foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
foto1
Kolejna recenzja - Natec Alfama Ring Light
e-mail: blogotech@blogotech.eu
Phone: +48

Kalendarz

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Podziel się ze mną swoimi uwagami na temat mojego bloga, co Ci się podoba, co Ci się nie podoba, jakie recenzje chciałbyś tu zobaczyć itp.

Kliknij mnie

 

Spis treści

Akcesoria dla graczy są ciągle w modzie. A ona nie poddaje się zawieruchom, kryzysom i innym tego typu zmianom. Liczba graczy rośnie, a to powoduje, że na rynku pojawiają się nowe modele myszek, klawiatur, podkładek, słuchawek itp. urządzeń, które mają nas wesprzeć podczas przemierzania wirtualnych światów. Wśród nich są lepsze i gorsze, tańsze i droższe. A do jakiej grupy zaliczyłem myszkę Genius X-G300? Przekonajcie się.

myszka dla graczy genius x-g300 1 20141126 1323373793 myszka dla graczy genius x-g300 2 20141126 1985085936

Od czasu, gdy tajwańska firma zadebiutowała na rynku minęło 31 lat. W tym czasie marka stała się znana na całym świecie, a projektanci pracujący dla Geniusa sporo się nauczyli. Nie tylko w kwestii projektowania myszek, ale i ich prezentowania.
Wzorem innych producentów, Genius zapakował swojego gryzonia w pudełko z otwierana klapką. Pod nią, zabezpieczona przezroczystym tworzywem tkwi myszka, model X-G300. Krzykliwe barwy - czerwień i czerń, bez wątpienia przyciągają wzrok. Z kolei grzbiet myszki poprzecinany jest niebieskimi liniami symbolizującymi wyładowania elektryczne. Wygląda to... elektryzująco. Na rewersie opakowania umieszczono informacje o głównych cechach tego akcesoria. Co ciekawe, Genius nie chwali się czujnikiem o wysokiej rozdzielczości, specjalnymi ślizgaczami, podświetleniem... Pod tym względem, w porównaniu do konkurencji jest oszczędny (z drugiej storny nie bardzo ma czym się chwalić).
Z drugiej strony myszka jest prosta, a przynajmniej sprawia takie wrażenie. Ma smukłą, wydłużoną obudowę, która w przedniej części posiada ostre załamania, nadające jej drapieżny wygląd. Górną część pokryto materiałem, który w dotyku przypomina gumowa powierzchnię, daleko mu jednak do jakości materiału jaki wykorzystano np. w myszce CM Storm Havoc. Tworzywo Geniusa jest bardziej chropowate i nie tak przyjemne w dotyku. Spełnia jednak swoją funkcję - zmniejsza poślizg palców. Gorzej niestety, wygląda sprawa z bokami. Tutaj wykorzystano zwykłe, matowe tworzywo, które jest śliskie w dotyku. Żeby poprawić przyczepność, a jednocześnie zapewnić efekt, wycięto tam otwory, przez które wydostaje się światło podświetlenia. Wizualnie prezentuje się dobrze, w praktyce wygląda to niestety gorzej.

myszka dla graczy genius x-g300 17 20141126 1362180975

Myszka dedykowana jest osobom praworęcznym, o czym świadczą umieszczone na lewym boku dwa przyciski. Do naszej dyspozycji mamy jeszcze rolkę przewijania, która pełni również rolę przycisku, oraz umieszczony za nią przycisk zmiany rozdzielczości czujnika położenia. Te elementy myszki również zostały wykonane z materiału niskobudżetowego, co daje się wyczuć. Przewód, który łączy X-G300 z pecetem jest niestety zwykłym przewodem (dł. 1.8m), który zakończono jednak pozłacanym wtykiem USB. Szkoda, że nie zastosowano tu przewodu w oplocie, myszka nabrałaby bardziej profesjonalnego wyglądu. Nawet jego wyprowadzenie z obudowy nie zostało wzmocnione, przez co to miejsce jest narażone na złamanie, a w efekcie na koniec życia gryzonia.
Czujnik laserowy umieszczono na środku, ale z boku osi. Od spodu, prawie na całym obwodzie myszki umieszczono ślizgacze. Zapewniają dobry poślizg, ale tak jak i reszta elementów tej myszki, nie zostały wykonane z wysokojakościowych materiałów. Na spodzie znajduje się również przełącznik, przy pomocy którego można wyłączyć podświetlenie myszki.
Jednak pomimo niskiej jakości materiałów, które Genius wykorzystał w tej myszce, nie prezentuje się ona źle. Podświetlenie na grzbiecie wygląda "efekciarsko" - zmieniające się kolory i świecące boki wyglądają ładnie, ale mogą rozpraszać podczas zabawy. Mam również wrażenie, że bez świecących boków X-G300 prezentowała by się lepiej.

Znajdziesz mnie:

Subscribe on YouTube