uGo Mistral 2.0

Lekki dron do zabawy

Więcej...

Asustor AS3102T v2

Domowy NAS

Więcej...

XPG Emix H20

Słuchawki dla gracza

Więcej...

Rapoo X1900

Klawiatura i mysz od Rapoo

Więcej...

Trust GTX 420 Rath

Zaufane słuchawki dla graczy

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
54% użytkowników internetu w wieku powyżej 25 lat obawia się włamania na swoje konta w mediach społecznościowych
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki dla graczy Ravcore Tempest

  • Opublikowano: niedziela, 20, grudzień 2015 07:30
  • 20 Gru

Spis treści

Ravcore to młoda na polskim rynku marka oferująca akcesoria dla graczy. Pierwsze produkty - myszki, klawiatury, słuchawki i obudowy pecetów, trafiły do sklepów w tym miesiącu. Wielu graczy na pewno zastanawia się czy warto zainwestować w urządzenia tej firmy. Postaram się Wam pomóc w wyborze przybliżając kilka pierwszych produktów. Na początek myszka Tempest.

Pierwsze wrażene

Każda firma chce się wyróżniać. Jest to normalna cecha, która pozwala wyróżnić się na tle innych (jak się zapewne domyślacie dotyczy to nie tylko produktów), a producenci akcesoriów komputerowych najczęściej realizują to poprzez odpowiednią kolorystykę opakowań. Ravcore postawiło na biel i krwistą czerwień wplatając w nie rysunek przedstawiający myszkę.
Zgodnie z obowiązującą modą pudełko ma wieczko, które po otwarciu pokazuje myszkę w pełnej krasie. Oprócz myszki w pudełku znajduje się komplet dodatkowych ślizgaczy oraz niespodzianka - otwieracz do butelek (oczywiście z logo Ravcore).

myszka dla graczy ravcore tempest 17 20151218 1740677743

Opakowanie myszki

Myszka przystosowana została do obsługi zarówno przez osoby prawo, jak i lewo ręczne. Świadczy o tym symetryczna budowa, która dotyczy również rozmieszczenia przycisków umieszczonych na krawędziach. Oprócz tych czterech klawiszy (dwa po lewej i dwa po prawej) i oczywiście głównych przycisków, bez których żadna myszka nie może się obejść, producent oddał do naszej dyspozycji rolkę przewijania, która również po naciśnięciu może funkcjonować jako przycisk oraz umieszczony za rolką klawisz zmieniający rozdzielczość czujnika.
Obudowa ma ostry, agresywny wygląd, co pozostaje w zgodzie z nazwą myszki (tempest - z ang. nawałnica). Górną część korpusu pokryto śliskim, matowym tworzywem, które w tylnej części grzbietu zostało wzbogacone w podświetlane logo i nazwę producenta. Grafitowy materiał połączono z czarnym, błyszczącym i również śliskim materiałem, z którego wykonano boki. Boczne ścianki wzbogacono o nacięcia, które mają zapewnić pewny chwyt. Ma w tym również pomóc specjalne wyprofilowanie w tylnej części myszki, na którym możemy oprzeć palce. To wszystko powoduje, że cała obudowa ma spore rozmiary, na pewno więc myszka nie będzie pasować do małych dłoni.

myszka dla graczy ravcore tempest 1 20151218 2063639565

Tempest w całej okazałości

Wyprowadzenie przewodu zostało solidnie wzmocnione, a jak na gamingowe akcesorium przystało jest on chroniony oplotem materiałowym. Nadaje on kabelkowi sztywności, która jednak nie powinna przeszkadzać w operowaniu myszką w trakcie gry. Również drugi koniec przewodu został wzmocniony. Pozłacany wtyk osadzono w solidnej wtyczce, która na pewno nie jedno wytrzyma.
Właściwy poślizg i szybkość "nawałnicy" zapewnić mają odpowiednie ślizgacze. Cztery, sporych rozmiarów rozmieszczono na rogach podstawy, a w jej środku, dokładnie w osi zlokalizowano czujnik położenia kursora.
Ravcore Tempest wygląda ciekawie i niejednemu miłośnikowi gier na pewno na pierwszy rzut oka się spodoba. Niestety, bliższe oględziny pokazują, że materiały wykorzystane do budowy myszki są... niskobudżetowe - nie prezentują się najlepiej. Sytuacji nie poprawia fakt, że śliski materiał umieszczono na bokach. Podczas długiej i intensywnej zabawy, na 100% dłonie będą się ślizgać - lub będziemy tak mocno ściskać gryzonia, że po krótkim czasie zaczną nas boleć dłonie. Warto też zaznaczyć czego, z charakterystycznych cech myszek dla graczy, brakuje. A brakuje możliwości zmiany wagi myszki. Tempest nie posiada też wewnętrznej pamięci, w której moglibyśmy przechowywać zdefiniowaną konfigurację. Według specyfikacji waży ona 165 gram, co jest całkiem sporą wagą.

Komentarze   

# witia 2016-04-12 19:26
Witam
Testów nie robiłem (benchmarki). Niby materiały - jakośc myszy szału nie robi, ale leży dobrze w dłoni (łapka moja dośc duża, szczupła w miarę) no i w porównaniu do myszy razer deathadder 3.5g - rządzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# witia 2016-04-12 19:27
Edit - ale grałem w gierki typy WOT, F4, D3.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
# BT 2016-04-13 05:54
Czyli wg Ciebie Tempest jest lepsza od Deathaddera?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube