ERATO Verse

Małe koreczki w uszach od dobrej muzyki

Więcej...

Lanberg RO-120GE

Mały router do prostych zastosowań

Więcej...

Sennheiser IE 80S

Słuchawki bardzo uniwersalne

Więcej...

TP-LINK Archer C6

Transmisja danych z prędkością 1200 Mbp

Więcej...

UPS PowerWalker DC Secure Adapter 12V

Zasilacz z funkcją UPS-a

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Najnowszy raport NASK wskazuje, że w Polsce zarejestrowanych jest prawie 2,6 mln nazw domen. W porównaniu z wynikiem sprzed roku liczba ta wzrosła o ponad 20 tys. W czwartym kwartale 2018 r. dziennie rejestrowano ...
Jak wynika z danych Gemiusa w styczniu 2019 roku niemal 16 proc. komputerów używanych w Polsce działało z systemem Windows 7, zaś  Windows 10 oraz Windows 8.1 miały po 20 proc. udziału
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Obecnie, zgodnie ze statystykami podawanymi przez Newzoo, gry są rozrywką już dla przeszło 2,2 miliarda osób, które tylko w zeszłym roku wygenerowały przychód na poziomie 110 miliardów dolarów
W 2016 roku aż 43 % ankietowanych uważało, że zakupy w internecie są ryzykowne. Rok później liczba ta spadła do 38 %,

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Tesoro Thyrsus

  • Opublikowano: środa, 11, listopad 2015 07:21
  • 11 Lis

Spis treści

Thyrsus to po łacinie symboliczna laska, atrybut Dionizosa lub Bachusa, w zależności od tego którą mitologię - rzymską czy grecką - weźmiemy pod uwagę. Uchodzi też za symbol płodności, ale też odrodzenia i trwałości. Tak też nazywa się najnowsza myszka Tesoro dedykowana graczom.

Na tarczy czy z tarczą?

Mysz zapakowano w charakterystyczne dla tego producenta opakowanie. Tesoro wszystkie swoje akcesoria dla graczy pakuje w fioletowe pudełka w kształcie odwróconego trapezu. Symbolizuje to tarczę - logo tej firmy. I jak to ostatnio jest modne, opakowanie ma otwieraną klapkę, pod którą bezpiecznie schowana za przezroczystą osłoną siedzi mysz. Tradycyjnie możemy ją więc obejrzeć jeszcze przed zakupem. Co prawda oglądając w ten sposób gryzonia nie dowiemy się wszystkiego, ale informacje umieszczone na opakowaniu przedstawiając główne cechy odsłonią nam kilka tajemnic tego gryzonia. Bo oczywiście umieszczono je tam.
Tymczasem Thyrsus ma pękaty kształt dostosowany do dłoni praworęcznych graczy. Świadczą o tym dwa elementy: wybrzuszenie po prawej stronie, na którym opierają się palce: serdeczny i mały, oraz sześć przycisków umieszczonych na lewym boku gryzonia. Ich obsługa przy pomocy tych palców lewej dłoni jest mało komfortowa. Zdecydowanie lepiej sprawdza się przy tym kciuk, który jest palcem sprawniejszym.

myszka tesoro thyrsus 8 20151110 1849412686

Charakterystyczne pudełko Tesoro

Górną część obudowy wykonano z przyjemnego w dotyku gumopodobnego tworzywa. Zapewnia ono dobrą przyczepność, dzięki czemu nawet podczas długiej gry, chwyt jest pewny i mocny. Z kolei boki wykonano z śliskiego, połyskliwego materiału. Miękkie tworzywo na górze ma swoje plusy, ma też jednak minusy. Czyszczenie tej powierzchni z ewentualnych zanieczyszczeń może być kłopotliwe.
Wspomniałem już, że na lewym boku umieszczono sześć przycisków. Rozmieszczono je w dwóch kolumnach w taki sposób, że górne przyciski są bliżej przodu myszki, natomiast dolne są bliżej końca. Główne przyciski są osobnymi płytkami, przez co pomiędzy nimi i główną częścią korpusu powstały szczeliny. Nie są one wielkie, ale możemy spodziewać się, że za jakiś czas przynajmniej częściowo zapełnią się one kurzem. I trudno go będzie stamtąd usunąć. Pomiędzy lewym i prawym przyciskiem umieszczona została podświetlana rolka przewijania, która po naciśnięciu działa jako dodatkowy przycisk. Obwód rolki pokryto karbowaną gumą, co bardzo ułatwia kontrolę nad nią. Za rolką, w osi myszki, umieszczono przycisk zmiany rozdzielczości. W tylnej części myszki na górze umieszczono podświetlane logo producenta.
Zaglądając na spód zobaczymy umieszczony w osi czujnik położenia oraz cztery ślizgacze. Te z przodu są małe, a te z tyłu, które przenoszą największe obciążenie są duże (kilka razy większe od tych przednich).

myszka tesoro thyrsus 12 20151110 1365446246

Frontem do narodu.. tj. czytelnika

Jak na mysz dla graczy przystało, Thyrsus został wyposażony w odpowiednio wytrzymały przewód. Chroni go oplot materiałowy, który zapewnia ochronę, ale jednocześnie go usztywnia. Kabel zakończono pozłacanym wtykiem USB. Wyprowadzenie z obudowy przewodu jest wzmocnione twardym tworzywem. Na pewno w tym miejscu przewód nie ulegnie uszkodzeniu.
Myszka prezentuje się solidnie, brakuje jej jednak kilku rzeczy, które są charakterystyczne dla akcesoriów dedykowanych graczom. I które oczywiście im się przydają. Mam tu na myśli zapasowe ślizgacze, ale przede wszystkim brak możliwości zmiany wagi gryzonia. Nie da się jednak ukryć, że myszka jest wykonana z dużą dbałością o jakość.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube