mocnym, bardzo mocnym jego zgięciu. Nie będzie to wygodne podczas gry, nie warto więc przypisywać do niego często używanej funkcji lub makra.
Podobnie jak Tempest, Cyclone ma dużo elementów świetlnych. Oprócz wspomnianych "ufoludkowych" światełek w dolnej części, jest duże logo na grzbiecie, podświetlenie rolki, cienkie linie "upiększające" oraz diody informujące o ustawionej rozdzielczości DPI. Widać, że myszka jest przemyślana i dopracowana. Przyciski wydają cichy, delikatny dźwięk, rolka porusza się płynnie, a materiał wykorzystany na obudowę jest przyjemny w dotyku. Dodam jeszcze, że zastosowany tu przewód zabezpieczono oplotem z materiału, który nadaje mu sztywność, ale chroni przed uszkodzeniem. Wtyk USB jest oczywiście pozłacany.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube