Notatnik elektroniczny LCD Forever

Ciekawy sposób notowania

Więcej...

Forever VRB-200

Wirtualna rzeczywistość z dźwiękiem

Więcej...

Genesis Argon 570

Słuchawki nie tylko do komputera

Więcej...

Genesis Rhod 400 RGB

Klawiatura z pełną kolorstyką podświetlenia

Więcej...

Genesis Argon 500

Cecha szczególna: duża uniwersalność

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Tesoro Thyrsus

  • Opublikowano: środa, 11, listopad 2015 07:21
  • 11 Lis

Thyrsus to po łacinie symboliczna laska, atrybut Dionizosa lub Bachusa, w zależności od tego którą mitologię - rzymską czy grecką - weźmiemy pod uwagę. Uchodzi też za symbol płodności, ale też odrodzenia i trwałości. Tak też nazywa się najnowsza myszka Tesoro dedykowana graczom.

Na tarczy czy z tarczą?

Mysz zapakowano w charakterystyczne dla tego producenta opakowanie. Tesoro wszystkie swoje akcesoria dla graczy pakuje w fioletowe pudełka w kształcie odwróconego trapezu. Symbolizuje to tarczę - logo tej firmy. I jak to ostatnio jest modne, opakowanie ma otwieraną klapkę, pod którą bezpiecznie schowana za przezroczystą osłoną siedzi mysz. Tradycyjnie możemy ją więc obejrzeć jeszcze przed zakupem. Co prawda oglądając w ten sposób gryzonia nie dowiemy się wszystkiego, ale informacje umieszczone na opakowaniu przedstawiając główne cechy odsłonią nam kilka tajemnic tego gryzonia. Bo oczywiście umieszczono je tam.
Tymczasem Thyrsus ma pękaty kształt dostosowany do dłoni praworęcznych graczy. Świadczą o tym dwa elementy: wybrzuszenie po prawej stronie, na którym opierają się palce: serdeczny i mały, oraz sześć przycisków umieszczonych na lewym boku gryzonia. Ich obsługa przy pomocy tych palców lewej dłoni jest mało komfortowa. Zdecydowanie lepiej sprawdza się przy tym kciuk, który jest palcem sprawniejszym.

myszka tesoro thyrsus 8 20151110 1849412686

Charakterystyczne pudełko Tesoro

Górną część obudowy wykonano z przyjemnego w dotyku gumopodobnego tworzywa. Zapewnia ono dobrą przyczepność, dzięki czemu nawet podczas długiej gry, chwyt jest pewny i mocny. Z kolei boki wykonano z śliskiego, połyskliwego materiału. Miękkie tworzywo na górze ma swoje plusy, ma też jednak minusy. Czyszczenie tej powierzchni z ewentualnych zanieczyszczeń może być kłopotliwe.
Wspomniałem już, że na lewym boku umieszczono sześć przycisków. Rozmieszczono je w dwóch kolumnach w taki sposób, że górne przyciski są bliżej przodu myszki, natomiast dolne są bliżej końca. Główne przyciski są osobnymi płytkami, przez co pomiędzy nimi i główną częścią korpusu powstały szczeliny. Nie są one wielkie, ale możemy spodziewać się, że za jakiś czas przynajmniej częściowo zapełnią się one kurzem. I trudno go będzie stamtąd usunąć. Pomiędzy lewym i prawym przyciskiem umieszczona została podświetlana rolka przewijania, która po naciśnięciu działa jako dodatkowy przycisk. Obwód rolki pokryto karbowaną gumą, co bardzo ułatwia kontrolę nad nią. Za rolką, w osi myszki, umieszczono przycisk zmiany rozdzielczości. W tylnej części myszki na górze umieszczono podświetlane logo producenta.
Zaglądając na spód zobaczymy umieszczony w osi czujnik położenia oraz cztery ślizgacze. Te z przodu są małe, a te z tyłu, które przenoszą największe obciążenie są duże (kilka razy większe od tych przednich).

myszka tesoro thyrsus 12 20151110 1365446246

Frontem do narodu.. tj. czytelnika

Jak na mysz dla graczy przystało, Thyrsus został wyposażony w odpowiednio wytrzymały przewód. Chroni go oplot materiałowy, który zapewnia ochronę, ale jednocześnie go usztywnia. Kabel zakończono pozłacanym wtykiem USB. Wyprowadzenie z obudowy przewodu jest wzmocnione twardym tworzywem. Na pewno w tym miejscu przewód nie ulegnie uszkodzeniu.
Myszka prezentuje się solidnie, brakuje jej jednak kilku rzeczy, które są charakterystyczne dla akcesoriów dedykowanych graczom. I które oczywiście im się przydają. Mam tu na myśli zapasowe ślizgacze, ale przede wszystkim brak możliwości zmiany wagi gryzonia. Nie da się jednak ukryć, że myszka jest wykonana z dużą dbałością o jakość.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube