Logitech G603 Lightspeed Wireless Gaming Mouse

Ładna i elegancka mysz dla gaczy

Więcej...

ADATA D8000L

Power bank jak lampa

Więcej...

Asustor AS6302T

Ciekawy NAS od Asustor-a

Więcej...

Smartfon i wirtualna rzeczywistość

Jak dobrać telefon do wirtualnej rzeczywistości?

Więcej...

TP-LINK TL-PB20100

Potężny power bank

Więcej...

Ciekawe statystyki


Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.
Według danych przywoływanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej przeciętny aktywny użytkownik w Polsce wysyła 83 SMS-y miesięcznie.

Kalendarz

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki CM Storm Mizar

  • Opublikowano: środa, 07, październik 2015 07:44
  • 07 Paź

Cooler Master to firma kojarzona głównie z systemami chłodzącymi, obudowami i zasilaczami. W swojej ofercie posiada jednak również całe spectrum akcesoriów dla graczy: klawiatury, myszki, słuchawki i podkładki pod myszki. I to właśnie członek jednej z tych grup stanie się bohaterem dzisiejszej opowieści. Przedstawiam Wam myszkę CM Storm Mizar.

Myszka kontynuuje tradycję, którą producent zapoczątkował wypuszczając pierwsze akcesorium dla graczy. Ciemny kolor opakowania z czerwonymi, ognistymi wtrąceniami doskonale wpisuje się w gamingowe klimaty. Co prawda umieszczone na opakowaniu zdjęcie myszki przedstawia dość prostą myszkę, z niewielką liczbą dodatkowych przycisków, ale swoją smukłością przyciąga. Nie trudno też nie zauważyć napisu informującego o rozdzielczości 8.200 DPI jaką oferuje czujnik wykorzystywany przez Mizara. Podnoszona klapka pudełka pokazuje myszkę, więc podobnie jak w większości konkurencyjnych gryzoni, możemy ją obejrzeć przed zakupem. Co prawda oględziny zewnętrzne bez wyjmowania myszki z pudełka nie ujawnią wszystkich "tajemnic" myszki, nie powiedzą jak się ona zachowuje, jakie ma ślizgacze i co oferuje oprogramowanie, ale od tego macie ten tekst.

Budowa - rzecz ważna

Po wyjęciu Mizar-a z opakowania zobaczycie smukłą myszkę wyprofilowaną do obsługi przez osoby praworęczne. Niestety, oferta myszek gamingowych dla osób leworęcznych jest bardzo ograniczona. Przewód zastosowany przez producenta jest typowy dla myszek dedykowanych graczom. Zakończony jest pozłacanym wtykiem USB, a kabel chroniony jest oplotem z materiału. Nie zabezpieczono niestety jego wyprowadzenia z obudowy gryzonia. Jest tam co prawda jakaś namiastka wzmocnienia, ale nie budzi ono we mnie zaufania.

myszka cm storm mizar 11 20151006 1342521895

CM Storm Mizar - słabe zabezpieczenie wyprowadzenia przewodu

Jak widać na zdjęciach, myszkę wykonano z czarnego, matowego tworzywa. Jedynie boki wyłożono gumowym materiałem z nacięciami, które zapewniają pewny chwyt. Zostało to tak pomyślane, że nawet spocona dłoń nie ślizga się po bokach myszki. W zasięgu kciuka umieszczono dwa przyciski, a pomiędzy lewym i prawym oprócz rolki przewijania, która również działa jako przycisk, umieszczono dwa małe klawisze, które odpowiadają za zmniejszenie i zwiększenie rozdzielczości. Niestety, komfort korzystania z nich jest średni. Ponieważ trzeba je dość mocno wcisnąć (mają duży skok) krawędź otaczającej te przyciski obudowy przeszkadza w wygodnym ich naciskaniu. Z tyłu myszki umieszczono logo, które możemy podświetlić jednym z siedmiu kolorów.

myszka cm storm mizar 7 20151006 1440214016

CM Storm Mizar - małe ślizgacze

O ile górna część obudowy prezentuje się dobrze, o tyle dolna zaprzepaszcza całe dobre wrażenie. Co prawda czujnik położenia kursora umieszczono w osi myszki, jednak umieszczone w rogach (o ile można mówić o rogach w tylnej, obłej części myszki) ślizgacze są chyba najmniejszymi jakie można było zastosować. I niestety, nie budzą mojego zaufania. Trudno mi zaakceptować - jako myszkę dla gracza - akcesorium, które ma tak małe ślizgacze. Niemniej, pomijając ślizgacze, na pewno myszka prezentuje się dobrze. Zwłaszcza z włączonym podświetleniem, które rozjaśnia wspomniane już logo, rolkę przewijania oraz przyciski zmiany rozdzielczości.

myszka cm storm mizar 2 20151006 1186794135

CM Storm Mizar - myszka w pełnej krasie

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube