Tribe Gwiezdne wojny Pop Darth Vader

Słuchawki dla fanów Gwiezdnych wojen

Więcej...

Sennheiser IE 800 S

Słuchawki dla smakoszy

Więcej...

Sennheiser GSP 600

Gamingowe słuchawki dla wymagających

Więcej...

Natec Firefly Pro

Lampka inna niż reszta

Więcej...

Sennheiser Momentum Free In-Ear Wireless

Świetne, rewelacyjne, niesamowite

Więcej...

Ciekawe statystyki


61% firm odnotowało co najmniej jeden incydent związany z nieuprawnionym dostępem do danych z poziomu urządzeń drukujących
Ogólna liczba rejestrowanych domen wzrosła o 11,8 miliona, rodzimy rynek domen z rozszerzeniem .pl nieprzerwanie się kurczy. Według najnowszego raportu NASK liczba nowych rejestracji z końcówką .pl - w ...
Domeny krajowe są popularne w europejskim biznesie. W krajach takich jak Niemcy, Włochy, Francja czy Rosja, liczba stron z adresem zawierającym oznaczenie danego kraju (odpowiednio .de, .it, .fr oraz .ru) urosła pod ...
W naszym kraju telefon komórkowy ma już 74% Polaków, czyli 28,4 miliona osób. Z kolei 6,6 miliona z nich gra w gry mobilne.
2.57 mln domen z końcówką pl jest utrzymywanych w Polsce
Obecnie gracze najchętniej  wykorzystują podczas gamingu komputery PC (ponad 80%), jednak badanie AVM pokazuje bardzo szybki rozwój i wzrost zainteresowania grami na urządzeniach mobilnych. 
Z raportu BSA Global Software Survey opublikowanego w 2014 roku wynika, że 51 proc. oprogramowania zainstalowanego w Polsce w poprzednim roku nie miało licencji, w porównaniu z 43 proc. w skali ...
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tys. serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski
Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku Rynek aplikacji i gier mobilnych w 2016 roku będzie wart 44,8 mld dolarów i ponad 80 mld w 2020 roku
Według najnowszych prognoz Newzoo, rynek gier i aplikacji mobilnych wygeneruje w 2016 roku przychód na poziomie 44,8 mld dolarów a w 2020 ponad 80 miliardów dolarów.

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Test myszki Gamdias Hades

  • Opublikowano: niedziela, 28, grudzień 2014 14:10
  • 28 Gru

Spis treści

Jak wiecie, Hades jest bogiem świata podziemnego i umarłych. Nie oznacza to, że jest zły, zgorzkniały czy zazdrosny. Grecy wyobrażali go sobie jako boga sprawiedliwego, choć surowego. A jaka okaże się myszka nazwana jego imieniem? Zła? Surowa? Postaram się to ocenić sprawiedliwie.

Opakowanie, w którym schowano gryzonia trzyma się konwencji wyznaczonej przez poprzedni model ze stajni Gamdias, który trafił do mnie na testy. Białe, ze złoceniami i wyciętą klepsydrą, która uchyla rąbka tajemnicy związanej z budową tego akcesorium. Jak wszystkie produkty tej firmy, jest on dedykowany graczom, dlatego producent na awersie chwali się bardzo czułym - 8 200 dpi - czujnikiem laserowym. Skromnie natomiast prezentuje się to co znajdziemy w środku. Oprócz myszki i kilkustronicowej instrukcji nic więcej nie znalazłem. Żadnej płytki z oprogramowaniem, żadnych ciężarków pozwalających na zmianę wagi gryzonia... Dość ubogo. Trochę mnie to zdziwiło, bo na stronie internetowej jest informacja o dodatkowych wymiennych panelach bocznych. Widocznie mój egzemplarz okazał się jakiś wybrakowany.

myszka gamdias hades extension laser gaming mouse 1 20141223 1156944766

To co rzuca się w oczy, to przede wszystkim logo Zeusa umieszczone na grzbiecie. Jest to o tyle dziwne, że konstrukcja obu myszek różni się znacznie. Co prawda Zeus i Hades byli braćmi, ale nie oznacza to, że jeden promował drugiego. W tym przypadku... coś komuś się chyba pomyliło. Chyba, że ma to jakieś ukryte znaczenie, do którego nie doszedłem.
Hades wykonano z czarnego, matowego tworzywa, które przełamano srebrnymi przyciskami umieszczonymi symetrycznie na obu krawędziach. Dzięki temu mogą z niej korzystać zarówno gracze prawo, jak i leworęczni. Na środku znajduje się podświetlana rolka z gumą na obwodzie, która zapewnia dobrą przyczepność. Za nią, w odległości ok. centymetra umieszczono przycisk zmiany rozdzielczości. Jest duży, teoretycznie więc wygodnie się go naciska. Ponieważ jednak umieszczono go prawie na środku, jego naciskanie w feworze walki może być kłopotliwe. Znacznie lepiej usytuowano boczne przyciski, są w zasięgu kciuka (i małego palca). Przy naciśnięciu wydają charakterystyczny dźwięk, który w czasie gry zasygnalizuje aktywację przypisanej do niego funkcji.

myszka gamdias hades extension laser gaming mouse 4 20141223 1700468133

Hades ma jednak pewną charakterystyczną cechę, o której wspomniałem już na początku. Jego boki są wymienne. Powoduje, to że pomiędzy nimi a właściwą obudową powstają szczeliny, nie przeszkadzają one jednak w użytkowaniu. Niestety, po zdemontowaniu boków korzystanie z myszki jest mało komfortowe. Za to ciekawie zrealizowano sposób montażu tych boków - duże tulejki z magnesami zapewniają stabilność i trwałość takiego połączenia. Nie zabrakło oczywiście podświetlenia - rolka o której już wspomniałem, oraz logo (Zeusa!!!) umieszczone na grzbiecie.
Zaglądając na spód zobaczycie umieszczony na środku czujnik położenia oraz ślizgacze. Nie są one zbyt wielkie (zwłaszcza ten z przodu), chociaż zapewniają dobry poślizg. Przedni i tylni są wspierane przez dwa bardzo małe, które umieszczono po bokach.
Jak w każdej myszce gamingowej, przewód zabezpieczono oplotem materiałowym, a wtyk USB pokryto złotem. Wyprowadzenie przewodu z obudowy wzmocniono, ponieważ jednak zamiast elastycznego tworzywa wykorzystano tu twardy materiał, może się okazać, że nie jest to rozwiązanie idealne.

Znajdziesz mnie:

Sign in with Google+ Subscribe on YouTube