foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Kiedy przed kilkoma dniami trafiła w moje ręce myszka CM Storm Sentinel Z3RO-G doznałem Déjà vu. Taki sam gryzoń trafił w moje ręce w 2012 roku, gdy nie prowadziłem jeszcze swojego bloga. Swoje wrażenia z testów opublikowałem wtedy na innym portalu, a dziś mogę się jedynie zastanawiać po co ktoś mi przysyła myszkę do testów, skoro nie ma jej już w sprzedaży? Dowcip czy kpina? Ponieważ jednak ktoś może gdzieś jeszcze znaleźć CM Storm Sentinel Z3RO-G (na allegro czy e-bay-u), postanowiłem napisać kilka nowych zdań do starego tekstu. Poszedłem więc na łatwiznę, ale w końcu, dlaczego nie?

myszka cm storm sentinel z3r0 g 1 20150512 1181959472

Wspomniany gryzoń trafił na rynek w 2011 roku. Warto o tym pamiętać, bo chociaż pewne mechanizmy i funkcje nie zmieniają się, to jednak pojawiają się np. nowe przełączniki czy czujniki. Jeśli kiedyś rozdzielczość na poziomie 5600 DPI była wartością dużą, to dziś jest tak naprawdę przeciętna. Przechodząc jednak do meritum - nazwa, jak i grafika na pudełku, wskazuje na strażnika nieważkości - Z3RO-G. Mi jednak bardziej pasuje odwołanie do Sentinela – australijskiego czołgu z II Wojny Światowej. Czy Sentinel Z3R0-G firmy Cooler Master ma szansę jeszcze zawalczyć i stać się śmiercionośną maszyną w rękach graczy? Postanowiłem zasiąść za sterami tej „maszyny” i sprawdzić jej zdolności bojowe.
Mysz już na wstępie wita nas pudełkiem, które wskazuje na przeznaczenie dla graczy. Zamiast stonowanej kolorystyki, w jakie standardowo pakowane są gryzonie, mamy opakowanie o ostrych rzucających się w oczy grafikach i barwach. Również rysunek przedstawiający gryzonia od razu mówi o tym, z czym mamy do czynienia. Zamiast miękkich, obłych i delikatnych kształtów mamy ostre, agresywne krzywizny, które podniosą adrenalinę we krwi graczy.
W opakowaniu razem z akcesoriem dostajemy płytkę z oprogramowaniem pozwalającym na konfigurowanie gryzonia. Teoretycznie, bo w moje ręce trafił już egzemplarz dość sfatygowany (najwyraźniej niejedną redakcję już odwiedził), w którym oprócz myszki nic więcej nie było. Zawsze jednak można pobrać aplikację ze strony producenta. Z sieci nie pobierzemy jednak dodatkowych ślizgaczy, które producent dorzuca w zestawie z myszką. Ich oczywiście w moim egzemplarzu też zabrakło. Nie wymienię ich więc w naszej super bojowej myszy. Pod warunkiem, że jest ona super bojowa. O tym jednak przekonamy się za chwilę. Najpierw sprawdźmy czy myszka dobrze leży w dłoni, czy nie pokaleczy nas swoimi krawędziami, czy pasuje nam kolorystycznie do komputera, i czy w ogóle działa.

myszka cm storm sentinel z3r0 g 2 20150512 1775932055 myszka cm storm sentinel z3r0 g 4 20150512 1016370671

Jeśli chodzi o dopasowanie kolorystyczne to raczej nie będzie problemu. Szary kolor, stylizowany na ciemną stal pokrywa boki Sentinela. Z kolei góra i dół to czarne barwy. Wyprofilowanie boków wyraźnie wskazuje, że z myszki korzystać mogą osoby praworęczne. W zasięgu kciuka umieszczono dwa wyróżniające się na tle ciemno stalowej karoserii naszej maszyny przyciski. Niestety, są one umieszczone trochę zbyt blisko środka dłoni spoczywającej na gryzoniu. W efekcie, jeden z nich (ten bliższy środka) wymaga lekkiej gimnastyki kciuka. Nie jest to zbyt wygodne.
Góra myszy to ciemna, bojowa barwa. Tą część gryzonia podzielono na dwie części. Pierwsza, przednia to dwa matowe przyciski rozdzielone po środku metalową wyspą, na której umieszczono kółko przewijania. Gumowe w dotyku, ma wyraźnie wyczuwalny skok podczas przewijania. Przed kółkiem, umieszczono jeden z konfigurowalnych przycisków. Kolejne dwa umieszczone obok siebie znajdziemy za wyżej wymienionym ruchomym elementem. Klawisze mają niewielkie rozmiary, niemniej nie ma problemów z precyzyjnym ich wybraniem. Każdy przycisk, zarówno te dwa główne, które nie opuszczają żadnego gryzonia, jak również te dodatkowe wydają charakterystyczne kliknięcia. Nawet osoby z tak kiepskim słuchem jak autor niniejszych słów, są w stanie rozróżnić po dźwięku kliknięcia, który klawisz został naciśnięty. Każdy wydaje inny odgłos.
Na samym szczycie znajduje się coś co spodoba się każdemu kierowcy pojazdu bojowego. Podświetlana różnymi kolorami kolejna metalowa powierzchnia z dużą ilością otworów, pozwala zmienić kamuflaż naszej maszyn. Umieszczony pod przezroczystą przesłoną dwu linijkowy wyświetlacz umożliwia szczątkową, jednostronną komunikację. Warto dodać, że wyświetlacz ten możemy spersonalizować wgrywając własny tekst. Szybko okazało się, że domyślnie producent skonfigurował gryzonia w ten sposób, że pierwszy przycisk, ten przed kółkiem przewijania, pozwala na wybranie zdefiniowanego wcześniej profilu. Własnych ustawień, które zostaną zapamiętane przez komputer pokładowy naszego urządzenia bojowego, może być pięć. Do dyspozycji kierowcy oddano 64kB pamięci, w której możemy przechowywać komendy dla komputera pokładowego. Każda grupa ustawień ma swój własny kolor podświetlenia. Z kolei dwa przyciski za kółkiem przewijania pozwalają na zmianę rozdzielczość pracy celownika optycznego. Zakres zmian jakim dysponujemy to 800, 1600, 2800 i 5000. Mamy więc szansę na uzyskanie dużej celności.

myszka cm storm sentinel z3r0 g 6 20150512 1823701360

Z przodu producent wyposażył naszą maszynę bojową w dwa reflektory, które co prawda mają krótki zasięg, niemniej w ciemnościach wyglądają groźnie. Ich barwa jest zgodna z profilem, który został wybrany. Łączność pomiędzy dowództwem a naszym czołgiem zapewnia przewód komunikacyjny w oplocie z materiału. Sztywny, odporny na złamania kabel wytrzyma niejedną bitwę. Wysoką jakość transmisji na polu bitwy gwarantuje pozłacana końcówka USB, którą zakończony jest nasz interfejs.
Trudny teren w jakim przyjdzie się nam poruszać tym wozem bojowym wymaga prostej i szybkiej adaptacji. W tym celu wyposażono go w pięć odważników po 4,5g każdy, które umieszczone zostały w tylnej części pojazdu. Żeby się do nich dostać musimy niestety zajrzeć pod spód. Tam w tylnej części karoserii znajdziemy odsuwaną klapkę, pod którą schowany jest balast. Niestety, producent nie zadbał o pojemnik, w którym możemy przechować niewykorzystane ciężarki. Tym samym narażamy się na ich zgubienie.
Zanim zasiądziemy za sterami naszej śmiercionośnej maszyny warto jeszcze zwrócić uwagę na jakość wykonania. Od tego w jakim stanie producent dostarczy nam nasz wóz bojowy zależy, czy nie rozsypie się on nam na placu boju. I cóż … budżet pozwolił na dobre wykonanie Sentinela. Chociaż mogło być lepiej. Wciąż mnie zaskakuje jak to się dzieje, że mysz kosztująca 50 zł może być lepiej wykonana niż taka, za którą musimy zapłacić np. 150 zł. Tej maszynie nie można jednak zarzucić, że ma źle spasowane elementy, chociaż można się przyczepić do szczelin przy przyciskach głównych. Na pewno prędzej czy później wtargnie tamtędy kurz i zanieczyści środek, zmniejszając żywotność i skuteczność naszego czołgu. Kolejnym elementem absorbującym kurz są otwory w blaszce wokół wyświetlacza. Inną szczeliną budzącą kontrowersje jest szpara w tylnej części myszki. Nie znaczy to jednak, że nasza maszyna jest dziurawa jak sito. Z drugiej strony nie polecam walk w pełnym zanurzeniu. Faktem jednak jest, że nic nam nie trzeszczy, nawet przy mocnych naciskach na obudowę. I to po czterech latach, w trakcie których różne ręce męczyły ten egzemplarz Sentinela.

myszka cm storm sentinel z3r0 g 12 20150512 1375949089

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube